5 sposobów, w jakie dzieci mogą wykorzystać media społecznościowe na dobre

5 sposobów, w jakie dzieci mogą wykorzystać media społecznościowe do dobrych celów

Zdrowie psychiczne dzieci

Istnieje wiele negatywnych aspektów mediów społecznościowych, takich jak cyberprzemoc. Ale, nie wszystko jest negatywne w mediach społecznościowych. Wielu nastolatków uważa, że media społecznościowe są pozytywne, niezależnie od ich wad. Dzięki mediom społecznościowym miało miejsce wiele protestów przeciwko cyberprzemocy. Wszystko to dzięki sprytnemu wykorzystaniu mediów społecznościowych. Ponadto, jest to korzystne, gdy dzieci łączą się i uczą się online. Istnieją negatywne efekty, jeśli dzieci nadmiernie korzystają z narzędzi mediów społecznościowych .

Podobnie, istnieją pozytywne efekty, jeśli dzieci korzystają z tych samych narzędzi w szczerości. Daje im to również poczucie odpowiedzialności za przekazywanie rzeczy światu za pomocą kilku stuknięć. Oto pięć sposobów, w jakie dzieci mogą korzystać z mediów społecznościowych w dobrym celu.

5 sposobów, w jakie dzieci mogą korzystać z mediów społecznościowych w dobrym celu

Jeśli mają cel

Kiedy dzieci rejestrują się na platformach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook i Instagram, nie tylko są narażone na inne rozpraszające materiały, ale także poznają krytyczne problemy na świecie. Może to się stać tylko wtedy, gdy skupią się na tych rzeczach zamiast na innych rzeczach w mediach społecznościowych.

Dzieci mogą zdać sobie sprawę, że mają teraz głos, którego przed mediami społecznościowymi nie miały. Mogą robić różne pozytywne rzeczy, takie jak crowdfunding projektów, tweetowanie pozytywnych rzeczy lub po prostu podnoszenie głosu przeciwko czemuś złemu.

Dla wzmocnienia więzi

Badania sugerują, a my wszyscy wiemy, że media społecznościowe pomagają wzmocnić więzi, a nawet pozwalają nam nawiązać kontakt z dawno nie widzianymi przyjaciółmi. Dlatego, jeśli dzieci używają mediów społecznościowych w idealny sposób, mogą nawiązać kontakt z ludźmi, tworzyć więzi i je wzmacniać. Powinny też pamiętać, aby nie udzielać osobistych informacji nieznajomym, których spotykają w mediach społecznościowych. W związku z tym należy być ostrożnym i nie kończyć nawiązując zbyt bliskich relacji z nieznajomymi online.

Jeśli się wyrażają

Samowyrażanie jest niezwykle istotne i każdy powinien mieć prawo do wyrażania się. Co więcej, sytuacja staje się jeszcze lepsza, jeśli mamy do tego platformę. Większość ludzi wyraża to, co czuje, w mediach. Producenci, wykonawcy wszyscy używają ich, aby wyrazić to, co czują. Podobnie technologia cyfrowa pozwala dzieciom dzielić się swoją pracą lub myślami na globalnej platformie.

Z jego pomocą mogą nawet współpracować z innymi ludźmi i rozwijać się w swoim życiu. Jeśli dzieci są poważnie zainteresowane, media społecznościowe mogą dać im kluczowe opinie, dzięki którym mogą doskonalić swoje umiejętności.

Mogą dawać przykład .

Media społecznościowe pozwalają nam nie tylko pomagać innym ludziom, ale także możemy pomagać sobie. Dzieci mogą to robić, tworząc pozytywną obecność online. To się opłaca na dużą skalę, gdy trzeba ubiegać się o pracę lub stypendium. Jako rodzic musisz nauczyć swoje dziecko, aby zawsze prezentowało się z jak najlepszej strony online. Nie tylko będą pomagać sobie, ale także staną się doskonałym przykładem dla swoich rówieśników.

Aby komuś pomóc

Wielu dzieciaków sięga po media społecznościowe i dzieli się wysoce osobistymi informacjami o sobie. Są w tym zalety i wady. Najczęściej te posty dotyczą nastolatków, którzy błagają o pomoc, ponieważ myślą, że nikt ich nie słucha.

Jako rodzic możesz poprowadzić swoje dzieci, aby pomagały swoim rówieśnikom. Jeśli jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, Twoje dziecko może go wysłuchać i rozweselić. Media społecznościowe są bardzo przydatne, jeśli chodzi o pomaganie ludziom. Wiele razy zdarzało się, że ktoś potrzebował pomocy. Kiedy ludzie widzą post, udostępniają go, dopóki nie dotrze do osoby, która może pomóc. Ostatecznie problem zostaje rozwiązany, a osoba otrzymuje pomoc.

Jak media społecznościowe są korzystne dla dzieci?

Media społecznościowe dają poczucie przynależności .

Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych może izolować dzieci, ale według badań amerykańscy nastolatkowie dzisiaj mają mniej przyjaciół niż poprzednie pokolenie, gdy byli nastolatkami. Jednak są mniej samotne niż ich poprzednie pokolenie. Nie czują się izolowani ani samotni z powodu obecności mediów społecznościowych w ich życiu. Stały się również bardziej społecznie zręczne dzięki ich wykorzystaniu.

Media społecznościowe zapewniają wsparcie .

Istnieje duża akceptacja mediów społecznościowych Jeśli Twoje dziecko interesuje się przedmiotem, który nie jest nauczany w szkole, zawsze jest Internet. Ponadto, nawet samobójczy nastolatkowie mają natychmiastowy dostęp do wsparcia w mediach społecznościowych.

Wiele takich incydentów miało miejsce, gdy społeczność internetowa odwiodła nastolatka od popełnienia samobójstwa. Jeden z takich incydentów miał miejsce, gdy społeczność internetowa na Reddit przekonała nastolatka do zaniechania samobójstwa za pomocą oprogramowania do konferencji głosowych. Jeśli chcesz śledzić aktywność swoich dzieci w Internecie, warto rozważyć używanie Avosmart.

Czym jest Avosmart?

Avosmart to wiodące oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Z Avosmart możesz zrobić wiele rzeczy, takich jak sprawdzanie lokalizacji członków rodziny czy ustawianie limitów czasowych na aplikacje. Oto funkcje Avosmart:

  1. Możesz filtrować strony internetowe zawierające treści seksualne, brutalne lub podobne treści dla dorosłych
  2. Umożliwia Ci ustawianie limitów czasowych na aplikacje, gry , oraz przeglądarki
  3. Możesz zarządzać zdalnie, zmieniając ustawienia
  4. Wysyła raporty
  5. Możesz sprawdzić aktualne miejsce pobytu swojego dziecka lub nawet poprzednią lokalizację
  6. Ma tryb bezpiecznego wyszukiwania dla Google i YouTube
  7. Możesz sprawdzić, co twoje dziecko ogląda na YouTube
  8. Jeśli znajdziesz coś niewłaściwego w historii YouTube, możesz zablokować kanał