A mai világban az új technológiai fejlesztések világszerte megjelentek. Az 5 éves gyerekektől a 70 éves emberekig mindenki naponta örömmel használja azokat. Azonban, a korlátlan hozzáférés az internethez és más eszközökhöz, mint az iPadek, rossz hatással lehetnek a gyermekeidre. Senki sem törődik jobban a jólétükkel és érdekeikkel, mint te. Ezért fontos, hogy tudd, hogyan teheted a technológiát hasznossá és biztonságossá számukra.
A technológia segít a gyerekeknek számos emberrel privát módon kommunikálni. Emellett hozzáférhetnek korlátlan számú weboldalhoz az interneten. De nem minden az interneten megfelelő az ő koruknak. Így a szülőknek biztosítaniuk kell, hogy legyenek bizonyos biztonsági intézkedések, hogy elkerüljék az ilyen helyzeteket. Bár a technológia nagyszerű eszköz gyermekek életének gazdagítására, egyensúlyra van szükség.
Néhány tipp a gyermeked digitális interakcióinak minőségének számszerűsítéséhez
Hogy naprakész maradj, folyamatosan tájékozottnak kell lenned az internetes interakciók több szempontjáról. Ez nemcsak az egyensúly megőrzésében segít, hanem néhány nem megfelelő tartalom korlátozásában is. Ezenkívül egészséges digitális életmódot biztosít a gyermeked számára, amire nagy szükségük van. Íme néhány tipp, ami segíthet ebben:
- Mindig ellenőrizd, hogy életkornak megfelelő tartalmat érnek-e el az interneten. Számos eszköz és bővítmény áll rendelkezésre, amelyek segítenek ebben. Továbbá le is tilthatod a sütiket a pornográf oldalak esetében, így a gyermeked nem fér hozzájuk.
- Egy másik fontos szempont, hogy ellenőrizd, interaktív alkalmazásokat használnak-e ahelyett, hogy passzív tartalmat fogyasztanak. Száz kalória fánk és száz kalória saláta nem ugyanaz. Hasonlóképpen, egy óra YouTube nézés biztosan nem ugyanaz, mint egy óra digitális művészeti program használata.
- Annak érdekében, hogy kiegyensúlyozza az online és offline tevékenységeket, a legjobb, amit tehet, hogy korlátozza gyermeke képernyőidejét. Nem szeretné, ha a napi 10 órát képernyőhöz ragadnának. Ezért az egészséges határok meghatározása a képernyőhasználat körül mindenképpen segítene.
- Hogyan vannak beállítva a privacy beállításaik a közösségi médián? Láthatják vagy kapcsolatba léphetnek velük idegenek a közösségi médián? Ha nem, sürgetnie kell őket, hogy a lehető leghamarabb frissítsék ezeket a beállításokat. Soha nem lehet tudni, milyen emberek lógnak az interneten. A mai világban annyi kibertámadási eset van, sosem lehetünk elég biztonságban.
Stratégiák, amelyek segítenek a gyerekeknek felelősségteljesen használni a technológiát
Miközben gondoskodunk arról, hogy a technológia segítse gyermekeink fejlődését, gondoskodnunk kell a biztonságukról is. Ezért ezen stratégiák ismerete és alkalmazása valóban segít abban, hogy felelősségteljes digitális interaktorokká váljanak. Végül is, nem ezt várjuk el ennek a generációnak a gyerekeitől? Nagy technológiával nagy felelősség jár.
- Ne engedjük, hogy gyermekeink korlátozás nélkül hozzáférjenek: A jó egyensúly megőrzése érdekében szabályokat és határokat kell felállítanunk. Az összes otthoni eszköznek jelszavakkal és kódokkal kell rendelkeznie, amelyekről csak mi tudunk. Ezen kívül érdemes időkorlátokat beállítani arra vonatkozóan is, hogy mennyi ideig használhatják a telefont vagy a tabletet. Ezt akár játékká is alakíthatjuk. Például 1 óra képernyőidőt adhatunk minden 2 óra offline tevékenységért cserébe. Ily módon egészséges és szórakoztató környezetet teremthetünk számukra.
- Figyeljük, mi történik, és védjük a személyes adatokat: Ahogy korábban említettem, mindig meg kell győződnöd arról, hogy naprakész vagy. Emellett a gyermekek bizalmas információinak védelme mindig prioritás kell legyen. Az interneten és a közösségi médiában előforduló számos gonosz bűncselekmény miatt ez rendkívül kritikus. Több eszköz is elérhető az interneten, amelyekkel nyomon követheted gyermeked tevékenységét. Egy ilyen eszköz az Avosmart, amelyet számos szülő ismer világszerte. Ezen túlmenően az a legjobb, ha megtanítod nekik a különbséget a privát és a nyilvános információk között. Így könnyen megértenék a privát dolgok online közzétételével járó veszélyeket.
- Adj döntési jogot a gyerekeknek: A technológia napjainkban igen fontos. Sok gyermek állítja, hogy ez a legfontosabb módja annak, hogy kommunikáljanak barátaikkal. Mióta a világot sújtja a pandémia, a technológia fellendült és mindannyiunk számára értékes eszközzé vált. Egy lényeges lépés, amit meg kell tenned, hogy lehetőséget adsz gyermekeidnek véleményük kifejezésére. A szabályok és határok elfogadhatók, amíg ők is egyetértenek velük. Ha anélkül állítasz fel szigorú szabályokat, hogy kikérnéd véleményüket, az könnyen visszafordulhat ellened. Ilyen esetben ülj le és folytassatok őszinte beszélgetést, amelyben kifejted aggodalmaidat. Így tervet is kidolgozhattok arra, hogy nyomon követhesd képernyőidejüket és böngészési tevékenységüket.
- Állíts fel most szabályokat: A legnagyobb hiba, amit a legtöbb szülő elkövet, hogy szabályokat állít fel, amikor valami szörnyű történik. Ez a fajta gondolkodás teljesen rossz és elég problémás lehet. Annak érdekében, hogy mindig felkészült és éber maradjon, az elején kell szabályokat hozni. Ez nemcsak csökkenti annak a kockázatát, hogy valami szörnyű történjen, hanem a gyermeke is tudatosabb lesz a veszélyekkel kapcsolatban. Nehéz küzdeni a technológia helytelen használata ellen gyermekeink életében, de fel kell ismerni, hogy szükséges. Segítse gyermekeit biztonságban maradni azáltal, hogy ösztönzi őket a technológia produktív és pozitív platformként való használatára.
Végül úgy hisszük, hogy mindannyian felismerték annak fontosságát gyermekeik biztonságban tartásának . Az időben történő tudatosítás szintén nagyon előnyös számukra. Az internetes böngészési tevékenységük megfigyelésére használhatja az Avosmartot. Ez a jelenlegi piacon a legjobb szülői felügyeleti szoftver. Ezzel az alkalmazással még gyermekének telefonját is távolról kezelheti . Továbbá egy nyomkövetési funkcióval is fel van szerelve, amely hatékonyan képes meghatározni a gyereke helyét. Legyél okos és segíts a gyerekeidnek is okosnak lenni, ha a technológiáról van szó.