Jak zablokować kogoś na Facebooku

Jak zablokować kogoś na Facebooku

Ultimate Przewodnik po Blokowaniu Kogoś na Facebooku 2023

Facebook jest platformą, która umożliwia nawiązywanie połączeń, pozwalając nam być na bieżąco z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Jednak mogą zdarzyć się momenty, kiedy musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci lub spokój ducha. To właśnie wtedy funkcja blokowania kogoś na Facebooku staje się niezbędna. Przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, zapewniając, że posiadasz wszystkie niezbędne informacje.

Dlaczego Możesz Chcieć Kogoś Zablokować

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może zdecydować się na zablokowanie innego użytkownika na Facebooku:
 • Bezpieczeństwo osobiste: Niektórzy użytkownicy mogli doświadczyć zagrożeń lub nękania.
 • Obawy o prywatność: Być może chcesz utrzymać pewne aspekty swojego życia w prywatności przed konkretnymi osobami.
 • Unikanie rozproszeń: Niektóre osoby lub strony mogą publikować treści, które uważasz za nieistotne lub rozpraszające.

Kroki do Zablokowania Kogoś na Facebooku

1. Dostęp do Ustawień Facebooka

Przejdź do prawego górnego rogu strony głównej Facebooka i kliknij ikonę strzałki skierowanej w dół. Z rozwijanego menu wybierz 'Ustawienia i prywatność', a następnie 'Ustawienia'.

2. Znajdowanie sekcji Blokowanie

Na lewym pasku bocznym znajduje się sekcja o nazwie 'Blokowanie'. Kliknij na nią, aby uzyskać dostęp do kontroli blokowania.

3. Blokuj użytkownika

W sekcji 'Blokuj użytkowników' znajduje się miejsce do wprowadzenia nazwy lub adresu e-mail. Wpisz nazwę osoby, którą chcesz zablokować, a pojawi się lista potencjalnych dopasowań. Wybierz odpowiednią osobę i kliknij przycisk 'Zablokuj' obok jej nazwy.

4. Potwierdzenie blokady

Pojawi się okno dialogowe, pytające o potwierdzenie blokady. Kliknij 'Potwierdź'. Dany użytkownik będzie teraz zablokowany, dzięki czemu nie będzie mógł przeglądać twojego profilu, postów ani się z tobą kontaktować.

Co się dzieje, gdy blokujesz kogoś?

 • Nie ma więcej interakcji: zablokowane osoby nie będą mogły oznaczać cię, zapraszać cię na wydarzenia lub do grup, rozpoczynać rozmów ani dodawać cię do znajomych.
 • Niewidoczność profilu: Twój profil staje się dla nich całkowicie niewidoczny.
 • Automatyczne usunięcie z listy znajomych: Jeśli wcześniej byliście przyjaciółmi, zablokowanie automatycznie usunie daną osobę z listy twoich znajomych.
 • Poprzednie oznaczenia: Stare oznaczenia wprowadzone przez zablokowaną osobę mogą nadal istnieć, ale nie będzie ona mogła oznaczyć cię ponownie.

Odblokowanie kogoś na Facebooku

Jeśli zmienisz zdanie, odblokowanie kogoś jest równie proste:
 • Przejdź do 'Ustawienia', a następnie 'Blokowanie'.
 • W sekcji 'Zablokowani użytkownicy' zobaczysz listę osób, które zablokowałeś. Kliknij 'Odblokuj' obok nazwy osoby, którą chcesz odblokować.
 • Pojawi się okno potwierdzenia. Potwierdź, a osoba zostanie odblokowana. Pamiętaj, że będzie trzeba wysłać nowe zaproszenie do znajomych, aby nawiązać ponownie kontakt.
Zapewnienie twojego bezpieczeństwa online i dobrostanu na platformach takich jak Facebook jest kluczowe. Blokowanie to funkcja, która daje użytkownikom kontrolę nad ich interakcjami w internecie. Czy to ze względów bezpieczeństwa osobistego, prywatności, czy po prostu aby zredukować rozpraszanie, pamiętaj, że opcja ta jest dla ciebie dostępna. Zawsze korzystaj z niej odpowiedzialnie i zastanów się nad swoimi powodami przed podjęciem działania. Jak zablokować kogoś na Facebooku

Zwiększenie kontroli rodzicielskiej z Avosmart

Zapewnienie bezpieczeństwa i dobrostanu naszych dzieci podczas korzystania z platform internetowych, takich jak Facebook, jest niezwykle ważne. Avosmart to czołowa aplikacja, która oferuje doskonałe możliwości monitorowania dla rodziców chcących śledzić aktywność swoich dzieci na Facebooku.

Avosmart: Kompleksowe monitorowanie dla Facebooka

Oto, jak Avosmart wyróżnia się jako skuteczne narzędzie do kontroli rodzicielskiej na Facebooku: Chociaż Facebook oferuje mnóstwo możliwości do nauki i interakcji społecznej, niezbędny jest nadzór rodzicielski, aby zapewnić bezpieczne środowisko online. Dzięki narzędziom takim jak Avosmart, rodzice mogą osiągnąć spokój ducha, wiedząc, że mają solidny system, który pozwala skutecznie monitorować i zarządzać aktywnościami online swojego dziecka.

FAQ. Jak zablokować kogoś na Facebooku

Czy znajomi na Facebooku widzą, jeśli ich zablokujesz?

Nie, Facebook nie powiadamia użytkowników o tym, że zostali zablokowani. Jednak mogą zauważyć, że już nie mogą Cię znaleźć w wyszukiwaniach, zobaczyć Twojego profilu, ani interakcji z Tobą poprzez posty i wiadomości. Jest to dyskretny proces z punktu widzenia Facebooka, ale czujny użytkownik może zdać sobie sprawę, co się stało na podstawie nagłego braku interakcji.

Czy możesz zablokować znajomego na Facebooku?

Tak, możesz zablokować każdego na Facebooku, w tym osoby, które są obecnie na Twojej liście znajomych. Po zablokowaniu znajomego Facebook automatycznie przestaje pokazywać wasz wzajemny status znajomych. Oznacza to, że żadne z was nie będzie mogło wyświetlać profilu drugiej osoby, postów, stories, ani komunikować się poprzez Facebook Messenger.

Jak utworzyć wydarzenie na Facebooku i zablokować kogoś?

 • Tworzenie wydarzenia:
  • Przejdź do lewej strony swojego kanału informacji na Facebooku i kliknij "Wydarzenia".
  • Kliknij "+ Utwórz wydarzenie" po lewej stronie.
  • Wypełnij szczegóły wydarzenia i kliknij "Utwórz" lub "Opublikuj".
 • Blokowanie kogoś na wydarzeniu:
  • Po utworzeniu wydarzenia, przejdź do strony wydarzenia.
  • Kliknij na "Więcej" poniżej zdjęcia okładkowego.
  • Wybierz "Edytuj wydarzenie".
  • Przewiń do "Listy gości" po prawej stronie.
  • Znajdź osobę, którą chcesz zablokować z wydarzenia.
  • Kliknij na 'X' obok ich nazwy, aby usunąć je z listy gości.
Uwaga: Zablokowanie kogoś z wydarzenia spowoduje usunięcie go z listy gości, ale nie zablokuje go na Facebooku. Jeśli chcesz zablokować ich całkowicie, postępuj zgodnie z krokami opisanymi w głównym artykule.

Powiązany post na blogu

https://avosmart.com/blog/pl/how-to-block-someone-on-tiktok/ https://avosmart.com/blog/pl/how-to-block-instagram/