Czy Twoje Dzieci Mają Problemy z Wizerunkiem Ciała z Powodu Mediów Społecznościowych?

Czy Twoje Dzieci Mają Problemy z Wizerunkiem Ciała z Powodu Mediów Społecznościowych?

Wielu dzieci kształtuje opinię na temat swojego ciała w bardzo młodym wieku. Różne badania również pokazują, że dzieci mogą mieć problemy z wizerunkiem ciała nawet w wieku trzech lat. Niezliczone rzeczy wpływają na sposób, w jaki dzieci postrzegają siebie. Dlatego rodzice muszą odegrać swoją rolę w pomaganiu dzieciom w rozwijaniu pozytywnego wizerunku ciała i poczucia własnej wartości. Celem jest, aby widziały siebie i czuły się pozytywnie.

Stosunkowo trudno jest komukolwiek uciec od kajdanek idealnego wizerunku ciała, który ludzie promują w mediach społecznościowych. Bez względu na to, jak bardzo starasz się chronić swoje dzieci przed toksycznością, w pewnym momencie będą jej narażone. Może się to zdarzyć w szkole, z przyjaciółmi lub nawet wtedy, gdy obserwują innych dorosłych w swoim życiu.

Negatywny wizerunek ciała

Język ciała nie umyka uwadze dzieci, a czasami, nawet gdy marszczysz brwi patrząc w lustro podczas ubierania się, może to mieć spory wpływ. Małe gesty takie jak te mogą wzmocnić przekaz, że ciało musi być idealne w określony sposób.

To myślenie jest także podstawą dla przekonań, że ciało musi być idealne, a tylko idealne ciało może uczynić osobę szczęśliwą lub przynieść jej akceptację bądź uwagę innych ludzi. Prowadzi to do tego, że ludzie nie są zadowoleni ze swojego ciała. Musisz jednak dać swojemu dziecku do zrozumienia, że doskonałość nie jest definiowana przez rozmiar metki cenowej ani przez liczbę na wadze.

Prawda jest taka, że tak zwane "idealne ciało" nie istnieje. Wydawcy często edytują zdjęcia modeli, aby wyglądali na szczuplejszych i podkreślali ich cechy. Dlatego ktoś, kto próbuje dążyć do idealnego ciała, spotka się tylko z rozczarowaniem. Co więcej, obniży to samoocenę danej osoby, co może mieć znaczący wpływ na inne aspekty życia.

Dziewczynki to te, które najczęściej mają złe zdanie o swoim ciele, ale wielu chłopców również się z tym boryka. Mogą czuć, że ich ciało nie jest doskonałe, jeśli nie są muskularni i nie mają widocznego sześciopaka. Badania pokazują, że chłopcy z niedowagą są bardziej narażeni na depresję niż dziewczynki z nadwagą.

Dziewczynki również cierpią z powodu negatywnych skutków, w tym zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja, bulimia i napady objadania się.

Czy Twoje dzieci mają problemy z postrzeganiem swojego ciała z powodu mediów społecznościowych

Droga do pozytywnego obrazu ciała

Nie czekaj, aż Twoje dzieci dorosną, aby nauczyć je, jak postrzegać idealny wizerunek ciała. Teraz jest czas na zmianę rozmowy z nimi. Sposób, w jaki mówisz o swoim ciele, będzie mieć ogromny wpływ na Twoje dziecko. Oto konkretne kroki, które powinieneś podjąć, aby upewnić się, że Twoje dzieci nie mają problemów z postrzeganiem ciała.

Kroki do podjęcia

  • Zamiast mówić o wymyślnych dietach, spróbuj mówić o zdrowym odżywianiu.
  • Naucz swoje dzieci, że powinny ćwiczyć, aby stać się silniejszymi i utrzymać swoją kondycję fizyczną. Kondycja fizyczna odnosi się do wysokiej wytrzymałości, dobrego zdrowia sercowo-naczyniowego i wysokiej elastyczności. Wyniki, które ludzie widzą w swoich ciałach, są efektem ubocznym konsekwentnych treningów i zdrowego odżywiania. Dlatego głównym celem ćwiczeń powinno być stanie się sprawnym lub silniejszym, a nie wyglądać w określony sposób.
  • Nie mów o chęci poprawy swojego ciała, aby być bardziej atrakcyjnym. Zamiast tego mów o pracy nad ciałem, aby być gotowym na każdą sytuację, jaką przyniesie życie.
  • Nie unikaj robienia zdjęć. Zamiast tego, wykorzystaj każdą okazję, aby zrobić zdjęcie ze swoimi dziećmi.
  • Zamiast używać innych metod do mierzenia jedzenia, naucz swoje dzieci zatrzymywać się i decydować, kiedy czują się pełne podczas jedzenia.
  • Nie mów o wyglądzie. Zamiast tego, podkreślaj bardziej wnętrze. Bardziej niż o wyglądać dobrze, chodzi o bycie miłą osobą od środka.
  • Nie pomijaj posiłków ani nie pozwól, aby Twoje dzieci je pomijały. Warto, abyś porozmawiał z dziećmi o znaczeniu spożywania co najmniej trzech pełnych posiłków dziennie.
  • Zamiast podejmować wszystkie decyzje dotyczące jedzenia za swoje dziecko, pozwól mu mieć coś do powiedzenia. Pozwól im pomóc przy wyborze artykułów spożywczych na rynku i edukuj ich na temat dobrych wyborów żywieniowych. Powinieneś im uświadomić, że różnorodność w jedzeniu jest kluczowa dla wzrostu i zwiększania siły.
  • Wreszcie, zamiast jeść tylko dietetyczne lub beztłuszczowe jedzenie, włącz do swojej diety różnorodne chude mięso, owoce i warzywa.

Ostatnie słowa

Jeśli usłyszysz, że Twoje dziecko komentuje, jak powinno wyglądać jego ciało, nie ignoruj tego. Zamiast tego powinieneś o tym porozmawiać i zadawać pytania. Na przykład, jeśli twój mały chłopiec mówi, że jego brzuch jest za duży, nie lekceważ tego. Zamiast tego zapytaj go, dlaczego tak myśli. To wywoła oświecającą rozmowę, która da ci szansę powiedzieć mu, co czyni go wyjątkowym.

Po tym, możesz przenieść rozmowę na temat edukowania ich o posiadaniu zdrowego ciała. Ważne jest również, aby uświadomić im, że zdrowe ciała znacznie różnią się od tego, co widzimy w telewizji. Na koniec, narzędzie kontroli rodzicielskiej, takie jak Avosmart, zawsze może pomóc w śledzeniu aktywności twoich dzieci w internecie. Dzięki Avosmart możesz zawsze upewnić się, że nie są pod wpływem niewłaściwych osób.