5 rzeczy, które przyciągają dzieci do aplikacji

5 rzeczy, które przyciągają dzieci do aplikacji

Na początku B.F. Skinner, psycholog, stworzył komorę warunkowania sprawczego, która jest powszechnie znana jako pudełko Skinnera. W pudełku znajduje się szczur, który otrzyma kawałek jedzenia, jeśli naciśnie dźwignię. W ten sposób, wszystko co próbuje zrobić, to pracować nad tym. Jesteśmy mądrzejsi niż szczury, ale media społecznościowe i aplikacje próbują robić te same rzeczy. W końcu dzieci przyklejają się do tego. Jednak jednym ze sposobów, w jaki można trzymać uzależnienie z dala od dzieci, jest używanie Avosmart.

Jakie są funkcje Avosmart?

Avosmart jest najlepszy, jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską i pozwala na wiele różnych rzeczy, z których kilka głównych to:

  • Kontrola Dzięki Avosmart można filtrować strony internetowe i ustawić limit czasowy na aplikacje do gier oraz cokolwiek, co przeszkadza w pracy twoich dzieci.
  • Zarządzanie Możesz również zarządzać ustawieniami i otrzymywać raporty dotyczące aktywności swoich dzieci z dowolnego miejsca.
  • Sprawdzanie Możesz łatwo uzyskać dostęp do bieżącej i przeszłej lokalizacji swojego dziecka za pomocą Avosmart.

Chociaż są to trzy kluczowe rzeczy, wiele dodatkowych funkcji jest bardzo przydatnych. Na przykład istnieje tryb bezpiecznego wyszukiwania dla platform takich jak Google i YouTube. Avosmart sprawdza treść witryny i blokuje ją, jeśli nie jest odpowiednia dla dzieci.

Dzięki tej funkcji możesz łatwo filtrować witryny, które zawierają treści przemocowe, pornograficzne lub podobne treści dla dorosłych. Nie musisz już się martwić, ponieważ teraz możesz mieć pewność, że Twoje dzieci odwiedzają tylko bezpieczne strony dla dzieci. Nie tylko to, ale zostaniesz powiadomiony, gdy twoje dziecko spróbuje odwiedzić zablokowaną stronę. Dodatkowo rodzice mogą monitorować aktywność swoich dzieci na YouTube. Mogą zablokować konkretny kanał lub wideo, jeśli uznają, że nie jest ono odpowiednie. Podobnie można blokować gry i ustawiać limity czasowe. Proces instalacji Avosmart jest również prosty.

  • Zarejestruj się, aby utworzyć darmowe konto
  • Zainstaluj ją na smartfonie swoich dzieci
  • Gdy aplikacja zacznie działać na telefonie, uzyskasz dostęp.

Instalacja Avosmart jest łatwa i jest to jeden z najlepszych sposobów na śledzenie aktywności online dzieci. A teraz, oto pięć rzeczy, które przyciągają dzieci do aplikacji.

Utrzymywanie dzieci silnie zaangażowanych w aplikacje

5 rzeczy, które utrzymują dzieci silnie zaangażowane w aplikacje

Powiadomienia push

Jest to jeden z idealnych sposobów, aby aplikacje przyciągały uwagę swoich użytkowników. Nadal będziesz widział powiadomienia, nawet jeśli wyciszysz telefon lub wyłączysz wibracje. Użytkownik zaczyna sprawdzać swój telefon, gdy widzi, że się świeci z powodu powiadomienia. Jednak możesz kontrolować powiadomienia, wyłączając je na stałe. Możesz wyłączyć je dla aplikacji, które nie są ważne. Ponadto możesz unikać widzenia powiadomień, kładąc telefon ekranem do dołu.

Oznaczanie

Tagowanie jest doskonałe, ponieważ dostarcza informacji o osobie na zdjęciu. Na przykład, jeśli opublikujesz zdjęcie z przyjacielem i twoi obserwujący w mediach społecznościowych nie wiedzą, kim jest ten przyjaciel, dowiedzą się tego, jeśli go oznaczyłeś. To bezpośrednio prowadzi ich do profilu tej osoby.

Ale ludzie mogą również używać tagowania do niemoralnych celów. Sposób, w jaki tagowanie może prowadzić kogoś do profilu, może również prowadzić kogoś do nieistotnych postów, które mogą zatrzymać osobę dłużej w mediach społecznościowych, ale posty te mogą być również niepokojące. Jednym ze sposobów, aby tego uniknąć, jest być ostrożnym z tym, co robisz, i unikać takich platform.

Polubienia

Wszyscy wiemy, że polubienia są dość rozpraszające. Gdy publikujemy zdjęcie, wszyscy lubimy sprawdzać liczbę otrzymanych polubień. Ogólnie rzecz biorąc, aktywuje to również nasz układ nagrody w mózgu. Z biegiem czasu, platformy społecznościowe takie jak Facebook rozważają ukrycie całkowitej liczby polubień. Najlepszym sposobem na ograniczenie tej pokusy jest unikanie lub zmniejszenie korzystania z mediów społecznościowych.

Gamifikacja

Wiele aplikacji używa tych procesów, aby zwiększyć interakcję z nimi. Na przykład, aplikacja może żądać od użytkownika odpowiedzi na wiele pytań poprzez przesuwanie lub stuknięcie. Nie tylko aplikacje randkowe, ale wiele zwykłych aplikacji próbuje gamifikacji. Najlepszym sposobem, aby nie brać udziału w takich rzeczach, jest nie pobieranie takich aplikacji. Ponadto, musisz upewnić się, że twoje dzieci grają tylko w gry przyjazne dzieciom.

Aplikacje łączące się z innymi aplikacjami

Wiele aplikacji wymaga rejestracji lub weryfikacji tożsamości za pomocą kont w mediach społecznościowych. Możesz to wiedzieć, jeśli próbowałeś usunąć aplikacje takie jak Facebook ponieważ jest to trudniejsze niż się wydaje. Wiele aplikacji wymaga udostępnienia danych lub konta na platformie (zwykle Facebook) w celu pomyślnej rejestracji w ich aplikacjach. Te metody powstrzymują cię przed odinstalowaniem danej aplikacji. Jednak możliwe jest zmniejszenie kuszącego uczucia korzystania z takich aplikacji.

Na przykład, możesz usunąć ikonę aplikacji. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał przejść do ustawień, aby otworzyć aplikację za każdym razem, gdy będziesz chciał ją otworzyć. Aplikacja również nie będzie widoczna. Oto pięć rzeczy, które sprawiają, że dzieci są przyklejone do aplikacji.

Rodzice muszą jednak zrozumieć techniki, których używają twórcy aplikacji, aby zwiększyć pokusę. Następnie muszą edukować swoje dzieci na ten temat. Korzystanie z narzędzia takiego jak Avosmart zawsze będzie korzystne i z pewnością pomoże w znacznej mierze kontrolować uzależnienie.