Słownik Żargonu Graczy dla rodziców

Słownik slangowych słów z gier dla rodziców

Przemysł gier i same gry przeszły ogromną drogę od naszego dzieciństwa. Kiedyś grało się na telewizorze w Super Mario Bros. i było to dość proste. Jedyne określenie związane z grami, które wtedy poznaliśmy, to gra było „1-Up”. Oznaczało, że zdobyliśmy dodatkowe życie w grze.

Dzisiaj wiele dzieci, a nawet dorosłych, gra w gry wideo które są podłączone do Internetu. Pozwala im to dołączyć do innych graczy z całego świata na tej samej platformie. Jeśli te gry mają również niesławny czat głosowy, jest to koniec. Gra zaoferuje teraz graczom całkowicie wciągające doświadczenie, z własnym slangu, skrótami i wieloma innymi rzeczami.

Dlatego, jeśli twoje dziecko jest również mocno zaangażowane w gry , może się także wydawać, że mówią innym językiem, gdy przechodzisz obok nich. Tak, jest to zupełnie inne od zwykłego slangu młodzieżowego, który widzisz na co dzień. Aby pomóc Ci zrozumieć, co te terminy oznaczają, przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych wyrażeń używanych przez dzieci dzisiaj, oto one.

Niektóre z najpopularniejszych terminów i skrótów związanych z grami

AFK: AFK to skrót od 'away from the keyboard' (z dala od klawiatury). Gracze używają tego, gdy muszą na jakiś czas odejść od klawiatury, z jakiegokolwiek powodu. Podobnym terminem, który gracze mogą używać w takiej sytuacji, jest 'BRB,' co oznacza 'Be right back' (zaraz wracam).

Avatar: Avatar to wygląd postaci danego gracza w grze. W wielu grach gracze mogą dostosować te avatary przy pomocy różnych funkcji, rekwizytów, ubrań i wielu innych rzeczy. Dla tych, którzy są zaznajomieni z używaniem Snapchata, Avatar jest bardziej jak Bitmoji dla graczy w grze.

Boss: Boss ma dość łatwe do zrozumienia i odniesienia się znaczenie. Wielu z nas już wie, co oznacza Boss. Boss lub Ostateczny Boss to zły facet lub postać, którą gracz musi pokonać, aby ukończyć grę. Boss jest zazwyczaj najtrudniejszym przeciwnikiem. Patrząc na to z perspektywy filmu, Boss to główny antagonista. Gracze zazwyczaj stają przed Bossem w walce na ostatnim poziomie gry. Boss jest większy, gorszy i trudniejszy do pokonania niż inni złoczyńcy w grze.

Słownik żargonu gamingowego dla rodziców

Kampienie: Jest to sytuacja, gdy postać pozostaje ukryta w jednym miejscu, czekając, aż przejdzie obok niej wróg, aby gracz mógł go zaskoczyć. Kiedy gracz kampi w jednym miejscu, zyskuje niesprawiedliwą przewagę, atakując postacie w ukryciu, a nawet lepiej, z ukrytego punktu widokowego, nie będąc widzianym.

Rzemiosło: Rzemiosło to proces, w którym gracz tworzy w grze wirtualny przedmiot dla siebie. Może to być cokolwiek, na przykład, jeśli gracz buduje dom dla postaci do zamieszkania lub coś w tym rodzaju.

DLC: DLC to skrót od 'downloadable content', czyli zawartość do pobrania. gry wideo . Zawartość do pobrania może obejmować coś tak prostego jak kosmetyczne ulepszenia, lub coś bardziej skomplikowanego, jak zupełnie nowy poziom w grze, a nawet mini-grę w grze.

Easter-egg: Może to być cokolwiek, co jest trudne do znalezienia, ale ma znaczenie dla graczy lub dla gry. Może to być obraz, wiadomość, tajna broń lub nawet tajna lokalizacja w grze. Na przykład, może to być plakat w domu postaci, który przedstawia ulubiony horror lub serial dewelopera gry.

Esporty: Wiele osób może znać znaczenie tego terminu. Jest to określenie na profesjonalne i konkurencyjne granie, gdzie gracze rywalizują ze sobą o znaczące nagrody pieniężne.

FPS: FPS to skrót od ‘first-person-shooter’ (strzelanka pierwszoosobowa). Może to być gra przygodowa, akcji lub po prostu strzelanka, w której gracz widzi świat oczami swojej postaci w grze i interaktywnie z nim współdziała, tak jakbyśmy widzieli przez własne oczy. Nie możemy zobaczyć naszych twarzy, chyba że stoimy przed lustrem w rzeczywistości. Koncepcja w grach FPS jest podobna.

GG: GG to skrót od terminu ‘good game’ (dobra gra). Gracze często używają tego terminu w czacie po zakończeniu gry. Zwykle oznacza to, że rozegrali dobrą grę, co jest oczywiste do wywnioskowania z pełnej formy.

Killstreak: Jest to łączna liczba razy, kiedy gracz może zabić innych graczy kolejno przed tym, jak sam zostanie zabity. Na przykład, jeśli gracz zabił dziesięciu graczy w grze przed tym, jak został zastrzelony przez innego gracza, jego killstreak wynosi 10.

Noob: Noob to żargon pochodzi od, i jest bardziej zmodyfikowaną wersją słowa ‘Newbie’ (nowicjusz). Odnosi się do gracza, który nie ma zbyt dużego doświadczenia, więc nie gra wystarczająco dobrze.

Mod: To skrót od słowa 'modyfikacja.' Mod odnosi się do sytuacji, gdy gracz ulepsza swoją postać, zmienia część gry w celu rozwinięcia nowej funkcji lub nawet gdy gra modyfikuje się sama, aby stworzyć nową funkcję.

Czy twoje dzieci są bezpieczne w Internecie?

Jest to jedno z największych zmartwień współczesnych rodziców, których dzieci są aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych i gier. Jeśli jest to jedno z twoich zmartwień, użycie narzędzia kontroli rodzicielskiej, takiego jak Avosmart może być wielką pomocą.

Dostarczy ci codziennych informacji o aktywnościach online twoich dzieci, od historii przeglądania po czaty. Możesz także blokować strony internetowe , gry lub kanały, które mogą zawierać potencjalnie szkodliwe treści dla twoich dzieci. Ponadto, dzięki Avosmart możesz uzyskać informacje o fizycznym położeniu swojego dziecka, kiedy tylko potrzebujesz.