Gyerekek képernyőidő

Olvasd el ezt, mielőtt megosztod gyermekeid képeit az interneten
Könnyebb, mint valaha, hogy jól érezzük magunkat, tanuljunk valami újat, és kapcsolatban maradjunk. Kezünkben van hozzáférés kedvenc szórakozásunkhoz, zenéinkhez, közösségi hálózatainkhoz és a legfrissebb hírekhez. Gyermekeink ugyanolyan könnyűséggel élvezik ezt, mint mi. Valójában ez túlságosan is sok. Egyre fiatalabb gyerekek vannak rendszeresen képernyő előtt, köszönhetően a tévék, iPadek, videojátékok és egyéb technológiák otthoni elérhetőségének. Ne feledd, hogy használhatod az Avosmart szülői felügyeleti alkalmazást alkalmazások időkorlátainak beállításához és weboldalak korlátozásához és napi ütemterv beállításához .

Fontos, hogy mennyi időd van, gyermek és képernyő idő

A számok megdöbbentők lehetnek. Számos kiadvány mutatja be az egyes korcsoportok átlagos napi óraszámát:
  • A javasolt idő fiatalok számára nyolc és tíz éves kor között napi hat óra.
  • A 11 és 14 év közötti gyerekek esetében ez napi kilenc óra.
  • 15 és 18 év között: napi 7,5 óra
A számok szerint a fiatalok sokkal kevesebb időt töltenek képernyők előtt házi feladat készítésekor, mint amikor játékokat játszanak vagy televíziót néznek.

Hogyan befolyásolja ez a fizikai jólétet

A szülőknek tisztában kell lenniük azzal, hogy a túl sok képernyő előtt töltött idő milyen károkat okozhat gyermekeik egészségében és abban, hogy képesek legyenek értelmes kapcsolatokat kialakítani családjukkal és barátaikkal. Rengeteg információ áll rendelkezésre az orvosuktól. A legjobb, ha azonnal időpontot egyeztet. Az elmúlt tíz évben az orvosok rendszeresen tárgyalták ezt a témát a gyerekekkel és szüleikkel. Az elhízás, a depresszió, a viselkedési problémák és a szorongás mind összefüggnek azzal, hogy a fiatalok túl sok időt töltenek képernyők előtt , a kutatások szerint. Egészségükre és tanulmányi teljesítményükre is negatív hatással van, mivel nem kapják meg a megfelelő mennyiségű alvást minden éjjel. Az iskolai szünet tartása, miközben a gyerekek otthon vannak, időpocsékolás. Szociális fejlődésükre is hatással van ez. A valós interakciókban való türelmetlenség az egyik legsúlyosabb következménye a túlzott képernyőhasználatnak. Nincs szükség türelemre a képernyővel. Azonnali jóllét érzést nyújt. A személyes beszélgetésben is fontos a türelem. Ennek az élménynek az eredményeként a diákok türelmet, hallgatást és válaszadást tanulnak meg. Ez nemcsak a társaikkal való beszélgetésben segít, hanem megkönnyíti a kooperatív játékot is, mivel kritikus fontosságú, hogy a gyerekek felváltva játszanak a játékokkal. Mindez megalapozza, hogy a gyerekek tartós kapcsolatokat alakítsanak ki, ahogy felnőnek.

Korlátok az elérhető idő mennyiségére. Gyermek képernyő ideje

A mai technológiai eszközök széles körű használatának fényében, hogyan állíthatnak fel határokat a szülők gyermekeik számára? Általános szabályként a gyermekorvosok a következőket javasolják:
  • Kétéves kor alatti gyermekek ne legyenek kitéve semmilyen képernyő alapú médiának.
  • Szülő vagy testvér általi együttes nézés napi legfeljebb egy órát a 2-5 éves gyermekek számára.
  • 5-17 éves korosztály: A házi feladat kivételével naponta legfeljebb két óra.
Ezzel az eszközzel a szülők segíthetnek gyermekeiknek megérteni a megfelelő képernyőidő mennyiségét, valamint azt, hogy mikor és hol tehetik ezt.

A szülők az alábbi megelőző intézkedéseket is alkalmazhatják:

Képernyőmentes hálószobák: A hálószobában ne legyenek képernyők, és a gyerekek ne nézzenek televíziót legalább két órával az elalvás előtt. Miért fontos ez? Mert a képernyők kék fényt bocsátanak ki, ami jelzi az agynak, hogy itt az idő aludni menni. Lefekvés előtt a gyerekeknek kerülniük kell a televízió nézését, és inkább olvasniuk kellene, vagy valami más oktató jellegű tevékenységet végezniük. Töltsd ki az üres helyeket: Ne hagyd, hogy a gyerek találja ki, mit tegyen a szabadidejével, ha korlátoznod kell a képernyőidejét. használat. Menjen ki a szabadba, vagy foglalkozzon más, Ön által kedvelt tevékenységekkel. Fektessen be a személyes interakciókba. A kisebb gyermekek számára a képernyőn látott dolgok nem azonosak azzal, amit a valóságban látnak. A képernyőn azokat a tudatalatti üzeneteket, amelyeket személyes interakciók során közvetítünk, nem ugyanúgy érzékelik" – tette hozzá. Amikor egy kisgyermekkel játszik, megtanítja őket arra, hogyan lépjenek kapcsolatba a körülöttük lévő világgal. Az emberek jobban boldogulnak, amikor több érzékszervüket, például a hallást, érintést és szaglást használják, amikor jobban bevonódnak Önnel. Azonban egy fiatal személy jólétének szempontjából nincs helyettesítője a személyes interakciónak, kortól függetlenül. Az egész a kapcsolatokról szól. Az időskori kiváló kapcsolatok fenntartása elengedhetetlen." Ha nincs meg a tapasztalatod és megértésed arról, hogy milyen kapcsolatokat kellene korai életkortól ápolni, akkor később nem tudod azokat megismételni.