Képernyőidő ajánlások gyerekeknek

Az egészségesebb alternatívák gyermekeink telefonja helyett
A technológia folyamatos fejlődésével különböző multimédiás eszközöket használunk a társas kapcsolatokhoz, oktatáshoz, munkához, kutatáshoz és szórakozáshoz rendszeresen. Míg a média használata szórakoztató és akár tanulságos is lehet, a gyermekek túlzottan függővé válhatnak a képernyőktől.

A túl sok képernyőidő következményei

  • Elhízás
  • Nem megfelelő alvási minták és alváshiány
  • Viselkedési problémák
  • Kevesebb időt fordítanak a tanulásra.
  • A nyelvi és szociális készségek fejlődésének késleltetése
  • Erőszak
  • Figyelemzavarok
  • Magas kockázatú tevékenységekben való részvétel
  • Rossz étrendi döntések meghozatala a magas cukor- és kalóriatartalmú ételek és italok hirdetései alapján
  • ADD/ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitási zavar/hiperaktivitási zavar), képernyőfüggőség és alvási nehézségek kialakulása
Ne feledje, hogy a strukturálatlan tevékenység hasznosabb egy kisgyermek agyi fejlődéséhez, mint az elektronikus média . Amikor gyermekek a két év alatti gyermekek, amikor szüleikkel, testvéreikkel, más gyerekekkel és felnőttekkel játszanak és foglalkoznak, nagyobb valószínűséggel tanulnak. Néhány fajta képernyőidő , mint például a zenét, táncot és mesélést tartalmazó programozás, jótékony hatással lehet a már két éves gyerekekre is. Ha együtt nézitek, segíthetsz gyermekednek megérteni és alkalmazni azt, amit lát. A passzív képernyőidő képernyőidő viszont nem helyettesítheti az olvasást, játszást vagy problémamegoldást.

Képernyőidő irányelvek megalkotása. Gyermekek képernyőidő ajánlásai

A 18 hónap alatti gyermekek kerüljék a média használatát a videokonferencia kivételével, az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia szerint. Ha 18 és 24 hónap közötti gyermeket szeretnél digitális médiával megismertetni, győződj meg róla, hogy jó minőségű, és ne hagyd őket egyedül nézni. Korlátozd a képernyőidőt a gyermekek számára 2 és 5 év közötti gyermekek számára napi egy óra magas színvonalú programokat ajánlunk. A mindenki számára egységes megoldás nem fog egyformán jól működni, ahogy gyermeke fejlődik. Önnek kell meghatároznia, hogy gyermeke mennyi médiát nézhet napi szinten, és mi a megfelelő számára. Fontolja meg, hogy ugyanazokat a szabályokat alkalmazza gyermeke fizikai és virtuális környezetében egyaránt. Játsszon gyermekével, tanítsa meg az együttérzésre, legyen aktív, és tudja, kik a gyermeke barátai és mit csinálnak. Emlékezzen arra is, hogy a gyermeknek mutatott tartalom minősége fontosabb, mint az használt technológia vagy az arra fordított idő mennyisége.

Ahhoz, hogy a legtöbbet hozza ki a képernyő előtt töltött idejéből, tegye a következőket:

Engedje meg gyermekének, hogy nézzen vagy játsszon programokkal, játékokkal és alkalmazásokkal, mielőtt engedélyezi, hogy saját maga használja ezeket. Még jobb, ha együtt nézik, játsszák vagy használják őket. Ne csak nyomogassa és lapozza végig az eszközt, hanem keressen interaktív tevékenységeket, amelyek felkelthetik gyermeke érdeklődését. Tiltsa le vagy szűrje az internetes tartalmakat szülői felügyeleti eszközökkel . Győződjön meg arról, hogy a gyermeke a közelben van képernyőidő így figyelemmel kísérheti, mit csinál. Kérdezz meg a gyerekedet, milyen programokat, játékokat és alkalmazásokat használt a nap folyamán rendszeresen. Amikor a TV-t nézed a gyerekeddel, beszélgessetek arról, mit néztek, és tanítsd meg neki a reklámokat és a hirdetéseket. Kerüld a gyors ütemű programokat, melyeket a kisgyermekek nehezen értenek meg, az erőszakos tartalmakat, valamint azokat az alkalmazásokat, amelyek sok zavaró információt tartalmaznak. Távolítsd el a reklámokat az alkalmazásokból, mert a kisgyermekek nem tudják megkülönböztetni a reklámokat a valós információktól.

Határok meghatározása idősebb gyerekekkel

Állítson fel világos irányelveket és elfogadható korlátokat gyermeke digitális médiahasználatával kapcsolatban. Fontolja meg az alábbi javaslatokat:
  • Ösztönözze a szabad, kütyük nélküli játéktéret
  • Állítson és tartson be képernyőidő napi vagy heti rendszerességgel korlátozások és kijárási tilalmak, például egy órával alvás előtt ne használjanak eszközt vagy képernyőt.
  • Tartsa távol a képernyőket gyermeke szobájából éjszaka, és fontolja meg, hogy kérje meg őket, hogy az eszközeiket a szobáikon kívül töltsék fel.
  • Hozzon létre technológiamentes zónákat vagy időszakokat, például étkezések alatt vagy hetente egyszer.
Gyermekét előbb-utóbb olyasmivel szembesül, amit nem hagyott jóvá, például olyan eszközökkel, amelyeken nincs internetes szűrő. Beszéljen gyermekével a felmerülő helyzetekről és az elvárt viselkedésről. Bátorítsa gyermekét, hogy kritikusan értékelje azt, amit az eszközein lát. Kérje meg gyermekét, hogy gondolkodjon el azon, vajon minden, amit az interneten olvas, igaz-e. Tudja-e gyermeke, hogyan állapíthatja meg, hogy egy weboldal megbízható-e? Segítse gyermekét megérteni, hogy a médiát véleményekkel rendelkező emberek hozzák létre. Magyarázza el, hogy sok különböző technológia hogyan gyűjt adatokat, hogy reklámokat kínáljon vagy pénzt keressen.

A jó viselkedés tanítása elengedhetetlen

Közösségi média és az online kapcsolatok fontos részévé váltak a tinédzserek életének. A szakértők szerint rendben van, ha a serdülő kapcsolatba lép ezekkel a területekkel, amennyiben megtanulja a helyes viselkedést. A sexting, a kibertámadás és a személyes információk online nyilvánosságra hozatala példái annak, hogy mi megengedett és mi nem. Tanítsa meg gyermekét, hogy ne továbbítson vagy osszon meg semmit az interneten, amit nem szeretne, hogy az egész világ örökké lásson. Figyelje gyermeke internet- és közösségi média viselkedését, nem számít, milyen okosnak vagy érettnek hiszi, hogy ő vagy ő. Amikor a médiáról van szó, a gyermeke biztosan hibázni fog. Beszéljen a gyermekével ezekről, és segítse őt a tanulásban. Példát is mutasson. Emlékezzen arra, hogy gyermeke önre néz útmutatásért, mikor és hogyan használja az eszközöket. Ahogy gyermeke idősebb lesz, valószínűleg folytatnia kell az eszközök és a média használatának irányítását, kezelését és felügyeletét. Azonban segítséget nyújthat a biztonságos élmény biztosításában családi szabályok felállításával és azok módosításával, ahogy gyermeke fejlődik. Ne feledje, köszönet a Avosmart szülői felügyelet -nek, Ön időkorlátokat állíthat be alkalmazásokhoz és weboldalakhoz .