Jak bezpieczny jest Crunchyroll dla dzieci?

Jak bezpieczny jest Crunchyroll dla dzieci?

Crunchyroll , uruchomiona w 2006 roku, jest platformą streamingową anime. Choć aplikacja jest podobna do Netflixa, nie jest przeznaczona dla dzieci poniżej 13 roku życia. Ponadto, szeroka gama treści dostępnych na niej waha się od lekko nieodpowiednich do intensywnie dorosłych treści. Z powodu różnorodności zbiorów, nigdy nie można dokładnie stwierdzić, co twoje dziecko ogląda na niej.

Wielu rodziców nadal dokładnie nie wie, czym jest anime. Anime to termin, który odnosi się do treści animowanych produkowanych w Japonii lub inspirowanych japońską animacją. W prostych słowach, anime to kreskówki, ale z innym stylem niż animacja w stylu zachodnim. Kreskówki różnią się od anime, ponieważ kreskówki są zazwyczaj skierowane specjalnie do dzieci. Z drugiej strony, anime to kreskówki z szerokim marginesem odbiorców, od dorosłych po dzieci. Dlatego uważamy, że jest to czerwona flaga, biorąc pod uwagę różnorodność treści.

Kluczowe pytanie, które może pojawić się w Twojej głowie, to: „Jak bezpieczny jest Crunchyroll dla moich dzieci?” Odpowiedź brzmi: wcale nie jest bezpieczny. Żadne dziecko poniżej 16 roku życia nie powinno mieć dostępu do tej aplikacji bez nadzoru dorosłego. Jeśli Twoje dziecko jest fanem japońskiej animacji, Crunchyroll jest idealny. Jednak musisz monitorować ich aktywność, aby upewnić się, że nie oglądają nieodpowiednich treści.

Dlaczego to jest niebezpieczne dla Twoich dzieci?

Istnieje kilka powodów odpowiadających za brak popularności tej aplikacji wśród rodziców. Jej funkcje są zdecydowanie dobre, ale nie ogranicza dostępu dla dzieci poniżej 13 roku życia. Oto kilka kluczowych czynników do rozważenia przed pozwoleniem dzieciom na korzystanie z aplikacji:

  • Aby przesyłać strumieniowo treści, użytkownicy muszą mieć powyżej 16 lat. Ponadto muszą mieć ważny adres e-mail do utworzenia konta. Aplikacja jednak nie posiada narzędzia do weryfikacji wieku. Dlatego każda osoba korzystająca z dowolnego adresu e-mail może się zarejestrować i przesyłać strumieniowo treści. Jest to powodem do niepokoju dla wielu rodziców, których dzieci są zafascynowane anime.
  • Gdy ktoś uzyska dostęp do usługi, istnieje opcja wyłączenia dostępu do 'treści dla dorosłych'. Chociaż jest to dobra funkcja, ta opcja może być włączana lub wyłączana ręcznie. Ponadto usuwa ona tylko dostęp do treści dla dorosłych. Twoje dzieci nadal mogą oglądać niektóre anime z sugestywnymi treściami seksualnymi lub tematami dla dorosłych.
  • Aplikacja posiada największą kolekcję anime i ma również rozsądny pakiet abonamentowy. Jest to świetna aplikacja dla fanów anime na całym świecie. Dzieci nadal mogą oglądać pewne treści na Crunchyroll, ale większość z nich wymaga nadzoru.
  • Po zakupie subskrypcji, można tworzyć oddzielne profile, tak jak na Netflixie. Dzięki temu rodzice mogą łatwo stworzyć profil, który będzie służył tylko do monitorowania aktywności ich dziecka. To chyba dobra rzecz, prawda?

Jak można uczynić Crunchyroll bezpiecznym dla dzieci?

Jak bezpieczny jest Crunchyroll dla dzieci?

Istnieje wiele obaw dotyczących tej platformy do streamingu anime. Ale dzieci nie zawsze łatwo przekonać, prawda? Wielu z was może mieć dzieci, które są zapalonymi fanami anime. Dodatkowo mogą was też namawiać do zakupu subskrypcji aplikacji. Jeśli musicie to zrobić, możecie, ale z pewnością są też inne środki, które można podjąć. Wymieniliśmy je dla was poniżej:

  • Szybkie wyszukiwanie w Google programu, który chcą obejrzeć, dostarczy wiele informacji. Jako rodzic możesz wyszukać program, przeczytać streszczenie, a następnie zdecydować, czy jest odpowiedni. Możesz nawet obejrzeć kilka odcinków, aby upewnić się, że nie ma tam żadnych treści dla dorosłych.
  • Jeśli Twoje dzieci chcą oglądać jakiekolwiek anime, zgłaszaj się na ochotnika do oglądania ich razem z nimi. W ten sposób nie tylko będziesz mógł cieszyć się jakościową treścią, ale także nadzorować i monitorować.
  • Twoje dziecko może czerpać więcej radości z platformy, jeśli uczynisz z tego rodzinną aktywność. Dzięki temu, jeśli pojawi się jakakolwiek nieodpowiednia treść, będziesz mógł wyjaśnić swojemu dziecku, dlaczego tak jest. Twoje dziecko może wtedy zyskać wystarczającą świadomość, aby następnym razem wybrać odpowiedni program.
  • Aby zredukować ilość reklam, które są im wyświetlane, zawsze możesz kupić wersję Premium. Wersja Premium pozwala również na tworzenie profili. Dzięki temu, możesz łatwo nadzorować listę oglądanych programów swoich dzieci i inne.

Nie jest możliwe całkowite zabronienie dzieciom korzystania z Internetu. W takich przypadkach konieczne jest, abyś posiadał narzędzie do kontroli rodzicielskiej, które będzie czuwać nad bezpieczeństwem Twojego dziecka. Tu właśnie wkracza Avosmart.

Jest to świetne narzędzie do kontroli rodzicielskiej, za pomocą którego możesz śledzić aktywność swojego dziecka w sieci. . Ma również mnóstwo funkcji, które pomagają w utrzymaniu dzieci w bezpiecznym miejscu przed zagrożeniami w Internecie .