Czy Brawl Stars jest bezpieczne dla dzieci? Przewodnik dla rodziców dotyczący bezpieczeństwa aplikacji

Czy Brawl Stars jest bezpieczna dla dzieci?

Brawl Stars stało się najnowszym hitem na rynku gier mobilnych. Supercell , fińska firma produkująca gry mobilne, która wcześniej stworzyła jedne z najpopularniejszych gier mobilnych w historii, takie jak Clash of Clans i Clash Royale, była odpowiedzialna za stworzenie tej gry wieloosobowej. Gra jest dostępna za darmo w Google Play i Apple App Store, jednakże istnieją pewne zakupy w aplikacji.

Czym dokładnie są Brawl Stars?

Brawl Stars to gra wideo. Grasz jako wojownik swojego wyboru w Brawl Stars, trzecioosobowej strzelance, w której masz możliwość uczestniczenia i rywalizowania z innymi wojownikami lub sztuczną inteligencją w różnych turniejach organizowanych przez firmę Brawl Stars. Ponadto każde wydarzenie ma inny cel, który dodatkowo motywuje graczy do uczestnictwa, aby nie przegapić ważnych segmentów przyczyniających się do rozwoju ich profili graczy.

Będziesz mieć okazję zgromadzić dużą liczbę wojowników, a następnie pracować nad poprawą ich rang w grze. Ponieważ poziom każdego wojownika rozwija się samodzielnie, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na ich rozwój. Dopasowywanie graczy odbywa się w zależności od mocy wojowników, aby zapewnić każdemu graczowi równe szanse na zwycięstwo. Możesz rywalizować z innymi graczami lub stworzyć zespół z przyjaciółmi, aby walczyć o nagrody i miejsce w grze. Możesz grać samotnie lub z innymi. Gra zawiera znacznie ilość przemocy, a producenci gry ocenili ją na kategorię PG 13+.

Zazwyczaj uważa się, że gra jest odpowiednia dla młodszych dzieci, ponieważ nie zawiera krwi, drastycznej przemocy ani zakazanego języka. Jednak zaleca się, aby gra była rozgrywana pod nadzorem rodzica i wprowadzono ograniczenia czasowe, aby zapobiec ewentualnym problemom z uzależnieniem od gry.

Czy Brawl Stars jest bezpieczne dla dzieci

Czym dokładnie jest gra Brawl Stars?

Kiedy brawlerzy, główni bohaterowie gry, umierają, może to być dla dziecka bardzo przykre! Istnieją jednak pewne drobne korzyści, które pomogą graczowi poradzić sobie z sytuacją, takie jak eliksir i zabawny komentarz, który go rozśmieszy. Brawlerzy są całkowicie pod kontrolą graczy. Mają oni pełną kontrolę nad tym, co robią ich postacie i kogo atakują, a w rezultacie gra jest o wiele bardziej ciekawa do grania niż bardziej popularna gra Supercell, Clash of Clans.

Gra może pomóc w rozwoju cennych umiejętności, takich jak praca zespołowa i myślenie analityczne, umożliwiając graczom wspólne pokonanie przeciwników. Granie solo jest również opcją dla tych, którzy tego chcą.

Pomimo że zakupy w aplikacji są dostępne, twórcy gry twierdzą, że Ty lub Twoje dzieci nadal możecie uczestniczyć i być uczciwie traktowani, nawet jeśli nie uaktualnicie swojego profilu gracza najnowszymi skórkami i gadżetami. Gracze postępują znacznie szybciej, jeśli dokonują zakupów w aplikacji, co z czasem może złożyć się na znaczną sumę pieniędzy.

Czy Brawl Stars jest bezpieczne dla dzieci?

Niebezpieczeństwa związane z Brawl Stars nie są zarezerwowane tylko dla samej gry. Zawiera ona przemoc, podobnie jak inne gry wideo, i daje graczom dostęp do pokoi czatowych, w których mogą poznawać nowych ludzi i nawiązywać relacje. W tym przypadku istnieje ryzyko, ponieważ w tych rozmowach mogą być przekazywane nieodpowiednie treści, co może wpłynąć na bezpieczeństwo lub dobrostan Twojego dziecka. Kolejnym źródłem zagrożenia są loot boxy, które zawierają przedmioty, które można kupić za prawdziwe pieniądze. Ze względu na uzależniającą naturę gry, gracz może wydać więcej pieniędzy, niż zamierzał, nie zdając sobie sprawy, ile czasu minęło. Może to spowodować, że uwaga gracza osłabnie, zanim to zauważy.

