Jak utworzyć konto Gmail dla dzieci - Dowiedz się wszystkiego

Jak utworzyć konto Gmail dla dzieci - Naucz się wszystkiego

Jak wielu z nas wie, jest to najbardziej znana usługa emailowa używana przez prawie wszystkich na świecie. Google uruchomiło Gmail w 2004 roku i obecnie ma około 1,5 miliarda użytkowników na całym świecie. Możesz korzystać z Gmaila na swoim telefonie, komputerze, tablecie lub innych programach zewnętrznych.

Tworzenie konta Gmail dla dziecka może wydawać się stosunkowo nieszkodliwe, a dzieci w wieku już od pięciu lat mają obecnie własny adres email. Jest to również spowodowane tym, że niemal niemożliwe jest utworzenie profilu gdziekolwiek w Internecie bez adresu email użytkownika. Dlatego niekontrolowane konto email może także stać się sposobem, dzięki któremu ktoś może rozmawiać z twoim dzieckiem bez twojej wiedzy. Oto jak bezpiecznie utworzyć konto na Gmailu dla swoich dzieci.

Dzieci poniżej 13 roku życia

Możesz utworzyć konto Gmail dla dzieci poniżej 13 roku życia za pomocą Google Family Link. Z Google Family Link możesz również nadzorować konto Gmail swoich dzieci.

Oto jak możesz utworzyć konto Gmail dla dzieci poniżej 13 roku życia

Oto kroki do utworzenia konta Gmail dla dzieci poniżej trzynastego roku życia.

 1. Pobierz aplikację Google Family Link i otwórz ją.
 2. Stuknij przycisk Utwórz lub przycisk z znakiem '+' w prawym górnym rogu.
 3. Pojawią się odpowiednie instrukcje na ekranie dotyczące tworzenia konta Gmail dla Twojego dziecka.
 4. Po zakończeniu procesu na ekranie pojawi się potwierdzenie utworzenia konta.
Jak utworzyć konto Gmail dla swoich dzieci

Czym różni się konto Gmail dla dziecka poniżej trzynastego roku życia?

W większej części Gmail dla trzynastolatka jest prawie podobny do Gmaila dla dorosłych. Jednak pewne funkcje Gmaila są niedostępne dla dzieci poniżej 13 lat.

 1. Google nie będzie wyświetlać reklam ani wiadomości Gmaila w celach reklamowych.
 2. Tutaj nie ma funkcji automatycznego przesyłania. Dlatego dzieci nie mogą automatycznie przesyłać wiadomości e-mail na inne adresy e-mail.
 3. Dzieci poniżej trzynastego roku życia z adresem e-mail nie mają dostępu do Gmaila online. Więc nie mogą czytać, wysyłać ani wyszukiwać bez połączenia z Internetem.
 4. Dzieci również nie mają dostępu do żadnych funkcji Google+, które są regularnie dostępne w Gmailu. Ponadto dzieci nie mogą włączać innych eksperymentalnych funkcji Gmaila.
 5. Nie ma delegacji poczty. Dlatego, dzieci nie mogą przekazać nikomu innemu dostępu do czytania , wysyłania ani usuwania e-maili.
 6. Na koniec, jeśli Gmail zidentyfikuje wiadomość jako spam, wiadomość nie zostanie dostarczona do skrzynki odbiorczej ani folderu spamu Twojego dziecka.

Dla dzieci powyżej trzynastego roku życia

Gdy zakładasz konto Gmail dla swojego dziecka, pomaga to w ustawieniu filtrów, aby upewnić się, że nie otrzymują niechcianych e-maili. Pozwoli to wybrać, kto może kontaktować się z Twoim dzieckiem. Również, jeśli chcesz dodać innych do listy, możesz to zrobić w ustawieniach konta. Oto jak to zrobić.

 1. Zaloguj się na konto swojego dziecka i naciśnij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu
 2. Naciśnij Ustawienia
 3. Kliknij na zakładkę Filtry i Zablokowane Adresy
 4. Naciśnij Utwórz Nowy Filtr i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi tworzenia niestandardowego filtru
 5. Możesz wybrać, aby wiadomości e-mail, które nie pasują do filtru, były usuwane zamiast trafiać do folderu spam, aby mieć pewność, że twoje dziecko nie ma do nich dostępu

Jak możesz sprawdzić pocztę swojego dziecka z twojego konta?

Zawsze możesz wybrać, aby odbierać i widzieć pocztę swojego dziecka na swoim koncie, co będzie stanowić dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Dodanie konta pocztowego nie jest tym samym co przesyłanie wiadomości e-mail; te wiadomości zawsze będą w skrzynce odbiorczej twojego dziecka. Jednak pozwoli ci to na dostęp do tekstów poprzez różne foldery. Oto jak to zrobić.

 1. Przejdź do Ustawień i naciśnij ikonę Kółka zębatego na górze swojej skrzynki odbiorczej
 2. Kliknij na zakładkę Konta i Import, gdzie możesz dodać swoje konto
 3. Wprowadź adres e-mail i hasło, które chcesz zaimportować, a dodane konto będzie kontem twojego dziecka

Oto jak możesz zablokować adres e-mail z konta swojego dziecka, aby przestać otrzymywać ich e-maile

 1. Otwórz wiadomość e-mail, którą chcesz zablokować
 2. W prawym górnym rogu wiadomości dotknij więcej
 3. Następnie kliknij Zablokuj, aby zablokować nadawcę

Ostatnie słowa

Tak więc, to były podstawowe kroki umożliwiające bezpieczne założenie konta Gmail dla dzieci. Możesz skorzystać z Avosmart, aby zobaczyć, co robią twoje dzieci na swoich smartfonach, oraz zarządzać aplikacjami, których używają i instalują na swoich telefonach . Ponadto pozwoli ci to również ustawić czas korzystania z ekranu limity dla aplikacji, a jeśli twoje dziecko przekroczy limit, zostanie ono zablokowane. Avosmart również daje ci aktualizacje lokalizacji twoich dzieci.