Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci dzięki aplikacjom geofencingowym

Jak działa lokalizator rodzinny

Według statystyk, około 678 000 dzieci doświadcza przemocy w samych Stanach Zjednoczonych. Jeśli to zawęzimy, wychodzi na to, że na każde 1000 dzieci w Stanach Zjednoczonych przypada 9,2 dziecka doświadczającego przemocy. Jeśli zagłębimy się jeszcze bardziej, około 7% z tych dzieci to ofiary wykorzystywania seksualnego, a 11% z nich to ofiary przemocy fizycznej. W 2018 roku w wyniku tych wszystkich zdarzeń zmarło około 1800 dzieci. Oto najbardziej szokująca rzecz. Z wszystkich zarzutów o przemoc wobec dzieci, większość pochodziła od prawników, policjantów, nauczycieli i innych profesjonalistów mających kontakt z dzieckiem.

Pojawienie się i wzrost korzystania z Internetu ułatwiły przestępcom nadużywanie dzieci. Ale powinniśmy pamiętać, że technologia jest tak przyjazna, jak jej używamy. Różne narzędzia technologiczne mają duży potencjał w zapobieganiu przemocy wobec dzieci. Jednym z takich narzędzi jest geofencing. Jest to innowacja technologiczna, która może być bardzo istotna w tym zakresie. Oto jak można chronić swoje dzieci za pomocą aplikacje do geofencingu .

Geofencing

Ważne jest zrozumienie, czym jest geofencing, aby wiedzieć, jak pomaga chronić dzieci przed nadużyciami. Teraz wszyscy jesteśmy świadomi GPS, czyli Globalnego Systemu Pozycjonowania , wraz z jego wszystkimi zastosowaniami. Systemy GPS korzystają ze stacji naziemnych, satelitów i odbiorników, aby pokazać dokładne położenie osoby lub obiektu na naszej planecie. Głównie używa się ich w wirtualnych mapach do znalezienia dokładnej lokalizacji danego miejsca. Wielu z nas już używa GPS w swoich telefonach i samochodach. Używamy go również w innych urządzeniach, aby wyszukać lokalizację przyjaciela lub po prostu nawigować przez ulicy.

Aby zrozumieć geofencing, musimy jedynie rozszerzyć koncepcję GPS, wskazując miejsce i tworząc wokół niego granicę. Możemy rozwijać niewidoczne granice i ogrodzenia w miejscu, korzystając z urządzeń z oprogramowaniem RFID i możliwościami GPS.

Po utworzeniu geofence możesz zobaczyć go na swoim urządzeniu jako wirtualną granicę. Otrzymuje przypomnienia i alerty, gdy osoba lub rzecz wchodzi lub wychodzi poza granice geofence. Będzie działać tylko wtedy, gdy dana osoba lub przedmiot nosi ze sobą jakiekolwiek urządzenie monitorujące. Obiekty takie jak smartfony i tablety mają wysoki stopień kompatybilności z technologią geofencing.

Ogólnie rzecz biorąc, geofencing to bardzo inteligentna technologia, która ma różne praktyczne zastosowania. Możesz używać geofencing do wysyłania promocji sprzedażowych, a nawet do zagarniania bydła. Komercyjne wykorzystanie technologii geofencing znacznie wzrasta na całym świecie. Jednym z najnowszych zastosowań technologii geofencing są narzędzia do kontroli rodzicielskiej, które pozwalają śledzić lokalizację dzieci.

Jak działa Family Locator

Jak bezpieczeństwo dziecka idzie w parze z geofencingiem

Jeśli chodzi o korzystanie z technologii, najlepiej być o krok do przodu przed swoimi dziećmi. Oto, jak geofencing może pomóc Ci zabezpieczyć dzieci, skutecznie ustawiając wirtualne granice dla swoich dzieci.

Rozpocznij od oznaczania bezpiecznych stref

Typowe przykłady bezpiecznych stref to domy i szkoły. Rodzice mogą śledzić swoje dzieci za pomocą laptopów, tabletów i telefonów, ustawiając wirtualne granice wokół bezpiecznych stref. Wykonanie tych czynności pozwoli rodzicom jasno określić położenie swoich dzieci. Ponadto po przekroczeniu przez dziecko wirtualnych granic zostaną uruchomione alerty.

Alerty dla stref niebezpiecznych

Zwykle rodzice nie czują się komfortowo, gdy ich dzieci opuszczają dozwolone granice. Więc jeśli nie czujesz się z tym dobrze, najlepiej rozważyć korzystanie z aplikacji geofencing, które mają potencjał uruchamiania alarmu, który poinformuje Cię, gdy twoje dzieci przekroczą wirtualne granice. Wielokrotnie przestępcy wabią dzieci do szkodliwych i niebezpiecznych znajomości. Jeśli masz aplikację geofencing, zawsze będziesz wiedzieć, kiedy doszło do naruszenia.

Śledzenie nastolatków, którzy jeżdżą samochodem

Jeśli twoje dziecko prowadzi samochód, jest to bardzo rozsądne posunięcie, aby zainstalować aplikację geofencing dla pojazdu. Gdy pojazd przekroczy dozwoloną granicę lub opuści dozwolone strefy, alarmy zostaną uruchomione, co powiadomi Cię, że twoje dziecko przekroczyło autoryzowane strefy.

Jak utrzymać bezpieczeństwo twoich dzieci w Internecie?

Pomimo wszystkich tych środków, ważne jest, aby mieć opcję awaryjną, aby upewnić się, że twoje dzieci będą bezpieczne w Internecie. Avosmart to najlepsze narzędzie, które zagwarantuje bezpieczeństwo Twoich dzieci w Internecie . Robi wiele rzeczy, od informowania Cię po niepozwalanie na pojawienie się treści dla dorosłych, kiedy Twoje dziecko jest online.

Korzystając z Avosmart, możesz wiedzieć, co Twoje dzieci robią w Internecie. Możesz wiedzieć, z kim rozmawiają i uzyskać wgląd w ich działania online. Ponadto możesz blokować strony, które zawierają treści dla dorosłych. Możesz także blokować kanały YouTube jeśli są potencjalnie szkodliwe dla Twoich dzieci. Dodatkowo możesz ustawić limity czasowe na aplikacje, aby upewnić się, że Twoje dzieci nie spędzają na nich zbyt dużo czasu. Pomaga też w geofencingu i pozwala poznać dokładną lokalizację Twoich dzieci. Podsumowując, Avosmart to fantastyczne narzędzie, które zadba o Twoje dzieci w Internecie i zapewni, że będą bezpieczne.