Jak chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą?

Jak chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą?

Na dzień dzisiejszy cyberprzemoc nie jest tym, czym była dziesięć lat temu. Od momentu pojawienia się IoT, cyberprzemoc wzrosła na znaczącą skalę. Faktem jest, że cyberprzemoc boli tak samo jak przemoc fizyczna, a jest bardziej powszechna niż inne zagrożenia, które czekają na dzieci korzystające z internetu.

Według badań, 37% nastolatków pada ofiarą cyberprzemocy. I niestety, to nie koniec, ponieważ 30% z nich było ofiarami więcej niż raz. Rodzice muszą być ostrożni i upewnić się, że ich dzieci nie trafiają w takie ciemne miejsca. Tutaj wkracza Avosmart.

Czym jest Avosmart i jak Avosmart może pomóc?

Avosmart jest jednym z najlepszych programów do kontroli rodzicielskiej, które można używać do filtrowania treści online dla swoich dzieci i śledzić ich aktywność online. Jest łatwy w użyciu, nawet jeśli nie jesteś obeznany z technologią. Świetnie chroni dzieci w sieci. Rodzice mogą sprawdzać aktywność online na dowolnym urządzeniu, czy to Windows, Android, czy nawet iOS. Ma wiele funkcji, a oto niektóre z nich:

Filtrowanie wszelkiej treści seksualnej we wszystkich przeglądarkach Ograniczenia czasowe dla stron internetowych, gier i aplikacji Blokowanie aplikacji i stron internetowych, których nie chcesz, aby Twoje dziecko używało Pomaga monitorować aktywność w mediach społecznościowych i na YouTube Pozwala śledzić lokalizację dziecka

Teraz przyjrzyjmy się kilku sposobom, jak możesz chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą.

Jak chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą?

Sposoby ochrony dziecka przed cyberprzemocą

1. Komunikacja i edukacja Dzieci są ciekawskie, bo wiele rzeczy jest dla nich nowych. Musisz jednak upewnić się, że dzieci nie szukają odpowiedzi w Internecie. Nie znajdą tam odpowiednich rozwiązań. Zamiast tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafią na strony w Internecie, gdzie nie powinny.

Dlatego powinieneś jasno z nimi rozmawiać. Dzieci powinny czuć się na tyle komfortowo, by rozmawiać z rodzicami o swoich ciekawościach. Poza tym, edukowanie ich w pewnych kwestiach jest niezwykle istotne, aby nie wpadały w takie pułapki. Większość rodziców nie edukuje swoich dzieci na temat takich kwestii jak edukacja seksualna, ponieważ czują niezręczność. Ale to właśnie dlatego dzieci szukają odpowiedzi w innych źródłach.

2. Określ granice Wyznaczenie granic technologii dla dzieci jest kluczowe, aby upewnić się, że nie padną ofiarą cyberprzemocy czy czegokolwiek gorszego. Powinny być wprowadzone zdrowe ograniczenia i zezwolenia, kiedy dzieci mają dostęp do komputerów i telefonów komórkowych. Przynosi to wiele korzyści zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Zapobiega uzależnieniu dzieci od urządzeń elektronicznych, co jest szkodliwe. Jest to czasochłonne i wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Ponadto, pozwala im znaleźć czas na realne aktywności i skoncentrować się na sobie, zamiast spędzać czas na telefonach.

3. Naucz ich środków bezpieczeństwa Istnieje wiele rzeczy, które należy kontrolować, jeśli chce się być bezpiecznym w Internecie. Ponieważ dzieci są nowe w tym wszystkim, istnieje wiele ważnych rzeczy, które muszą wiedzieć. Oto kilka z nich.

● Nigdy nie udostępniaj swoim haseł, bez względu na to, kto o nie prosi ● Szanuj innych i ich granice w Internecie ● Natychmiast poinformuj rodziców, jeśli coś niepokojącego wydarzy się w Internecie

Nauczanie dzieci zachowania bezpieczeństwa w Internecie będzie ogromną pomocą w walce z cybernękaniem.

Co robić podczas cybernękania?

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli Twoje dzieci stają się ofiarami cybernękania.

1. Zwracaj uwagę na ich zachowanie Dzieci często się izolują lub stają się zauważalnie zestresowane czy przygnębione, jeśli doświadczyły czegoś podobnego. Cyberprześladowcy często grożą dzieciom, aby nie mówiły o tym rodzicom, a dzieci same z siebie tego nie mówią ze strachu. Jeśli masz wrażenie, że coś z Twoimi dziećmi jest nie tak, najlepiej będzie być cierpliwym i stale szukać więcej informacji.

W takich sytuacjach, ciche sprawdzanie i śledzenie telefonów dzieci nie jest zalecane, ponieważ to wprawi je w panikę, sprawiając, że będą się jeszcze bardziej izolować. Dlatego, chyba że sytuacja jest poza kontrolą, taki krok nie jest najlepszym pomysłem.

2. Nie odpowiadaj prześladowcy Jeśli dowiesz się, co się dzieje, lub twoje dziecko ci o tym powie, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest poproszenie ich, aby przestali odpowiadać na zaczepki prześladowcy. Jeśli jeszcze nie odpowiedzieli, tym lepiej. Powód jest taki, że prześladowca oczekuje odpowiedzi, a to jest to, czego chce.

Prześladowca korzysta na niezadowoleniu twojego dziecka, pogarszając sytuację. Zamiast tego powiedz im, aby przez jakiś czas trzymali się z dala od komputera i skupili na innych rzeczach. Ponadto, najlepiej będzie pocieszyć ich, dać do zrozumienia, że się tym zajmiesz i będziesz dla nich wsparciem.

Ostatnie słowa

Prywatność jest największym zmartwieniem, gdy chodzi o bycie w Internecie. Mała zmiana w niej może okazać się dla ciebie szkodliwa. Cyberprzemoc to nie jest coś, co można bagatelizować, i musisz poinformować władze, jeśli coś złego się dzieje, ponieważ lepiej późno niż wcale.

Okazywanie wsparcia moralnego swoim dzieciom w takich momentach jest kluczowe, ponieważ to właśnie wtedy najbardziej cię potrzebują. Edukacja jest równie ważna, a dzieci powinny być dobrze poinformowane, że takie rzeczy istnieją w Internecie, i najlepiej trzymać się od tego jak najdalej. Niemniej jednak, produkty do kontroli rodzicielskiej, takie jak Avosmart, są fantastycznym sposobem monitorowania ich aktywności i otrzymywania powiadomień, gdy coś takiego się dzieje.