Jak uniknąć zmęczenia oczu u dzieci?

Jak uniknąć zmęczenia oczu u dzieci

Większość naszych rodziców i dziadków mówiła nam, że siedzenie zbyt blisko telewizora lub spędzanie zbyt dużo czasu przed ekranami ma negatywne skutki. Niektórzy twierdzili nawet, że możemy oślepnąć. To nie jest prawda, ale był powód, dla którego nam to mówili. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat liczba przypadków krótkowzroczności wzrosła o 50%. Chodzi o to, że nie widzisz przedmiotów, które są daleko od ciebie. Według badań wzrost ten ma wiele wspólnego z ludźmi siedzącymi blisko ekranów i czytającymi książki z bliska.

Ponadto inne badania wskazują na znaczący wzrost czasu spędzanego przed ekranem przez dzieci poniżej dwóch lat od 1997 roku. Dokładniej mówiąc, czas ten niemal się podwoił. W 1997 roku czas przed ekranem wynosił średnio 1,32 godziny, a w 2014 roku wzrósł do 3,05 godziny. Zmęczenie oczu może być częstym problemem u dzieci, biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki spędzają przed ekranami. Jak więc możemy uniknąć zmęczenia oczu u dzieci? Jednym ze sposobów jest korzystanie z Avosmart.

Jak unikać zmęczenia oczu u dzieci

Czym zajmuje się Avosmart i jak jest pomocny?

Avosmart to jedno z najlepszych oprogramowań do kontroli rodzicielskiej, które może bezpośrednio pomóc w unikaniu problemów z przeciążeniem wzroku u dzieci. Dzięki Avosmart rodzice mogą teraz ustalać limity czasu spędzanego przed ekranem. Ogólnie rzecz biorąc, pomoże to zadbać o zdrowie dziecka. Oto kilka innych rzeczy, które możesz zrobić z Avosmart:

Uczenie dzieci o ograniczeniach i granicach jest bardzo ważną umiejętnością życiową. Dlatego zawsze warto ustalać odpowiednie granice. Ponadto nigdy nie należy zapominać o konsultacji z okulistą, jeśli dziecko doświadcza zmęczenia oczu lub podobnych problemów. Oto kilka innych sposobów, jak można unikać problemów związanych z przemęczeniem oczu u dzieci.

Wskazówki: jak unikać przemęczenia oczu u dzieci?

Zasada 20/20/20:  Amerykańskie Stowarzyszenie Optometryczne to sugeruje. Zgodnie z nią dzieci muszą odrywać wzrok od ekranów na dwadzieścia minut. I koncentrować się na obiektach znajdujących się dwadzieścia stóp od nich przez dwadzieścia sekund.

Unikaj olśnień:  Może to powodować zmęczenie oczu. Dlatego należy unikać używania telefonów lub innych urządzeń w jasnym świetle.

Ogranicz czas przed ekranem:  To będzie bardzo pomocne, jeśli ograniczysz czas spędzany przez dzieci przed ekranem. Avosmart to najlepsze narzędzie w takich przypadkach.

Zmniejsz użycie urządzeń: Unikaj korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń w określonych momentach. Na przykład, gdy jesteś w łazience lub podczas posiłku.

Ogranicz Używanie: Dzieci poniżej osiemnastego miesiąca życia nie powinny być narażone na ekrany. Sugeruje to Amerykańska Akademia Pediatrii. Ponadto, dla dzieci w tym wieku, nauka jest bardziej skuteczna poprzez interakcję i kreatywność. Warto również ograniczyć czas ekranów dla małych dzieci do maksymalnie jednej godziny.

Warunki w Domu: Użyj nawilżacza powietrza, jeśli powietrze w twoim domu jest suche. Pomaga to utrzymać błonę śluzową (oczy, nos, usta) przed wysychaniem.

Priorytety: Dobrze by było, gdyby twoje dzieci przedkładały gry na świeżym powietrzu nad spędzanie czasu przed ekranami. Ponadto, jeśli czytają wiadomości, powinieneś zachęcić ich do czytania na papierze zamiast w telefonach.

Jako rodzic powinieneś upewnić się, że media cyfrowe nie przeszkadzają w śnie, odżywianiu ani ćwiczeniach dziecka. Spędzaj zdrowy czas z dziećmi, aby zrozumiały zagrożenia zdrowotne związane z nimi. Ważną wskazówką jest trzymanie ekranów mobilnych przynajmniej 45-60 cm od oczu. Większość dzieci trzyma je niezdrowo blisko, tuż pod nosem.

Co to jest zmęczenie oczu (cyfrowe)?

Jest to stan, który pojawia się, gdy zbyt często używasz oczu do oglądania rzeczy z bliskiej odległości. Kilka objawów cyfrowego zmęczenia oczu to pieczenie w oczach, suchość oczu i niewyraźne widzenie. Dzieje się tak, gdy twoje dziecko intensywnie skupia się i ciągle scrolluje na telefonie. Zmniejsza to częstotliwość mrugania i sprawia, że oczy stają się suche.

Nadmierne używanie tych urządzeń może prowadzić do bólu szyi, bólu głowy, a nawet stresu w niektórych przypadkach. W skrajnych przypadkach dzieci mogą czuć się zawrotnie lub mdłości przy zbyt dużej ilości czasu spędzonego przed ekranem. Te objawy mogą występować codziennie i są dość bolesne.

Ostateczne słowa

Ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem jest istotne, ale niektórzy rodzice również są pod dużą presją. Rodzice nie narażają swoich dzieci na ekrany z złymi intencjami. Działa to jako łatwe rozwiązanie w sytuacji, zmęczony rodzic i sfrustrowane dziecko.

Niemniej jednak, dzieci łatwo przyciągają ekrany, a one tak się w nie angażują, że nie zauważają objawów. To dlatego, jako rodzic, nie tylko powinniście im przypominać o robieniu przerw, ale także powinniście im wyjaśnić, jak ważne to jest. Avosmart może być twoim najlepszym przyjacielem i pomóc ustawić limity na aplikacje i wiele innych rzeczy. Podsumowując, znacznie zmniejszy to czas spędzany przed ekranem, co znacznie zminimalizuje zmęczenie oczu.