Képernyő idő. Egy szükséges rossz. 3 lépés a gyermekek védelmére

Képernyőidő: szükséges rossz, amely megvédi a gyerekeket.

Az elmúlt évtizedben a technológia minden foglalkozást előbbre vitt a világon. Laptopok, okostelefonok, tabletek, okos TV-k és konzolok vették át az életünket. Így a képernyőidő természetes részévé vált napjainknak. Munka közben a laptopok legjobb barátaink, mivel lehetővé teszik számunkra a ránk bízott feladatok elvégzését. Továbbá, a mobiltelefonok mindenkinek nélkülözhetetlenné váltak. Telefonon beszélünk, sms-t írunk, böngészünk, vagy zenét hallgatunk a mobilunk segítségével. Azonban a túl sok képernyőidő naponta végzetes lehet az egészségünkre nézve. Ezért a lehető legjobban kell kontrollálnunk ezt.

Képernyőidő

A Covid-19 világjárvány óta az otthoni munkavégzés természetes közeg lett. Az egyetemi és iskolai diákok számára az online előadások az új norma. Míg ezek mind csökkentik a vírus elkapásának kockázatát, gyorsan megnövelték a képernyőidőt. Például a diákoknak napi 6 órán keresztül kell ülniük a napi előadásokon. Ezenkívül manapság mindig szükség van egy laptopra a napi akadémiai feladatok elvégzéséhez. Átlagosan a diákok napi képernyőideje legalább 8-12 óra.

Képernyőidő alkalmazások

Miért rossz az Ön számára a túlzott képernyőidő?

Számos előnye lehet a laptopok birtoklásának és annak, hogy hogyan könnyítik meg az életét. Ugyanakkor számos hátránya és sötét oldala van annak, ha túl sokáig bámuljuk a képernyőt.

  • Látás:  Ha hosszú ideig bámulod a képernyőt, számos problémát okozhat a látásoddal. A pixeles kijelzők által okozott szemterhelés mértékét számos kutatási tanulmány és esettanulmány szemlélteti. Továbbá, a rossz testtartás és pozíció hátfájást és nyaki feszültséget okozhat.
  • Alvás:  Számos tanulmány kimutatta, hogy a megnövekedett laptop- és tablet-használat több alvászavart okoz. Rendkívül fontos, hogy a test elegendő pihenést kapjon a következő napi tevékenységekhez. Azonban a túlzott képernyőidő tönkreteheti az alvási ciklusodat, és végül mindig fáradt leszel.
  • Tanulás:  A gyerekek és fiatal felnőttek, akik sok időt töltenek TV nézéssel vagy a telefonjukon, nagy valószínűséggel szenvednek figyelemzavartól. Továbbá, bármi, ami a figyelmet befolyásolja, valószínűleg a tanulást is érinti. Ezért végzetes lehet a gyereked jövőjére nézve.
  • Érzelmek és személyiség:  A kutatók felfedezték, hogy azok a gyerekek, akik napi 2 óránál többet videojátékoznak, számos pszichológiai nehézséggel küzdenek majd. Az erőszakos játékok játszása növelheti az agressziót és csökkentheti az érzékenységet más dolgok iránt. Ezenkívül a játékfüggőség összezsugoríthatja az empátiáért, együttérzésért és impulzusok kontrollálásáért felelős agyterületeket. Nehéz megbecsülni, mennyi időbe telik az agynak, hogy visszatérjen a normális állapotba ez után.
  • Súly és általános egészség:  A napi két vagy több órás tévénézés valóban hatással lehet a súlyodra, és ez minden korcsoportra igaz. Különösen halálos lehet, ha tinédzserről van szó. Tanulmányok emellett magas koleszterinszintet és vérnyomást is előre jeleztek gyerekeknél. Végzetes lehet az egészségedre nézve, különösen, ha még előtted az egész életed.
  • Szociális készségek:  Az online élmények és a közösségi média valóban segíthetnek abban, hogy kapcsolatba lépj más emberekkel, előmozdítják a kommunikációt és a kreativitást. Azonban ez nem igaz, ha mindössze annyit teszel, hogy egy képernyőt bámulsz. A tinédzserek gyakran használják a telefonjukat, hogy elkerüljék a beszélgetést más emberekkel. Valójában ez tönkreteszi a szociális készségeiket, és nem lesznek elég magabiztosak ahhoz, hogy egy-egy csevegésre vállalkozzanak. Ezért a képernyő előtt töltött időt a lehető legjobban csökkenteni kell.

Hogyan válhatunk képernyőidő tudatossá?

  • Érthető, hogy a laptopok és telefonok szükségesek ahhoz, hogy keresztülmenj a napodon. Még az egyetemi feladatokhoz is szükséges manapság képernyőt bámulni. Ezért korlátozni kell erre a célra. A diákoknak korlátozniuk kell a képernyő előtt töltött időt az akadémiai célokra, és szigorú határt kell szabniuk a szabadidős használatra.
  • A tinédzserek manapság mindig naprakészek a közösségi médiában. Kedvenc alkalmazásaik a Snapchat, az Instagram és a Twitter. Valóban kritikus fontosságú, hogy a görgetést és az üzenetküldést jelentős mértékben korlátozd. Szigorú időkorlátot kell beállítanod ezeknek az alkalmazásoknak a használatára, és ragaszkodnod kell hozzá. Ez elengedhetetlen a képernyőidő csökkentésének érdekében.
  • Ha a családoddal élsz, előnyös lehet mindenkinek a házban, ha képernyő fagyasztási időt tartotok. Mindenkinek félre kell tennie a telefonját, laptopját és tabletjét. Ezenkívül mindannyian részt vehettek egy szórakoztató tevékenységben, hogy javítsátok a kötődést és csökkentsétek az unalmat. Néhány óra szünet a képernyőktől jót tesz mindenkinek. Az Avosmartot is használhatjátok a képernyőidő korlátozására.

Mik az Avosmart funkciói?

Az Avosmart egy vezető szülői felügyeleti eszköz, és itt vannak a dolgok, amiket megtehetsz vele.

  • Ellenőrzés Az Avosmart segítségével szűrheted a weboldalakat, és időkorlátot állíthat be a játékalkalmazásokra és bármire, ami akadályozza gyermekeid munkáját. Időkorlátokat is beállíthatsz Android, iOS és Windows alkalmazásokra.
  • Kezelés Emellett bárhonnan kezelheted a beállításokat és átfogó jelentéseket kaphatsz gyermekeid tevékenységeiről.

Van egy biztonságos keresési mód is olyan platformokhoz, mint a Google és a YouTube. Az Avosmart ellenőrzi egy oldal tartalmát, és blokkolja azt, ha az oldal nem alkalmas gyermekek számára.

Ezen kívül a szülők figyelemmel kísérhetik gyermekeik YouTube tevékenységeit. Blokkolhatnak egy adott csatornát vagy videót, ha úgy találják, hogy az nem alkalmas számukra.