Kdy je mé dítě závislé na hrách?

Když je mé dítě závislé na hrách

Děsí vás, že vaše dítě stráví nezdravé hodiny na smartphonu hraním her? Když je moje dítě závislé na hrách? Pokud se obáváte, že vaše dítě je závislé na hrách, nejste jediný rodič. Asi 47% z 1000 rodičů má pocit, že jejich dítě je závislé na telefonu a hraní her .

Závislost dětí na smartphonech a hrách je pro rodiče předmětem obav. Mobilní hry jsou tak lákavé, že dětem, jakmile začnou hrát, je velmi těžké je odložit a dělat něco jiného. Co mohou rodiče v takových případech dělat? Jedním ze způsobů, jak udržet závislost vašeho dítěte na hrách na uzdě, je použití Avosmartu.

Co dělá Avosmart a proč byste měli zvážit jeho použití?

Avosmart je jedním z předních rodičovského kontrolního softwaru a je to jeden z nejlepších způsobů, jak udržet vaše děti daleko od jakékoliv technologické závislosti. Funguje jako všestranná rodičovská ochranná platforma pro všechna zařízení Android, Windows a iOS. S Avosmartem mohou rodiče omezit množství času, který jejich děti stráví na různých aplikacích, a dokonce mohou blokovat návykové nebo nebezpečné hry a aplikace. Zde jsou některé další funkce, které Avosmart nabízí:

Podívejme se tedy na některé příznaky herní závislosti u vašich dětí.

mé dítě je závislé na hrách

Příznaky herní závislosti u dětí. Kdy je mé dítě závislé na hrách?

Problémy se spánkem

Je to jeden z nejběžnějších znaků herní závislosti u dětí. Jejich kvalita spánku se může zhoršit; mohou potřebovat déle času na usnutí nebo dokonce trpět nespavostí. Stává se to, když zůstávají dlouho vzhůru a hrají hry, na úkor spánku. Spánek je vysoce důležitý pro děti, které jsou v období růstu.

Nutkavé chování

Dospívající, kteří jsou závislí na hrách a svých telefonech, si vyvinou zvyk kontrolovat své telefony znovu a znovu, i když se nic důležitého neděje. Panikaří a stávají se úzkostnými, pokud máte jejich telefon nebo dokonce když se jejich telefon na chvíli vypne.

Projevování znaků úzkosti a deprese

Podle studie dospívající, kteří preferují virtuální kontakt před skutečnou komunikací, trpí více depresí a stávají se sociálně úzkostnými. Ale to tady nekončí. Všichni víme, jaký dopad může mít deprese na život dospívajícího. Pokračuje to až do komplikování vztahů s jejich rodinou a negativně je ovlivňuje.

Proč se děti stávají závislými na smartphonech a hrách?

Přináší jim to potěšení .

Děti hrají hry dlouhé hodiny, protože jsou návykové. Hry mají systém odměn a hráči mohou dosáhnout mnohého, když dosáhnou určité úrovně. Děti mají vůli hrát dál, dokud nedosáhnou úrovně. A existuje mnoho úspěchů, a proto to nikdy nekončí a závislost na tom jen stále roste.

Uznání

Telefony a hry nám dávají šanci stát se součástí větší komunity. Existují různé soutěživé herní skupiny a komunity, do kterých se děti mohou připojit. Dostávají uznání od těchto skupin a vztah se posiluje, když komentují, dávají lajky a hrají spolu. To není špatné, ale závislost na tom není zdravé.

Slouží jako únik od reality .

Hraní her nabízí lidem hrajícím je vysoce poutavý zážitek. Odvádí je od skutečného světa a vkládá je do virtuálního světa, kde zažívají věci, které v realitě nemůžou. Nejen to, ale také je donutí na chvíli zapomenout na skutečný život, jejich stres a problémy.

Jak uchránit vaše děti před závislostí na hrách?

Stanovit hranice

Stanovení jasných hranic pomůže osvobodit vaše děti od závislosti na hrách. Jako rodič byste měli děti vést k tomu, aby pochopily, že teď existují jiné věci, které jsou mnohem důležitější. Vždy mohou hrát, až dokončí svou práci, možná trochu více jako odměnu, pokud své úkoly dokončí efektivně. To zavede zdravý návyk a pomůže jim udržet svůj zájem o jiné věci. Nejlepší by bylo, kdybyste je informovali o nevýhodách závislosti a proč by ji měli udržovat v mezích.

Navrhněte úplné přestávky od technologií jako rodina

Je to výborný krok k vytvoření zdravé atmosféry v rodině. Měl by být den nebo dva, kdy by se všichni měli vyhnout elektronickým obrazovkám. Dá to všem dostatek času na sblížení se s ostatními, zlepšení vztahů a umožní jim dělat mnoho věcí jako rodina.

Stanovte v domě zóny bez telefonů

Přinese to smysl pro slušnost a respekt, a je to prodloužený způsob stanovení hranic. Rodiče mohou stanovit v domě zóny bez telefonů. Místo, kde by nikdo neměl používat telefony. Takže, zde jsou některé příklady, které můžete jako rodič použít:

  • Nikdo by neměl používat telefony u jídelního stolu při jídle
  • Žádné telefony v kuchyni
  • Nikdo by neměl používat telefony v noci v ložnici
  • Nikdo by si neměl brát své telefony do koupelny s sebou

Takže, všechny tyto metody vám budou velkou pomocí. Nejenže vytvoří zdravé prostředí kolem vašich dětí, ale také je budou zaujímat různými věcmi a udrží je daleko od závislosti na telefonech a hrách. Ale rodiče by si také měli pamatovat, že komunikace a vzdělávání jsou nezbytné. Navíc vzdělávání dětí o škodlivých dopadech závislosti na mobilním telefonu je skvělou cestou. Protože pokud se to udělá správně, děti se vůbec nebudou ubírat tímto směrem.