A szülői felügyeleti alkalmazás megfigyelése nem kémkedés

A szülői felügyeleti ellenőrzés nem kémkedés

Szülői felügyeleti alkalmazások figyelése néha erkölcsi alapon bírálják. Azt mondják, hogy ez egy kémkedési mód és azt állítják, hogy az elme nem tud teljesen fejlődni korlátozott környezetben. A szülők néha befolyásolnak ezektől az ötletektől és dilemmában élnek, hogy használják-e a szülői felügyeleti alkalmazásokat. Annak ellenére, hogy ismerik a szülői felügyeleti alkalmazások fontosságát és gyakorlati szükségletét, kétségbe vonják, hogy igénybe vegyék-e.

Nos, a gyerekek kémkedése nem jó dolog, és ellentétes lehet, amikor a gyerek rájön, hogy a szülei kémkednek utána. De ez nem érvényes a szülői felügyeleti alkalmazások figyelésére .

  [caption id="attachment_154" align="aligncenter" width="2000"] A szülői felügyeleti alkalmazások figyelése nem kémkedésA szülői felügyeleti alkalmazások figyelése nem kémkedés[/caption]

Miért nem kémkedés?

Kémkedésnek nevezzük, amikor valaki titokban - a tárgy tudta nélkül -, szemmel tartja tevékenységeit. A kémkedés önző célokat szolgál, és semmilyen módon nem kapcsolódik a tárgy jóakaratához.

Másrészről, a szülői felügyeleti alkalmazás monitorozása olyan, mint egy elektronikus szülő, amely figyelemmel kíséri a gyerek telefonjának tevékenységeit a javukra. Pontosan úgy működik, mint a családon belüli szabályok, mint például a televíziózás óráinak korlátozása és az, hogy ne dobáljunk szemetet mindenhol; tegyük a szemétkosárba. Miután megvitatták ezeket a szabályokat a családon belül, majd figyelemmel kísérik, hogy ki szegi meg ezeket a szabályokat; ezzel jó szokásokat ültetnek el a családtagokban. A monitorozás miatt a gyerekek átvészik ezeket a jó szokásokat, és később felismerik azok fontosságát. Hasonlóképpen, a szülői felügyeleti alkalmazás monitorozása vagy a gyerek telefonjának monitorozása ugyanezt teszi, ezért nem etikátlan és egyáltalán nem kémkedés.

A szülői felügyelet alkalmazás olyan, mint egy digitális őrszolgálat és nem egy kém. Ez az alkalmazás képes távol tartani a gyermekét a fertőzésektől, amelyek az interneten mindenhol elterjedtek, és az eszközön beállított időtartam túllépését is megakadályozza. Ez egy áldás, amely pajzsként védi gyermekét. Mindannyian hallottunk a kék bálna játékhoz hasonló veszélyekről; a szülői felügyeleti alkalmazások biztosítják, hogy gyermekét ne tegyék ki ezeknek a veszélyeknek. Ezenkívül irányítja gyermekét az eszköz megfelelő használatában is.

A szülőknek is kerülniük kell, hogy teljes mértékben függjenek a gyerek telefonjának felügyeletétől, és törekedniük kell arra, hogy kommunikációt építsenek ki a gyerekekkel a korlátozásokról és a képernyőidő hosszáról.

Milyen magatartási kódexet kell követniük a szülőknek, amikor szülői felügyelet alkalmazásokat használnak?

Azoknak a szülőknek, akik szülői felügyelet alkalmazásokat használnak gyermekük telefonjának nyomon követésére, néhány magatartási kódexet kell követniük. Annak érdekében, hogy a gyerek ne érezze úgy, mintha figyelve vagy kémkedve lenne.

Beszéljenek a korlátozásokról

Fontos megbeszélni a telefonhasználatra vonatkozó korlátozásokat, ahogy más családi korlátozásokat is megbeszéltek. Ahogy beszéltek az etikus beszélgetésről, viselkedésről, étkezésről és szabadtéri játékról. Meg kell beszélnetek azokat a korlátozásokat is, amelyeket etikai normának tekintetek a gyereketekkel. Például a telefonhasználat bizonyos időre korlátozása, csak engedélyezett és korhatáros játékok játszása, milyen típusú videókat nézhetnek a youtube-on stb. Ezzel a gyermek tudja, miért van felügyelet alatt, ezért hasonlóképpen tekint erre, mint a család többi szabályára. Nem alakítanak ki másfajta elképzeléseket a fejükben.

Mutass példát

Amikor szabályokat alkotsz a család számára, ugyanolyan fontos, hogy te is betartsd a saját részed. A szülői felügyeleti alkalmazás figyelésének fő célja nem az, hogy megtudd, mit csinál a gyereked, hanem hogy megakadályozd, hogy a gyereked olyat tegyen, amit nem kéne. Ezért a gyereknek magától kell követnie a megbeszélt szabályt. Az alkalmazás által adott blokkoló legyen az utolsó lehetőség. Ehhez be kell tartanod a saját szabályaidat, amelyeket megalkottál, mint például nem használni a telefont vacsoránál, korlátozott időben tévét nézni stb. Ez arra ösztönzi a gyereked, hogy kövesse az adott utasításokat, ahogyan mondják, a szülők a gyerek első tanárai.

Tedd őket, hogy osszák meg az internet használatot veled

A szülőknek is próbálniuk kell kapcsolatot kialakítani a gyerekeikkel, ahol a gyerekek gyakran megosztják a szüleikkel, hogy mit csinálnak az eszközeiken. E szokás kialakításához folyamatosan el kell mondania a gyerekének, hogy mit csinál az interneten. Osszon meg néhány apró dolgot, amit a telefonján csinálsz, például beszélgetés egy közösen ismert személlyel vagy bármi olyasmit böngész, amivel a gyerekek is azonosulni tudnak és ehhez hasonló dolgokat. Ezek a kis szokások motiválják a gyerekeiket, hogy megosszák, mit csinálnak a telefonjaikon. Néha vezesse őket okokkal, miért ne játszanak erőszakos játékokkal, mert egy ok nélküli szigorú parancs kíváncsiságot kelt, ami kísértéshez vezet az elméjükben.

Mit tegyen, ha rajtakapja a gyerekét?

Ha a gyereked telefonfigyelő alkalmazása értesített valamilyen csínytevésről, akkor beszélj a gyerekkel a lehető legtermészetesebb módon. Az elején ne túlozd el azzal, hogy dühösnek látszol vagy leszidod őt. Kérdezd meg a gyerektől, miért csinálta, és viselkedj úgy, ahogy tényleg érzel. Szülőként tudnod kell, hogy a gyerekek csínyeket követnek el, ezért mutass érettséget, és ne aggódj annyira.

Kezeld úgy csak, mint amikor a gyerek másik csínyt követ el. Ne verd meg őket, kivéve ha útmutatást adsz nekik, hogy mit kellene csinálniuk a telefonon. Csak a helyes kommunikáció az egyetlen megoldás. Se nem túl laza, se nem túl szigorú módon, hanem mérsékelten. Hogy a gyerek komolyan vegye.