Bezpieczeństwo w grach i kontrola rodzicielska. Przewodnik dla rodziców

Bezpieczeństwo w grach i kontrola rodzicielska. Przewodnik dla rodziców

Istnieje niebezpieczeństwo podczas grania w gry online.

Zdrowie psychiczne i fizyczne osoby może ucierpieć w wyniku uczestnictwa w grach wideo.

Pobieranie

Zawsze, gdy pobierasz z niewiarygodnego źródła, jesteś bardziej narażony na oszustwa i fałszywe strony internetowe. Naucz swoje dziecko procesu pobierania gier ze sklepu urządzenia, sklepu z aplikacjami lub strony internetowej dewelopera. Twoje dzieci powinny być poinformowane o oszustwach związanych z zawartością gry oraz fałszywych pobieraniach, które są wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania lub instalacji wirusów . Powinny być również poinformowane o zagrożeniach, jakie te oszustwa i pobierania stanowią.

Granie

Kiedy Twoje dziecko uczestniczy w grach online, może być narażone na przemoc, treści dla dorosłych lub nieodpowiedni język. Entertainment Software Rating Board (ESRB) stosuje ograniczenia wiekowe dla wszystkich gier wideo; jednak nie wszyscy gracze lub rodzice przestrzegają tych kryteriów w pełni. Pomimo tego, że dzieci w wieku nawet ośmiu lat czasami biorą udział w grze, Fortnite Battle Royale jest sklasyfikowane jako T-Teen (13+). W grze znajdziesz gwałtowne sekwencje, tematy i żarty o charakterze seksualnym, prymitywne komedie i wyraźny brak krwi, a także sporadyczne użycie wulgaryzmów i innych obscenicznych gestów.

Streamowanie/Streamerzy

Streaming staje się coraz bardziej popularny, nawet wśród młodszych graczy. Na YouTube i Twitchu można śledzić streamerów takich jak Ninja, Shroud i SCO, a w niektórych przypadkach nawet z nimi wchodzić w interakcje. Ze względu na fakt, że jakość tego materiału nie jest recenzowana, a treści seksualne nie są kontrolowane, niektóre streamy mogą być nieodpowiednie dla nieletnich.

Bezpieczeństwo w grach i kontrola rodzicielska. Przewodnik dla rodzica

Jaki procent populacji korzysta z usług streamingowych?

Przewodnik dla rodziców dotyczący bezpieczeństwa gier online

Osoby w wieku od 13 do 24 lat spędzają średnio 12.

1 godziny tygodniowo oglądając filmy na YouTube i innych darmowych źródłach online, według badań Pew Research Center.

W miarę jak rośnie popularność transmisji na żywo/oglądania transmisji na żywo online, liczba subskrybentów kablowych rezygnujących z abonamentu osiągnęła historyczne minimum.

Jeśli oglądasz transmisję na żywo lub nagrany film, możliwe, że napotkasz oszustwa związane z „wolną treścią” lub schematy oszustw. Oszustwa na YouTube stają się coraz bardziej powszechne. Niewiarygodni ludzie mogą próbować wciągnąć widzów w pułapkę, gdzie będą zmuszeni oddać swoje materiały z gry, pieniądze lub inne dane osobowe. Upewnij się, że uczysz swoje dzieci, jak zapobiegać staniu się ofiarą takich oszustw i jak unikać filmów, które zachęcają ich do wymiany informacji osobowych za artykuły w grze.

Najlepsze sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci podczas grania w gry wideo

Zachowaj ostrożność podczas pobierania plików.

Bądź ostrożny, pobierając oprogramowanie z nieznanego źródła, takiego jak konsola do gier od zewnętrznego dostawcy lub sklepy aplikacji, które przesyłają e-mail z linkiem do strony pobierania produktu.

Ustal zasady i upewnij się, że są one przestrzegane.