Wady udziału w Brawl Stars

Niektóre z najpoważniejszych negatywnych skutków bycia gwiazdą bójek obejmują:

Rozmowy z Brawl Stars

Pokoje czatowe dla graczy od dawna służą jako miejsce spotkań dla przyjaciół, aby zebrać się i porozmawiać o swoich ulubionych seriach gier wideo. Mogą nawiązywać przyjaźnie online, ale rodzice powinni być ostrzeżeni, że te pokoje czatowe w Brawl Stars mogą narażać ich dzieci na osoby, które mają złe zamiary wobec nich i ich dzieci. Gra oferuje Kluby, które są grupami społecznymi, do których gracze mogą dołączać, aby rozmawiać z innymi graczami i brać udział w skoordynowanych walkach z nimi.

Brawl Stars jest znana ze swojej ekstremalnej brutalności

Dzieciom spodoba się różnorodność typów gier dostępnych w Brawl Stars, które wszystkie kończą się eliminacją przeciwników przy użyciu licznych broni. Pomimo że kreskówka przedstawia przemoc w lekki sposób, ma ona szkodliwy wpływ na młode, rozwijające się mózgi. Wynika to z faktu, że gdy dzieci widzą, jak ich ulubione postaci giną bez krwi i tylko z głupim sloganem, nie są świadome, że te akty przemocy mają realne skutki, takie jak śmierć lub obrażenia.

Brawl Boxes i zakupy wewnątrz aplikacji są dostępne

Jednym z minusów grania w Brawl Stars jest pokusa wydawania prawdziwych pieniędzy podczas gry. Możliwe jest wydawanie prawdziwych pieniędzy na zakupy wewnątrz aplikacji w grze Brawl Stars, co pozwala graczom szybciej przechodzić przez grę. Są one oferowane jako zachęty dla graczy, ale nie są zmuszani do uczestnictwa i przechodzenia przez jakikolwiek poziom trudności lub nudy w grze.

Co mogą zrobić rodzice, aby chronić swoje dzieci przed tymi negatywnymi skutkami?

Ponieważ niebezpieczeństwa związane z graniem w Brawl Stars nie są wyłącznie związane z tą grą, powinniśmy rozważyć niebezpieczeństwa związane z graniem w inne gry wideo, które maja podobne elementy do Brawl Stars. Pomimo że istnieje wiele zalet i motywacji dla dzieci, aby grać w tę grę. W niektórych przypadkach, jeśli nie są one odpowiednio zarządzane, negatywne strony mogą przeważyć nad pozytywnymi. Dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku, gdy spędza czas na swoich inteligentnych urządzeniach grając w Brawl Stars, postępując zgodnie z tymi krokami.

Zarządzaj ilością czasu spędzanego przed ekranem urządzenia

Aby rozwijać wyobraźnię twojego dziecka, powinieneś ograniczyć ilość czasu, jaką spędza na graniu w Brawl Stars. Pomimo swojej popularności, ta gra zawiera wiele cech uzależniających, które, jeśli nie są kontrolowane, mogą prowadzić dzieci na niebezpieczną ścieżkę. Ustaw ograniczenie czasowe na ich telefonie, aby zachęcić je do utrzymywania zdrowych nawyków i rutyn. Możesz ograniczyć czas, jaki twoje dzieci mogą spędzać na graniu w takie gry, w ustawieniach telefonu, na przykład do trzech godzin dziennie lub maksymalnie dwóch godzin dziennie.

Przeprowadź wcześniejszą rozmowę z dziećmi

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa twoim dzieciom jest rozmowa z nimi na temat zagrożeń. Niezdrowe rozmowy z twoimi dziećmi na temat wad Brawl Stars mogą zwiększyć ich świadomość w kwestiach takich jak uzależnienia, zakupy w aplikacjach i narażenie na przemoc, które są potencjalnymi zagrożeniami dla dzieci grających w tę grę.

Użyj Avosmart oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej, aby Brawl Stars było bezpieczne dla Twoich dzieci .