Jak rozmawiać z dziećmi o aktach przemocy i mowie nienawiści?

Jak rozmawiać z dziećmi o aktach przemocy i nienawiści

Wzrosła liczba protestów w różnych sprawach. Biorąc pod uwagę, że otrzymujemy na bieżąco aktualizacje wiadomości o niepokojach społecznych na całym świecie, platformy do rozmów online, media społecznościowe i aplikacje takie jak Meet , Zoom stały się miejscem gorących debat. Widzimy dyskomfort podczas rozmowy na trudne tematy, ale istnieje tylko jedna metoda komunikacji, która ma zły wpływ: mowa nienawiści.

Wielu dorosłych potrafi ją rozpoznać od razu, gdy tylko ją zobaczą. Dzieci, z drugiej strony, mają spory problem ze zrozumieniem i identyfikacją mowy nienawiści. Staje się to wyzwaniem dla rodziców, aby poprowadzić swoje dzieci. Jest to głównie dlatego, że spora część ich czasu jest spędzana w świecie cyfrowym, na telefonach lub innych urządzeniach.

Na przykład, niektóre memy zawierają mowę nienawiści, ale wyglądają jak żarty. Dziecko może traktować to lekko, ale nie rozumie, że mem może prowadzić do aktu przemocy. Jako rodzice i dorośli, musimy pomóc dzieciom stać się świadomymi i wrażliwymi obywatelami społeczeństwa.

Jakie kroki powinno podjąć Twoje dziecko, aby zobaczyć takie rzeczy?

  1. Zgłoś:  Mowa nienawiści narusza warunki korzystania z usług niemal wszystkich stron internetowych i platform mediów społecznościowych. Dlatego, jeśli Twoje dziecko zobaczy coś takiego, musi to natychmiast zgłosić.
  2. Zablokuj:  Jeśli ktoś źle się zachowuje względem Twojego dziecka, musi je zablokować. Jeśli to zrobi, nękacz nie będzie mógł już go dręczyć i również musi to zgłosić.

Jak rozmawiać z dziećmi o aktach przemocy i mowie nienawiści?

Czym jest mowa nienawiści i jak prowadzi do aktów przemocy?

Chociaż nie ma jednoznacznej definicji, jest to wyrażenie, które pokazuje agresję wobec ludzi określonej grupy. Może dotyczyć rasy, religii, koloru skóry, płci, etniczności, orientacji seksualnej, niepełnosprawności i wielu innych rzeczy. Ludzie szerzą tego typu rzeczy za pomocą różnych metod.

Na przykład, może to być komentarz w poście na Facebooku, graffiti na ścianie lub werbalne znęcanie się w miejscu publicznym. Krótko mówiąc, każdy symbol, fraza lub słowo może być mową nienawiści, jeśli jego celem jest szerzenie nienawiści wobec tożsamości.

Jeśli mowa nienawiści nie zostanie powstrzymana, może prowadzić do aktów przemocy. Dzieci wiedzą, kiedy znęcają się nad kimś w sieci. Ponadto, wiedzą, jaka jest różnica między przypadkowym zranieniem czyichś uczuć a celowym szkodzeniem. Muszą jednak zrozumieć, że mowa nienawiści i cyberprzemoc to nie koniec świata.

Według badania z 2019 roku, wzrost mowy nienawiści w internecie prowadzi do wzrostu przestępstw przeciwko mniejszościom. Co więcej, znaczące wydarzenia wywołują akty nienawiści. Internetowa nienawiść i wiktymizacja są częścią szerszego procesu szkodzenia. Zaczyna się od mediów społecznościowych, a następnie może przeniknąć do rzeczywistości.

Jak rozmawiać o tym z dziećmi?

Niezależnie od tego, czy były ofiarami mowy nienawiści, czy prześladowały kogoś, czy nawet nie są świadome mowy nienawiści, ważne jest, aby dać im szansę na rozmowę o tym, co czują. Idealnie będzie zacząć od zapytania ich o to.

Możesz zapytać, czy kiedykolwiek zdarzyło się, że ktoś ich zranił słowami. Albo czy ktoś zwrócił im uwagę, że powiedzieli coś krzywdzącego komuś. Jeśli nie są świadome mowy nienawiści, musisz im wyjaśnić, czym ona jest i dlaczego powinni być życzliwi dla wszystkich.

Pomoże to przekształcić rozmowę w dyskusję o tym, czym to jest i jak wpływa na człowieka. Dzieci mogą wiedzieć, że holokaust był tragiczny. Ale mogą nie wiedzieć, że opowiadanie rasistowskiego lub antysemickiego dowcipu rozprzestrzenia podobne myśli. Jeśli sprawisz, że zrozumieją, że życie, jakie teraz prowadzimy, pewnego dnia staje się historią, to pomoże.

Pomoże im to połączyć protesty, które mają miejsce dzisiaj, z warunkami, które skłoniły ludzi do organizowania tych rzeczy dawno temu. Dzisiejsze pokolenie może dokonywać innych wyborów niż te, których uczą się w szkole. Innych niż ci, którzy brali udział w rasizmie, ludobójstwie i innych aktach przemocy.

Jeśli masz małe dziecko, musisz dać mu znać, że nawet mały homofobiczny termin może mieć negatywny wpływ na kogoś. Wzmacnianie takich rzeczy od dzieciństwa będzie świetną opcją. Podobnie, jeśli masz starszego nastolatka, musisz przeprowadzić głęboką rozmowę. Musisz powiedzieć, jak uczestnictwo w takich rzeczach prowadzi do aktów przemocy.

Jednak jednym ze sposobów sprawdzania aktywności dzieci online jest korzystanie z Avosmart.

Jakie są jego funkcje?

Jest najlepszy, jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską i pozwala na wiele rzeczy, z których kilka głównych to:

  1. Kontrola Możesz filtrować strony i ustawiać limity czasowe na gry i aplikacje, które przeszkadzają w pracy dzieci.
  2. Zarządzanie Z Avosmart możesz zarządzać ustawieniami i otrzymywać raporty z aktywności dzieci.

Wiele dodatkowych funkcji jest bardzo przydatnych. Na przykład, jest tryb bezpiecznego wyszukiwania dla Google i YouTube. Avosmart sprawdza zawartość strony i blokuje ją, jeśli nie jest odpowiednia dla dzieci.

Możesz łatwo filtrować strony z treściami przemocowymi. Nie musisz się też martwić, ponieważ teraz możesz być pewny, że Twoje dzieci odwiedzają tylko bezpieczne strony. Ponadto Avosmart powiadomi Cię, gdy Twoje dziecko spróbuje odwiedzić zablokowaną stronę.