Játék blokkoló alkalmazás
Az online játék egy videójáték, amelyet számítógépen, táblagépen, telefonon vagy más, Internet-kapcsolattal rendelkező eszközön játszanak. Ezek általában alkalmazásokként érhetők el a Google Play Store-ban vagy weboldalakon. Nagyon kevés gyerek tud az online játékokról, de telepítik és játszanak velük. A legtöbb gyerek különböző hirdetésekből és videókból szerez ötleteket az online játékokról. Ezek a hirdetések vagy videók különféle érdekes dolgokat mutatnak be, hogy vonzzák a gyerekeket ezekhez az online játékokhoz.
Ennek eredményeként a gyerekek azonnal megszeretik ezeket a dolgokat és rákattintanak, vagy rákattintanak az előzőleg megjelenített linkre. Bár ezek az online játékok azonnali szeretetet és ideiglenes örömöt okoznak, hoznak magukkal néhány káros szempontot is a gyermeked számára. Például, függőség tőlük, időpazarlás, megszállottság, agresszió, stb. Itt van néhány tipp, amit követhetsz, hogy meg védd a gyermekedet ezektől a káros hatásoktól.
Válaszd a leghatékonyabb megközelítést
Ilyen alkalmazásokat használhat, mint a Game Blocker és az App blocker, hogy különböző ütemterveket készítsen a telefon lezárására egy bizonyos idő elteltével. Az Avosmart egy olyan alkalmazás, amely tartalmazza
a Screen Time, App Blocker Android és Game Blocker alkalmazásokat . Ezek az alkalmazások azon dolgoznak, hogy miként lehet a technológia és a tudás egészséges oldalait gyönyörű módon közvetíteni és bemutatni gyermekeinek. A legfontosabb szempont az, hogy
a Game Blocker segít különböző programok, ablakok blokkolásában androidon.
Hogyan segíthet az Avosmart?
Az Avosmart lehetővé teszi, hogy láthassa, mennyi időt tölt gyermeke az eszközén. Lehetővé teszi, hogy nyomon követhesse tevékenységeiket. Az Avosmart azt is lehetővé teszi, hogy eldöntse, milyen típusú játékok és alkalmazások fognak futni a gyermeke eszközein, és mennyi ideig futnak naponta.
Ennek eredményeként előre beállíthatja azokat a dolgokat, amelyeket a gyermeke a legjobban szeret az eszközén. Így a gyermeke csak a jó dolgokat fogja elfogadni, nem a rosszat. A gyerekeknek nem szabad használniuk az eszközeiket lefekvés előtt. Ezért olyan fontos, hogy Ön egy jó időbeosztást és tervet hozzon létre számukra. Emellett játékkorlátozóként is működik különféle játékok és programok esetén. Figyelembe véve a technológiai és ismereti egészségügyi problémákat, segít időbeosztást készíteni, valamint különféle típusú tevékenységeket adni és különböző változtatásokat végrehajtani.
Figyelje meg, milyen típusú videókat és weboldalakat néznek és látogatnak a gyerekei
Rendszeresen figyelemmel kísérje, hogy gyermeke milyen videókat néz és milyen weboldalakat látogat. Mert gyermekeinek nem szabad, hogy félrevezessék őket rossz videók nézésével és rossz weboldalak látogatásával. Győződjön meg róla, hogy gyermeke csak gyermekbarát videókat néz és gyermekbarát weboldalakat látogat.
Káros alkalmazások blokkolása Androidon
A gyerekek általában több Android okostelefont használnak, mint számítógépet. Általában bármilyen hirdetés vagy videó megtekintése után a gyerekek tudatlanul különböző káros alkalmazásokat telepítenek androidos okostelefonjaikra a Play Áruházon keresztül. Ennek következtében később különféle problémákba ütköznek ezen alkalmazások révén. Ezért a szülőknek rendszeresen ellenőrizniük kell gyermekeik Android okostelefonjait. Ha ilyen alkalmazást talál, akkor azonnal lépjen az androidos okostelefon beállításaira, és blokkolja ezeket az alkalmazásokat.
Káros játékok blokkolása
Ha úgy gondolja, hogy gyermeke káros játékot játszik vagy függőséget alakított ki, akkor fontolja meg a játék blokkolását, miután beszélt vele erről. Mert ha csak eltávolítja, újratelepítheti és tovább játszhat vele. Ha viszont blokkolja, nem találja meg a játékot. Ha ráébrednek, hogy valóban nem jó, elveszítik iránta az érdeklődésüket.
Mennyi időt töltenek a gyerekek a telefon vagy a számítógép használatával?
Nyomon követni, hogy gyermeke mennyi időt tölt a telefon vagy a számítógép előtt, és mennyi ideig használja azt, bölcs döntés. Mert a hosszú ideig tartó képernyőidő és használat nagyon rossz hatással lehet gyermekére, például fejfájás, vörös szemek, álmatlanság, ingerlékeny hangulat stb. Tehát csökkentse gyermeke képernyőidőjét és használati idejét. Helyette támogassa őket különböző társadalmi és oktatási tevékenységekben, sportokban anélkül, hogy túl sok időt töltenének a telefonon vagy a számítógépen. Adjon elég időt a gyermekének. Néhány napon belül észre fogja venni, hogy gyermeke telefon- vagy számítógép-használata csökkent.
Gyerekek irányítása a valós tevékenységek felé
Kössétek le gyermeketeket különféle társas tevékenységekkel, mint pl. versek szavalása, rajzolás, éneklés, mesélés stb. Koncentráljatok továbbá a sportra, mint pl. futás, kerékpározás, foci, krikett, és részvétel különböző iskolai sportversenyeken stb. Ezzel jót teszünk a testi egészségüknek és vidámabbá tesszük őket.
Adj időt gyermekeidnek és keveredj velük
Adj gyermekednek elegendő időt, hogy ne legyen állandóan elfoglalt a saját munkájával. Kezdj beszélgetéseket és vegyülj velük. Ha van időd, menj velük sétálni délután. Ha lehetséges, menj ki velük hétvégén. Gondozd őket, adj nekik szeretetet. Mindezek által a gyermek jobban belemerül az életbe, mint a telefonokba.
Minden online játék vagy online tevékenység káros a gyermekeid számára?
Bár néhány online játék és online tevékenység káros lehet a gyermekek számára, vannak olyan online játékok és online tevékenységek is, amelyek nem károsak a gyermekek számára, hanem éppen ellenkezőleg, hasznosak. Vannak olyan online játékok, videók és online tevékenységek, amelyek oktató jellegűek a gyermekek számára és jó dolgokat végeznek, mint például –
- Tudás növelése.
- Képességek fejlesztése.
- Értelmi fejlődés.
- Számítógépes készségek elsajátítása.
- Akadémiai teljesítményük segítése.
Valójában minden dolognak van jó és rossz oldala is. Kerüljük a rossz dolgokat, és vegyük csak a jó dolgokat, amelyek hasznosak a gyermekeink számára. Szülőként figyelmesnek kell lennünk a gyermekünkre, hogy ne vonódjon be káros tevékenységekbe, hanem inkább a konstruktív dolgok felé forduljon.