Mennyi képernyőidő egészséges gyermekek számára?

A digitális egészség és jólét fontossága
Sok otthonban a szülők és a gyerekek között ellentétek alakulnak ki a kütyük, a képernyőidő és a digitális média hozzáférése miatt. A szülők nehéz helyzetben vannak, mivel egyrészt korlátozniuk kell gyermekük technológiai eszközökkel töltött idejét és az őket érő felnőtt tartalmakat. Másrészt valószínűleg szeretnék segíteni serdülő vagy kisgyermeküket abban, hogy ezt saját maguk is meg tudják tanulni. Számos árulkodó jel van arra, hogy gyermeked készen áll arra, hogy saját telefonját, tabletjét vagy más eszközt használjon kevesebb (vagy semmilyen) szülői ellenőrzéssel vagy korlátozással. Megvizsgáljuk, miért fontosak a szülői technológiai korlátozások, hogyan lehet olyan digitális szabályokat kialakítani, amelyeket a gyerekek betartanak (és talán még élveznek is), és mikor lesznek képesek a gyerekek önállóan szabályozni a technológiahasználatukat. Miért Fontos a Szülői Ellenőrzés? Túlzott képernyőidő számos okból problémás lehet. Egyrészt a technológiával eltöltött sok idő természeténél fogva csökkenti az egyéb tevékenységekre fordítható időt. Amikor a nap nagy részét képernyő előtt töltjük, a kutatások kimutatták, hogy a fiatalok számára nehézséget jelenthet időt találni más tevékenységekre, mint például sport, kézművészet, olvasás, iskolai feladatok, társasági élet vagy családi idő. A fokozott képernyőhasználat összefüggésbe hozható a mentális és fizikai egészség negatív hatásaival is, mint például elhízás, rossz alvás, viselkedési zavarok és csökkent fizikai aktivitás, a kutatások szerint. A tanulmányok szerint létezik egyértelmű összefüggés a magas technológiahasználat és a mentális egészségi zavarok, például a depresszió között. Ésszerű technológiai szokások kialakítása majdnem általános nehézséggé vált, különösen mióta képernyőidő jelentősen megnőtt az elmúlt két évtizedben. A szülői felügyeletet általában hajlandóan, ha nem is örömmel, elfogadják a kisgyermekek; szinte mindig szükségük van felnőtt segítségére az alkalmazások és webhelyek használatához. Azonban sok tinédzser és prepubertás úgy gondolja, hogy elég érettek ahhoz, hogy saját maguk szabályozzák a képernyőhasználatukat, annak ellenére, hogy ez nem így van. Ez a konfliktus bonyolulttá válhat, mivel egy idő után a szülők szeretnék, ha gyermekeik képesek lennének maguk meghozni ezeket a döntéseket – mondja egy New York-i alapú gyermek- és családterapeuta és gyermekfejlődési szakértő. Ez gyermeken és családonként változik, sok szülőt bizonytalanságban hagyva, hogy mikor és hogyan kezdjék el tanítani gyermekeiknek, hogyan szabályozzák saját digitális használatukat. Tipp: Ne feledje, hogy az Avosmart alkalmazásban beállíthatja az időkorlátot és az ütemtervet az alkalmazások, játékok és webhelyek számára. Ellenőrizze .

Mik azok a szülői felügyeleti beállítások, és hogyan működnek?

A szülői felügyelet szoftver amely lehetővé teszi a szülők számára, hogy határokat szabjanak gyermekeik eszközök, alkalmazások, média és egyéb erőforrások használatára. A szülői felügyelet korlátozhatja, hogy egy gyerek mennyi időt tölt egy eszközön, valamint milyen típusú tartalmat fogyaszthat rajta. Szülői felügyelet különböző módokon valósítható meg. A legtöbb eszköz rendelkezik szülői felügyeleti opciókkal a beállításaikban, amelyek lehetővé teszik a szülők számára, hogy betiltsa egyes fajta információkat (beleértve a potenciálisan nem megfelelő weboldalakat), vagy időkorlátozásokat állítson be az eszközre vagy az arra telepített alkalmazásokra. Vannak különböző szülői felügyeleti alkalmazások vagy egyéb megoldások is, amelyeket a szülők használhatnak, hogy korlátozzák vagy figyeljék gyerekeik hozzáférését az eszközökhöz vagy alkalmazásokhoz. Például sok telefon lehetővé teszi, hogy időkorlátozásokat állítson be azon alkalmazásokra vagy szöveges üzenetekre, amelyeket késő este használhat. Más fajta szülői felügyelet kevésbé technikai. Amikor az időzítő lejár, egyes szülők kikapcsolják az otthoni Wi-Fi-t, vagy egyszerűen elveszik az eszközt a gyereküktől. A képernyőidő után egyes szülők eldöntik, hogy áttekintik gyerekeik keresési előzményeit, rendszeresen ellenőrzik a szöveges üzeneteiket, vagy együtt ülnek a gyerekükkel, miközben az eszközt használják, hogy figyelemmel kísérjék, mit csinálnak online. Fontos mérlegelni a szülői korlátozások bevezetésének előnyeit és hátrányait. Tekintsd át a családod körülményeit és céljait, valamint a gyereked sajátos igényeit és fejlődését, mielőtt stratégiát dolgozol ki a képernyőidő korlátozások bevezetésére.