Ostatnia opcja, zawsze możesz obwinić programistę i zastosować ograniczenia wiekowe oraz ocenę treści od Entertainment Software Rating Board (ESRB). Dopóki Twoje dziecko jest jeszcze w domu, dobrym pomysłem jest ustalenie limitów na korzystanie z ekranu i egzekwowanie zasad jako cała rodzina.

W ostateczności należy aktywować kontrolę rodzicielską i usługi firm trzecich.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić rano, jest otwarcie i skonfigurowanie urządzenia podłączonego do Internetu. Zaawansowane funkcje prywatności i bezpieczeństwa, hasło główne oraz aplikacja monitorująca kontrolę rodziców to opcje, które można aktywować na tym etapie. Narzędzie Avosmart do kontroli rodzicielskiej działa ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi Apple iOS i Android, jak również z komputerami stacjonarnymi.

Upewnij się, że Twoje urządzenie, sieć i oprogramowanie antywirusowe są zaktualizowane do najnowszych wersji.

Twoje urządzenia i oprogramowanie są regularnie aktualizowane, aby rozwiązać krytyczne błędy i luki, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu.

Upewnij się, że wszystkie Twoje urządzenia podłączone do Internetu są w dobrym stanie technicznym. Zdecydowana większość urządzeń umożliwia klientom planowanie i aktywację automatycznych aktualizacji w dogodnym czasie. Bezpieczne urządzenie to takie, którego oprogramowanie jest regularnie aktualizowane. Wszystkie podłączone urządzenia, niezależnie od tego, czy są aktualne, powinny mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe.

Podejście, które dobrze sprawdza się dla Twojej domowej sieci, może nie działać równie skutecznie dla innego routera o innej konfiguracji. We wszystkich przypadkach zaleca się zmianę domyślnych ustawień administratora routera oraz regularne aktualizacje oprogramowania sprzętowego.

Uważaj na oszustów.

To, co wydaje się wyjątkową okazją, najprawdopodobniej jest podstępem mającym na celu oszustwo. Wpoić dzieciom przekonanie, że nie ma czegoś takiego jak 'darmowy obiad.' Oszuści kuszą niczego niepodejrzewające ofiary oglądaniem filmików instruktażowych, które uczą ich, jak samodzielnie zdobywać darmowe treści w grze. Użytkownicy gry Fortnite są celem oszustw związanych z V Buckami, które wprowadzają ich w błąd, aby ujawnili swoje dane osobowe, dane do logowania w grze i informacje finansowe, korzystając z fałszywych poradników i stron internetowych.

Co sprawia, że Avosmart jest tak wyjątkowy?

Oprócz wielu popularnych funkcji, Avosmart daje również rodzicom możliwość ograniczania i monitorowania dostępu ich dzieci do szerokiej gamy usług online. Za pomocą prostego kliknięcia mogą wyłączyć telefon lub ustawić limity czasowe na korzystanie z danych. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oprogramowania do kontroli rodzicielskiej, ten okres w roku może stać się prawdziwym koszmarem dla Twojej rodziny. Sezon zakupów świątecznych i sprzedaż urządzeń elektronicznych chodzą w parze. Czy Twoje dziecko było dla Ciebie nieuprzejme w tym roku? Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem Avosmart, możesz zarejestrować się na bezpłatny 14-dniowy okres próbny tutaj. Rodzice będą zastanawiać się, jak kiedykolwiek dali sobie radę bez tego programu. To może być załatwione w kilka minut poprzez pobranie i zainstalowanie aplikacji, po czym można dostosować limity na podstawie poziomu aktywności.

Co nowego w tej wersji?

Bezpieczeństwo w grach Może być poprawione dzięki Kontroli rodzicielskiej

Zawsze warto edukować siebie i swoje dzieci na temat zagrożeń i obowiązków związanych z korzystaniem z Internetu i gier online. Powinieneś zapoznać się z materiałami wymienionymi poniżej, jeśli myślisz o wdrożeniu, zainstalowaniu lub egzekwowaniu ekranów bez dostępu do internetu oraz kontroli rodzicielskiej. Mamy nadzieję, że te informacje będą pomocne.