Sok család, különösen a szülők, aggódnak a technológia gyerekeikre gyakorolt hatása miatt. Ezek az alapkövek, és a megfelelő figyelem hiánya óriási hatással lehet. A telefon gyakori használata súlyos hatással lehet a gyermek mentális és fizikai egészségére.
Amióta világunk egyre inkább a technológia felé mozdult, a dolgok bonyolultabbá váltak. Annak ellenére, hogy a szülők és a gyerekek tudják, hogy mennyire aktívak a számítógépes zaklatók, a szexuális ragadozók és az adathalászok az interneten, a családok még mindig nem fordítanak nagy figyelmet a digitális jólétre. Számos kutatás azt mutatja, hogy a digitális jólét még csak nem is szerepel a családok prioritási listáján.
Mi az a digitális jólét?
A digitális jólét arra a folyamatra utal, amely során kontrolláljuk az előttünk lévő mobil eszközök és weboldalak előtt töltött idő mennyiségét. Megértjük annak fontosságát, hogy korlátozzuk az eszközeink előtt töltött időt. A mai világban elengedhetetlenné válik, hogy uraljuk ezt.
Akár azt akarjuk, hogy kontrolláljuk az időt vagy tartsuk szemmel, hogy mennyi időt töltünk az eszközön. Ez általában azért van, mert túl sok időt töltünk a mobileszközön vagy a weboldalon, amely nagy hatással lesz a termelékenységre.
A digitális jóléti stratégiák arra összpontosítanak, hogy segítenek az embereknek visszatérni a napi életükhöz. Ahelyett, hogy a technológia lenne az úr, mi kell, hogy irányítsunk és legyünk az urak, hogy elkerüljük a potenciális károkat és csökkentsük a kockázatot.
A digitális jólét fontossága
Amióta a mobiltelefon megjelent és az internettel együtt, ragaszkodunk a mobiltelefonjainkhoz. Minden, amire szükségünk van, közvetlenül a telefonunkon elérhető.
A technológia áldás is és átok is. Azonnal foglalkoznunk kell a digitális jóléttel, hogy javítsuk a fizikai és mentális minőséget.
A technológia masszív használata jelentős hatással van a mentális egészségünkre. , ami végső soron hatással van fizikai egészségünkre. A technológiától való túlzott függőség nemcsak sok időnket fogyasztja el, de negatív hatással van a szociális készségeinkre is, fokozott szorongást, csökkent alvásminőséget és sok mást eredményez.
Nem vesszük észre, de a hosszú időn keresztüli technológiai függőség ahhoz vezet, hogy összehasonlítjuk életünket másokéval. Ez negatív hatással van az életünkre. Továbbá, egy értesítés a közösségi médiáról növelheti a kortizol szintjét a testünkben , ami viszont felelős a szorongásért.
Bár a technológiát a termelékenységünk növelésére használjuk, az negatív hatással van a termelékenységünkre. Szükséges, hogy a kis szempontokra összpontosítsunk, hogy elkerüljük a jelentős károsodást. A világ tele van zavaró tényezőkkel, de ragaszkodnunk kell ehhez, hogy elkerüljünk bármilyen jelentős szempontot. Ha sikeres akar lenni, akkor fókuszáltnak kell lennie.
Sok szülő fogad el sikeres módszereket a digitális jólét növelésére. Nem csak a gyerekek, hanem a szülőknek is szükséges legyen óvatos e tekintetben. Az évek során számos vállalat indított digitális jólléti alkalmazásokat. Összpontosíthat arra, hogy kiválassza azt, amelyik leginkább megfelel az Ön igényeinek.
Hogyan gyakoroljuk a digitális jóllétet?
A digitális jóllét útjának követése kezdetben rendkívül nehéznek tűnhet, különösen, ha függő vagy a készülékedtől. Ha azonban óvatos vagy, biztosíthatod a megfelelő digitális jóllétet magadnak és gyermekednek is.
- Engedje meg a gyerekeknek, hogy kint játszanak.
Ha gyermekét egész nap otthon tartja, vagy a tévé előtt vagy a mobil képernyőjén fog ragadni. Ez azonban hatalmas negatív hatással lehet. Ezek a fejlődési évek, és ha egész nap bent ülnek, mobillal játszanak, gyengék lesznek. A legjobb az lenne, ha megengednéd a gyermeknek, hogy kimenjen és egy kis időt töltsön a szabadban, és friss levegőt szívjon.
- Állítson be kijárási tilalmat
Önmagadra és gyermekeidre is állíts be kijárási tilalmat. Az alvás előtti mobil- vagy laptopképernyők nézése növeli a kortizol szintjét és csökkenti a melatonin szintjét. Ez tovább hatással lesz a legmélyebb alvási ciklusra. Ez az egyik fő oka annak, hogy sokan hajlamossá válnak az álmatlanságra. Ezért érdemes lehet kijárási tilalmat beállítani, és lefekvés előtt 30 perccel abbahagyni a telefon használatát. Ez megkönnyíti a mély alvásba való átmenetet.
- Alkalmazás használatának nyomon követése
Az alkalmazás felhasználóinak nyomon követése fontos szerepet játszhat az általános hatás fokozásában. Nyomon kell követned, hogy mennyit használsz egy adott alkalmazást vagy a telefonodat egész nap. A legtöbben nem vesszük észre, hogy mennyi időt töltünk a telefonunkkal.
Ha nyomon követjük az alkalmazás használatunkat, képesek leszünk csökkenteni azt. Ha csökkented az alkalmazás követését, előnyben részesítheted az alkalmazások, mint például az Instagram és Facebook törlését. Ráadásul figyelemmel kell lenned arra is, hogy mennyi időt töltesz összességében a telefon használatával.
- Értesítések kikapcsolása
Ha nem akarja törölni az alkalmazást, de korlátozni szeretné a használatot, letilthatja az értesítéseket. Ez segít az összpontosításban. Továbbá, az értesítések letiltása nem befolyásolja a termelékenységét, és ellenőrzés alatt tartja, hogyan használja az alkalmazást.
- Próbáljon ki egy digitális méregtelenítést.
Ha szeretné csökkenteni a függőségét, digitális méregtelenítésen kell átesnie. Nincs ennél jobb megoldás. Választhatja azt, hogy egy hétig vagy egy hónapig távol marad a technológiától, és teljes digitális méregtelenítést végez. Eközben aktívan részt vehet a tanulásban és más dolgok gyakorlásában, amik érdekelhetik.
Legfontosabb tanulság
Mindig keresni kell azokat a módszereket, amelyek segítenek eldönteni, hogyan használja az alkalmazást, de közben korlátok között marad.
Ahogyan a digitális egészségesség Ön számára elengedhetetlen, úgy ugyanez igaz a gyerekére is. Ezért figyelemmel kell kísérnie a használatot, és próbálja azt minél inkább csökkenteni az általános jóléte érdekében.