Hogyan alakítsunk ki megfelelő határokat

A gyermekek technológiai használatának kezelése három alapvető kérdésre vezethető vissza: mennyi időt engedünk nekik naponta a készülékeiken tölteni, milyen anyagokat fogyaszthatnak ezek használata közben, és ki ellenőrzi a készülékeiket, amikor nincsenek használatban. Ezeket a döntéseket saját meggyőződéseinkre és családunk egyedi körülményeire alapozzuk. Fontoljuk meg gyermekünk fejlődési igényeit, személyiségét és temperamentumát, valamint praktikus tényezőket, mint például a két otthonban élő gyermekek vagy az a szükség, hogy akkor is kommunikálhassanak velünk, amikor nem vagyunk együtt.

Képernyőidő ajánlások. Egészséges képernyőidő a gyerekek számára

Mielőtt átgondolná, hogyan (és mikor) segítheti gyermeke saját technológiahasználatának kezelését, vegye figyelembe, mennyi időt szeretne, hogy gyermekük a kütyüikkel töltsön. Ismételten, a megfelelő határok a család és a gyermek függvényében változhatnak, de a szakértők jelentősen kevesebb képernyőidőt javasolnak, mint amit a legtöbb gyermek kap. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia (AAP) 18-24 hónapos korig semmilyen képernyőhasználatot nem javasol, kivéve a szeretteikkel folytatott videohívásokat. A 2 éves és annál idősebb gyerekeknek legfeljebb napi 1 óra magas minőségű tévénézést javasolnak. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia felismeri, hogy az idősebb gyerekek az iskolában használni fogják a technológiát, ezért azt ajánlja a szülőknek, hogy biztosítsák, hogy iskolás korú gyermekeik naponta legalább egy órát végezzenek fizikai tevékenységet és tartsanak képernyős szüneteket. Ez egy nehéz feladat, amelyet nem minden család tud teljesíteni. Sok kisgyermek és általános iskolás diák napi két-három órát használ képernyőt. 6 Tanulmányok azt mutatják, hogy a közép- és gimnazisták körében a napi használat nő, miközben a szülői felügyelet csökken. 7 A tinédzserek napi kilenc órát töltenek képernyők nézésével vagy használatával, míg a 8-12 éves gyerekek átlagosan napi négy- hat órát töltenek képernyőkkel. Ez a tendencia súlyosbodik a médiatartalom drámai növekedése miatt, amelyet a legtöbb gyermek a koronavírus járvány alatt tapasztalt. Sok család valószínűleg szokásává vált a technológia használata a nagyobb hozzáférhetőség miatt. 9

Képernyőidőd Korlátozása

A gyermekek technológiahasználatának ellenőrzése sok gyakorlást igényel. A gyerekeket nem szabad egyedül hagyni kütyüjeikkel, amíg nem érik el a korai tinédzserkort, és felügyelet alatt kell lenniük, miközben használják azokat. Ennek ellenére erősen ajánlott a szülők számára, hogy tartsák gyermekeiket társadalmilag és fizikailag aktívnak, valamint továbbra is fejlesszék kommunikációs készségeiket, bizalmukat és nyitottságukat, hogy a gyerekek ne csak a kütyükre támaszkodjanak a társas érintkezések során. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia (AAP) azt javasolja, hogy minden család alakítson ki egy egyéni médiahasználati stratégiát, amely figyelembe veszi gyermekeik igényeit és körülményeit. A cél egy olyan stratégia kidolgozása, amely segíti a médiahasználatot a család számára, és nem zavarja más életviteli tevékenységeket, mint például az alvás, az étkezés, a fizikai aktivitás, a tanulás, a szabadidő, és a társas tevékenységek, valamint a minőségi családi idő. Hasznos lehet, ha gyermekekeinket is bevonjuk a tervezési folyamatba. A szülőknek világos kommunikációs vonalakat kell kialakítaniuk gyermekeikkel. A szülők fokozatosan segíthetik a gyerekeket abban, hogy idősebbé válva önállóan szabályozzák és korlátozzák eszközeik használatát azáltal, hogy megtanítják őket időbeosztásuk kezelésére és annak bölcs felosztására az összes tevékenységük és kötelezettségük között.

