Viszonylag nehéz lett távol tartani egy gyereket a telefontól. A legtöbb tinédzsernek az okostelefon a legnagyobb függőség. A mai generáció okostelefon-függősége az idő múlásával gyorsan növekszik. A szakértők azt mondják, hogy a közösségi média és a telefonok negatív hatással vannak a gyerekekre. Ezenkívül a képernyő idejük korlátozása viszonylag nehéz, mert ebben a korban szeretnék a lehető legtöbbet felfedezni a világból. Tehát, hogyan kellene kezelnünk az okostelefon-függőségüket, és hogyan alakíthatjuk át azt felelősségteljes online viselkedéssé ? Íme, hogyan kezelheti ezt, és hogyan teheti jobbá a dolgokat gyermekeinek.
Hogyan vegye rá gyermekeit, hogy szálljanak le a telefonjukról?
A mobiltelefonoknak és más kütyüknek sok haszna van, de semmi sem jó, ha túllépi a határt. A tinédzserek sok bajt hívnak meg, amikor hosszú ideig a telefonjukon maradnak, bár akaratlanul.
Milyen mellékhatásai vannak a mobiltelefon-függőségnek a tinédzserekre?
A játékok, közösségi média platformok stb. főként a gyermekek túlzott mobiltelefon-függősége mögött állnak. Az alábbiakban bemutatjuk a mobilfüggőség potenciális veszélyeit.
1. Felnőtt tartalom
Rengeteg nem megfelelő tartalom található az interneten. A gyerekek kíváncsiak, és fennáll annak a lehetősége, hogy belefutnak ezekbe a dolgokba. Számos online csevegő- és társkereső alkalmazás vezeti félre a tinédzsereket felnőtt tartalmakkal. Ezen kívül használják felnőtt nyelvezetet is, ami nem megfelelő a tinédzserek számára.
2. Internetes csalások
Minél több időt tölt valaki a telefonján, annál fogékonyabbá válik az internetes csalásokra. A mai tinédzserek nincsenek tudatában annak, hogy a túlzott böngészés kockázatot jelent online életükre. Számos adathalász oldal, hacker, online ragadozó és zaklató van az interneten, amelyek ártatlan áldozatokra vadásznak.
3. Közösségi média platformok
Ez az egyik legnagyobb oka annak, hogy a tinédzserek túlzottan használják a telefonjukat. A közösségi média alkalmazások negatívan befolyásolják a gyerekeket. A közösségi média túlzott használata hamis identitásérzetet kelt. Idővel a tinik elkezdenek függni ismeretlen barátoktól, keresik azok jóváhagyását és megerősítését. Nemcsak ez, de apró dolgok is elkezdik őket stresszelni, mint például az, ha nem kapnak elég like-ot a posztolt fotóikra.
4. Lusta életmód
Mivel a tinédzserek annyira elmerültek a telefonjaikban, napról napra lustábbak lesznek. Ez negatívan hat az egészségükre. A látásuk romlani kezd, hízni kezdenek, a testtartásuk rosszabbodik, és ez csak a fizikai problémák jéghegyének csúcsa.
5. Nincs társadalmi érdeklődés
Mivel a gyerekek minden idejüket mobiltelefonokon töltik, csökken az érdeklődésük a sport és más társas tevékenységek iránt; végül abbahagyják az időtöltést családjukkal és valódi barátaikkal. Ha nagyobb képet nézünk, olyan felnőttekké válnak, akiknek hiányzik az alapvető életben való ravaszság és társas készségek.
6. Romló mentális egészség
Szakértők szerint a túlzott képernyőidő megváltoztatja egy személy válaszkészségeit. Az agyunk nincs arra építve, hogy hosszú órákon át a képernyőre koncentráljon. Valójában arra épült, hogy valódi eseményekben és helyzetekben vegyen részt. Mindent egybevetve egy tinédzser mentális és érzelmi egészsége romlik, ha sok időt tölt képernyők előtt.
Hogyan korlátozzuk telefonhasználatukat?
Nehezen korlátozható a telefonhasználatuk, de néhány módszer motiválni fogja őket ezek csökkentésére.
1. Állítson fel szigorú határokat
Mivel a telefonjaik a gyengeségeik, a legjobb lesz, ha határokat szabunk nekik, hogy kontrolláljuk őket. Például, beállíthatja a telefonhasználati szabályokat minden családtag számára a házban. Emellett létrehozhat telefonmentes zónákat az otthonban. Szabályokat is hozhat, mint például, hogy ne vigyünk telefont a fürdőszobába, és ne használjunk telefont evés vagy lefekvés közben.
2. Próbálj példaképeik lenni .
Ha szeretnéd korlátozni a kijelzőidődet, akkor neked is korlátoznod kell a kijelzőidődet. Beszélned kell a gyerekeiddel arról, hogy mennyire veszélyes lehet számukra az okostelefon, ha túlzásba viszik a használatát. Összességében a helyes példát kell mutatnod nekik, hogy leküzdjék a telefonfüggőséget.
Az átlátható kommunikációnak mindig pozitív eredménye lesz. Ha szabályokat állítasz fel, tudatnod kell a gyerekeiddel a mögöttük rejlő okokat. Ha megfelelően kommunikálsz és megismerkedsz a telefonfüggőség rossz oldalával, ők automatikusan elkezdenek elhatárolódni tőle.
3. Támogassátok a hobbijaikat
Az egyik legjobb módja annak, hogy küzdjünk a mobiltelefon-függőségük ellen, ha támogatjuk az offline érdeklődési körüket és olyan ötleteket találunk ki, amelyek izgatják őket. Ha szeretnek sportolni, bátorítanunk kell őket, mert jobban szükségük van a támogatásunkra, mint bárki másnak. Ezen kívül termékeny módszereket is kitalálhatunk, amelyekkel az egész család együtt töltheti az időt, miközben távol marad a okostelefonoktól.
4. Használjon szülői felügyeleti eszközöket, mint például az Avosmart .
Miután végrehajtottuk ezeket a lépéseket, ideális szülői felügyeleti szoftvert használni, mint például az Avosmart, amely mindig támogat minket. Az ilyen eszközzel való védelem tökéletes megoldás. Az Avosmart segítségével időkorlátokat állíthatunk be az alkalmazások és weboldalak számára. Blokkolhatjuk az weboldalakat is, YouTube csatornákat , és az alkalmazásokat, amelyeket nem tart megfelelőnek gyermekeinek. Ezenkívül részletes jelentéseket és betekintést nyújt a közösségi média tevékenységeikről. Összességében ez közvetve csökkenti a képernyő előtt töltött idejüket és megvédi őket az online lappangó veszélyektől.