Czas ekranowy dzieci

Przeczytaj to, zanim udostępnisz zdjęcia swoich dzieci w Internecie
Łatwiej niż kiedykolwiek jest się bawić, uczyć czegoś nowego i pozostawać w kontakcie. W dłoni mamy dostęp do wszystkich naszych ulubionych rozrywek, muzyki, sieci społecznościowych i najnowszych wiadomości. Nasze dzieci cieszą się tą łatwością równie jak my. W rzeczywistości, to naprawdę za dużo. Coraz młodsze dzieci są regularnie narażone na ekrany z powodu dostępności telewizorów, iPadów, gier wideo i innych technologii w ich domach. Pamiętaj, że możesz użyć aplikacji Avosmart do kontroli rodzicielskiej, aby ustawić limity czasowe dla aplikacji i stron internetowych oraz ustawić harmonogram dzienny .

Ilość czasu, jaką posiadasz, jest ważna, dziecko i czas spędzany przed ekranem

Liczby mogą cię zaskoczyć. Istnieje wiele publikacji pokazujących średnie dzienne godziny dla każdej grupy wiekowej:
  • Zalecana ilość czasu dla dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat to sześć godzin dziennie.
  • Dla dzieci w wieku od 11 do 14 lat wynosi to łącznie dziewięć godzin.
  • Dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat: 7,5 godziny
Według tych danych, młodzież spędza znacznie mniej czasu przed ekranem na odrabianiu pracy domowej niż na graniu w gry lub oglądaniu telewizji.

Jak wpłynie to na fizyczne samopoczucie

Rodzice muszą być świadomi szkód, jakie może wyrządzić zbyt duża ilość czasu przed ekranem ich dzieciom na zdrowie i zdolność do nawiązywania znaczących relacji z rodziną i przyjaciółmi. Istnieje bogactwo informacji dostępnych u twojego lekarza. Najlepiej jest natychmiast umówić spotkanie. Od ostatnich dziesięciu lat lekarze regularnie rozmawiają o tym temacie z dziećmi i ich rodzicami. Otyłość, depresja, problemy behawioralne i lęki są związane z młodzieżą, która spędza zbyt dużo czasu przed ekranami , zgodnie z badaniami. Ma to również negatywny wpływ na ich zdrowie i wyniki w nauce, ponieważ nie otrzymują odpowiedniej ilości snu każdej nocy. Przerwa od nauki w czasie, gdy dzieci są w domu, to strata czasu. Ich rozwój społeczny również cierpi z tego powodu. Niecierpliwość w realnych interakcjach jest jednym z najpoważniejszych skutków nadmiernego korzystania z ekranów. Nie ma potrzeby być cierpliwym z ekranem. Natychmiastowe poczucie dobrego samopoczucia jest dostarczane. Nawet w rozmowach twarzą w twarz konieczna jest cierpliwość. Uczniowie będą uczyć się cierpliwości, słuchania i reagowania w wyniku tego doświadczenia. Oprócz pomagania im w rozmowach z rówieśnikami, ułatwi to również ich zdolność do współdziałania w zabawie, ponieważ ważne jest, aby dzieci wymieniały się zabawkami. Wszystko to stanowi fundament dla dzieci do nawiązania trwałych relacji w przyszłości.

Ograniczenia czasowe. Czas przed ekranem dla dzieci

W świetle dzisiejszego powszechnego wykorzystywania urządzeń technologicznych, jak rodzice mogą wyznaczać granice dla swoich dzieci? Ogólnie rzecz biorąc, pediatrzy zalecają następujące zasady:
  • Dzieci poniżej drugiego roku życia nie powinny być narażone na jakiekolwiek media ekranowe.
  • Wspólne oglądanie z rodzicem lub rodzeństwem nie dłużej niż przez jedną godzinę dziennie dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat.
  • Wiek od 5 do 17 lat: z wyjątkiem prac domowych, nie więcej niż dwie godziny dziennie.
Korzystając z tego narzędzia, rodzice mogą pomóc dzieciom zrozumieć odpowiednią ilość czasu przed ekranem, a także kiedy i gdzie mogą to robić.

Rodzice mogą również przyjąć następujące środki zapobiegawcze:

Sypialnie bez ekranów: W sypialni nie powinno być ekranów, a dzieci nie powinny oglądać telewizji przez co najmniej dwie godziny przed snem. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ ekrany emitują niebieskie światło, które sygnalizuje mózgowi, że nadszedł czas na sen. Przed snem dzieci powinny unikać oglądania telewizji i zamiast tego czytać lub robić coś edukacyjnego. Uzupełnij luki: Nie pozwól swoim dzieciom dowiedzieć się, co robić z wolnym czasem, jeśli musisz ograniczyć ich czas przed ekranem użycie. Wyjdź na zewnątrz lub weź udział w innych aktywnościach, które lubisz zamiast tego. Inwestuj w interakcje twarzą w twarz. To, co mniejsze dzieci widzą na ekranie, nie jest tym samym, co widzą w rzeczywistości. Na ekranie nie przedostają się te same podświadome wiadomości, które komunikujemy podczas bezpośrednich interakcji," dodała. Kiedy bawisz się z małym dzieckiem, uczysz je, jak wchodzić w interakcje ze światem wokół nich. Ludzie mają się lepiej, gdy są w stanie używać więcej swoich zmysłów, takich jak słuch, dotyk czy węch, kiedy są bardziej zaangażowani w relację z Tobą. Jeśli chodzi o dobro młodej osoby, nie ma jednak żadnych substytutów dla interakcji twarzą w twarz, niezależnie od wieku. Chodzi o budowanie relacji. Utrzymywanie dobrych relacji w starszym wieku jest kluczowe." Jeśli nie masz doświadczenia i wiedzy na temat tego, jakie powinny być relacje od wczesnych lat, nie będziesz w stanie ich odtworzyć później.