Az anyaghoz való hozzáférés korlátozása

Mivel az erőszakos, gyűlölködő vagy nem megfelelő információk szabadon elérhetők, nagy gondot fordítanak arra, hogy a gyermekek csak megfelelő digitális anyagot lássanak és használjanak. A fiatalabb gyermekeknek (általános iskolai korúak és fiatalabbak) egyértelműen a legtöbb felügyeletre van szükségük, míg a szülői felügyelet mértéke a tizenévesek és serdülők esetében kevésbé nyilvánvaló. Általánosságban elmondható, hogy minél idősebb a gyerek, annál valószínűbb, hogy megengedik nekik az önszabályozást a képernyőidő és a tartalom tekintetében. Az idősebb tinédzserek azonban még mindig küzdhetnek a digitális használatuk ellenőrzésével. A 13 éves és annál idősebb fiatal tinédzserek nagyobb ellenőrzést gyakorolnak az általuk fogyasztott információk típusai felett. Ennek ellenére legyünk tudatában annak, hogy mit néznek. Lépjünk közbe, hogy megakadályozzuk őket abban, hogy olyan tartalomnak legyenek kitéve, amit nem megfelelőnek vagy veszélyesnek tartunk.

Fizikai ellenőrzés alatt lévő eszközök

A fizikai hozzáférést az eszközökhöz szintén figyelembe kell venni. Ami szem elől van, az elméből is kimegy, és sok fiatal számára nehéz ellenállni a késztetésnek, hogy egy közvetlenül előttük lévő kütyüt használjanak. A családoknak sokféle különböző szabálya lehet arra vonatkozóan, hogyan használják a technológiát. Egyes szülők megengedik gyermekeiknek, hogy folyamatosan birtokukban tartsák a telefonjaikat, táblagépeiket, laptopjaikat, játékkonzoljaikat, televízióikat és más elektronikus eszközeiket. Egyes háztartásokban az eszközöket napi bizonyos időben vagy meghatározott körülmények között elveszik. A legtöbb szakértő úgy véli, hogy fontos, hogy a gyerekek esténként és alvás idején lemondjanak az eszközök fizikai irányításáról. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia azt javasolja, hogy ne engedjük meg a gyerekeknek, hogy bármilyen elektronikus eszközt tartsanak a hálószobájukban alvás közben. Nincs televízió, videójáték rendszer, laptop vagy telefon engedélyezve a hálószobákban. Hogyan segíthet a gyermekének önszabályozásban? Számos módszer létezik, amelyek révén a fiatalok megtanulhatják, hogyan szabályozzák saját képernyőidejüket és az anyagokhoz való hozzáférést. Együtt, hozzatok szabályokat. A kiskamasszal vagy serdülővel való együttműködés elősegítése érdekében az egyik sikeres módszer a médihasználati irányelvek közös kidolgozása. Emellett készítsetek egy listát a képernyőidő irányelvek megszegésének következményeiről. A gyermeke bevonása a családi technológiai normák létrehozásába segíthet nekik megérteni, miért hozták létre a szabályokat, és biztosíthatja, hogy tisztában legyenek az elvárásaikkal. A szülőknek érdemes azon dolgozni, hogy erős kommunikációs készségeket, támogatást és bizalmat építsenek ki gyermekeikkel a gyermekkor folyamán, hogy amikor készek önállóan boldogulni, ezt alapul véve válhassanak produktív, felelősségteljes és jól szabályozott felnőttekké. A következmények betartása elengedhetetlen. A technológiahasználati korlátok be nem tartásának következményei szintén lényegesek ahhoz, hogy a gyermeke betartsa az irányelveket. Ha tudják, hogy hagyja őket többet használni a készülékeiket, mint amennyiben megállapodtak (vagy olyan online tevékenységeket végezni, amelyek nem engedélyezettek), kevésbé valószínű, hogy betartják a szabályokat. Hasonlóképpen, ha azt szeretné, hogy a gyermeke szabályozza saját viselkedését, meg kell érteniük, hogy komolyan gondolja a szabályok betartatását, ha megsértik azokat.

