Zajęcia, które odciągną twoje dzieci od ekranów w te święta

Aktywności, które odciągną dzieci od ekranów w te święta

Często widzimy dzieci przykute do swoich telefonów, przeglądające różne aplikacje. Nawet w obecności rodziny i przyjaciół, mają tendencję do niekończącego się wpatrywania w ekrany. Chciałbyś zwrócić ich uwagę w te święta? Kilka ekscytujących gier i aktywności mogłoby tymczasowo zakończyć tę obsesję na punkcie ekranów.

Dodatkowo, te gry mogą również zbliżyć całą rodzinę. Czy to nie jest to, o co chodzi w Boże Narodzenie ? Spędzanie cennych chwil z bliskimi jest na agendzie każdego. Dlatego te proste czynności razem mogą naprawdę pomóc w odciągnięciu dzieci od ekranów.

Przygotowaliśmy kompleksową listę rozrywkowych aktywności, które odciągną od telefonów nie tylko dzieci, ale nawet dorosłych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Gry planszowe

Chociaż brzmi to zbyt oczywiste, gry planszowe stały się ostatnio przestarzałe. Z powodu pojawienia się cyfrowego świata, niewiele rodzin faktycznie gra w te gry więcej. Zatem pomyśleliśmy, że ferie będą najlepszym czasem na wskrzeszenie ikonicznej tradycji. Cała rodzina razem w pokoju grająca w Monopoly. Czy to nie brzmi niesamowicie? Cóż, jeśli nie preferujesz Monopoly, gra w Twistera również sprawi radość.

Jednak upewnij się, że cała rodzina jest zaangażowana, aby było to po prostu bardziej przyjemne. Ponadto, możesz również wyciągnąć kilka talii kart. Warianty, które są dostępne dzięki kartom są niewiarygodne. Ludzie stali się teraz tak kreatywni z graniem w karty, że po prostu nie można się nudzić. Każdy będzie równie pochłonięty grą.

Pieczenie świątecznych ciasteczek

Pieczenie świątecznych ciasteczek

Jak już wiesz, pieczenie ciasteczek, ciast i tortów jest od dawna świąteczną tradycją. Ale dlaczego tylko kilka osób miałoby to robić? Zamiast tego, zaangażowanie dzieci w pieczenie ciastek i ich dekorowanie byłoby niezwykle zabawne. Co więcej, zapomnieliby o wszystkich swoich rzeczach online.

Czy to nie jest działalność rekreacyjna, która całkowicie eliminuje czas ekranowy ? Uważamy, że wszystkie takie świąteczne aktywności powinny być wykonywane z udziałem wszystkich dzieci. Pakowanie prezentów, dekorowanie choinki i przygotowywanie domu również można dodać do listy. Chociaż wymaga to trochę wysiłku, to udział większej liczby osób nie powinien być zbyt uciążliwy.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Jeśli myślisz, że jedynymi katalizatorami do działania są rzeczy wewnątrz, to się mylisz, mój przyjacielu. Istnieje wiele ekscytujących rzeczy, które mogą odciągnąć dzieci od telefonu. Jak brzmi organizacja gry w łapanie na podwórku? A może gra w berka?

W trakcie świątecznego sezonu pogoda jest naprawdę wspaniała. Spędzenie tego czasu na świeżym powietrzu to zdecydowanie dobry pomysł. Jeśli w twojej okolicy pada śnieg, możesz nawet cieszyć się zabawą w bitwy śnieżne. Jesteśmy pewni, że zarówno dzieci, jak i dorośli pokochają takie aktywności. Budowanie bałwana to również atrakcyjna propozycja dla twojej rodziny. Aktywności na świeżym powietrzu naprawdę oferują ogromną różnorodność i pomogą wypełnić czas.

Wykonywanie i wysyłanie świątecznych kartek

Od samego początku kartki świąteczne były nieodzowną częścią okresu świątecznego. Większość rodzin przygotowuje i wysyła kartki świąteczne do wszystkich swoich przyjaciół. Dlatego angażowanie dzieci w takie zajęcia może być niezwykle rozrywkowe. Ponadto, ich kreatywne pomysły mogą się przydać, aby rzeczywiście uczynić Twoją kartkę bardziej efektowną.

Sztuka i rzemiosło, jako zajęcia przyjazne dzieciom, z pewnością przyciągną ich uwagę. Na pewno odłożą telefony na bok na rzecz takiego zadania. Wspólne robienie kartek świątecznych daje poczucie bycia częścią rodziny. Uważamy, że każdy powinien cieszyć się tym bez żadnych przeszkód.

Maratony filmowe

Choć jest to kontrowersyjna kwestia, to najważniejsze jest, że rodzina jest razem. Patrzenie na ekran i wspólne oglądanie filmów jest lepsze niż każde dziecko przeglądające swoje własne telefony. Oglądanie filmów świątecznych z rodziną to świetna opcja. Nie tylko nawiążecie więź poprzez filmy, ale także zyskacie niepodzielną uwagę swoich dzieci.

Co więcej, możesz nawet zebrać wszystkie telefony, aby wszystkie oczy były skierowane na duży ekran. Netflix i Amazon mają niekończącą się kolekcję znakomitych filmów. Nigdy nie można się zmęczyć oglądaniem różnorodnych filmów rodzinnych pod ciepłymi kocami. Możesz też przygotować gorącą czekoladę i po prostu cieszyć się cudownymi chwilami.

Robienie mnóstwa zdjęć

Chociaż większość ludzi już to robi, nie mogliśmy się oprzeć, aby o tym nie wspomnieć. Robienie i pozowanie do zdjęć może zająć dużo czasu. To więcej czasu, który twoje dzieci spędzą z dala od ekranów. Dlatego uważamy, że każdy powinien wyznaczyć na zdjęcia określony czas.

Ponadto, możesz również opracować kreatywne pomysły i rekwizyty, co byłoby naprawdę przyjemną aktywnością. Nawet przygotowanie rekwizytów odciągnęłoby twoje dzieci od ich urządzeń . To byłaby doskonała okazja do nawiązania więzi i odpoczynku.

Niemniej jednak, nie zawsze można uniemożliwić dzieciom przeglądania Internetu . Zatem konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa, ponieważ cyberprzestępczość stała się dziś tak śmiercionośna. W tym celu zainstaluj Avosmart na urządzeniu swojego dziecka tak szybko, jak to możliwe.

Oprogramowanie takie jak Avosmart to doskonałe narzędzie do włączenia kontroli rodzicielskiej na twoim komputerze . Co więcej, narzędzia i funkcje są wzorcowe, aby chronić swoje dzieci w Internecie. Pomaga ci blokować, ograniczać i filtrować strony internetowe, które uważasz za nieodpowiednie dla swoich dzieci.

Dodatkowo, Avosmart daje również rodzicom możliwość monitorowania mediów społecznościowych swojego dziecka . Kolejną doskonałą funkcją jest ograniczanie czasu spędzanego w Internecie. Możesz ustawić konkretny harmonogram, kiedy twoje dziecko może korzystać z Internetu. Avosmart zapewni, że dziecko nie będzie mogło otworzyć żadnej przeglądarki w innym czasie . Dlatego zainstalowanie tego genialnego oprogramowania może łatwo podnieść cyfrowe dobro twojego dziecka.