Mennyi képernyőidő egészséges a gyermekek számára?

Rendszeresen különítsen el időt a képernyő használatára Engedje meg gyermekének, hogy egy ideig használja a kütyüit. Elképzelhető, hogy jobban korlátozni tudják a használatukat más időpontokban, ha tudják, hogy minden nap lesz egy nagy időablak, amikor használhatják. Naponta legfeljebb 3 óra videojáték-időt engedélyezzen (ha lehetséges), azzal a feltétellel, hogy a játékok ne tartsonak 45 percnél hosszabb ideig egyhuzamban. 45 perc után a gyermeknek valami aktív foglalkozást kell végeznie, ami nem tartalmaz technológiát, 30-45 percig. A gyakori szünetek engedélyezése segíthet a gyerekeknek, hogy kialakítsák a képességet arra, hogy el tudjanak lépni a számítógéptől—és garantálják, hogy valami mást csinálnak, mint hogy az interneten böngésznek. A Túlzott Képernyőidő Negatív Hatásai a Gyerekekre

Az Önuralom Mint Példa

A szülőknek is jó példát kell mutatniuk gyermekeik számára a telefon- és technológiahasználat terén. Ha nem akarod, hogy gyermeked állandóan üzeneteket küldjön vagy böngésszen, neked sem kellene ezt tenned. Az is nem kívánatos, ha a telefonokat használjuk, miközben étkezünk vagy társasági eseményeken veszünk részt. Jutalmazd azokat, akik pozitív módon használják a képernyőiket. Dicsérd meg a gyerekedet, amikor jól korlátozza a személyes eszközei használatát. Ösztönözd őket még inkább azzal, hogy jutalmat ígérsz, például egy családi kirándulást vagy megnövelt technológiai jogokat, ha korlátozzák a képernyőidőt és más internetes tevékenységeket. Vita a határok fontosságáról Alapvetően fontos, hogy a számítógép használatát gyakran beszéljük meg a fiatalokkal. Magyarázzuk el, hogy bár szórakoztató és sokat lehet tanulni az internetről, a túl sok képernyőidő ártalmas a gyermekek és a felnőttek számára egyaránt. Hivatkozhatunk olyan tanulmányokra, amelyek szerint azok a fiatalok, akik túl sok időt töltenek a képernyő előtt, nagyobb viselkedési és érzelmi nehézségekkel küzdenek és kevesebb fizikai aktivitást végeznek. Amikor Gyanús Viselkedést Tapasztalunk az Interneten Ha észreveszünk (vagy feltételezzük) olyan figyelmeztető jeleket, hogy gyermekünknek egy ideig még szüksége lehet a szülői szigorításokra, akkor csökkentenünk kell a technológiai eszközök használatának szabadságát. Az alábbiak néhány ilyen jel: • Úgy érezzük, hogy gyermekünk távolodik tőlünk vagy negatív példaképeket keres az interneten. • Változást tapasztalunk a gyermekünk viselkedésében, szókincsében vagy hangnemében. • Gyermekünk nehezen válik meg technológiai eszközeitől. • Gyermekünk megszegi a digitális használatra vonatkozó szabályainkat. • Gyermekünk a képernyőidőt előnyben részesíti a legtöbb más tevékenység előtt, mint például a fizikai aktivitás, a társasági élet vagy a családdal töltött idő. • Gyermekünk további képernyőidőt próbál beilleszteni (vagy kétes tartalmakat néz) A szülőknek figyelniük kell minden drámai változásra gyermekük viselkedésében, vizsgálniuk kell az információkat, amiket próbálnak megtudni, beszélniük kell velük erről, különbséget kell tenniük a tények és a fikció között, el kell magyarázniuk a befolyásoltság és az inspiráció közötti különbséget, és szükség esetén szigorítaniuk kell a korlátozásaikat. A túl sok képernyőidő csábításának leküzdése érdekében azt javasoljuk, hogy hozzunk létre családi struktúrát stabil rutinokkal, egészséges életmóddal, közös tevékenységekkel és megfelelő mennyiségű felügyelettel. A szülők támaszkodhatnak digitális szülői felügyeleti technológiákra, például időzítőkre, hogy a gyermekek eszközeit egy adott időpontban automatikusan kikapcsolják, ha és amikor szükséges.