Przeczytaj to przed udostępnieniem zdjęć swoich dzieci w Internecie

Przeczytaj to, zanim udostępnisz zdjęcia swoich dzieci w Internecie

Wszyscy rodzice mają krępujące i urocze zdjęcia swoich dzieci, i kochamy pielęgnować te wspomnienia. Wcześniej te zdjęcia były w albumach. Teraz, można je umieścić w sieci i pokazać całemu światu. Jednak ważne jest, aby rozważyć te kwestie przed udostępnieniem zdjęć swoich dzieci w Internecie.

Prywatność online. Przed udostępnieniem zdjęć swoich dzieci w Internecie

Są dwie kwestie związane z tym. Po pierwsze, cyfrowe ślady są trwałe. Budujemy je od naszego pierwszego posta do naszego ostatniego posta w Internecie. Po drugie, ma to wpływ społeczny i psychologiczny. Platformy społecznościowe takie jak Facebook nie były na scenie aż do 2006 roku. Oznacza to, że pierwsze pokolenie, które nie zna świata bez mediów społecznościowych, jest właśnie w wieku szkolnym.

Ponadto, nie ma żadnej pewności, że Facebook zostanie na zawsze. Ponieważ takie platformy jak MySpace są obecnie niemal niewidoczne. Dlatego warto zastanowić się, jaki negatywny wpływ media społecznościowe mogą mieć na nas w przyszłości, niezależnie od ich intensywności. W związku z tym, najlepiej jest rozważyć długoterminowe skutki wszystkiego, co publikujesz w mediach społecznościowych i jakie dane udostępniasz.

Przeczytaj to przed udostępnieniem zdjęć swoich dzieci w Internecie

Bądź przykładem

Dzieci zawsze zwracają uwagę na to, co robią ich rodzice. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak publikują posty, czy jak używają aplikacji lokalizacyjnych. Jako rodzic musisz rozmawiać z dziećmi o tym, co udostępniasz w mediach społecznościowych, dlaczego to robisz i jakie środki ostrożności podejmujesz, aby unikać potencjalnych zagrożeń.

Ponadto najlepiej będzie, jeśli uświadomisz im, że lunch nigdy nie jest za darmo. Nikt nie oferuje całkowicie bezpłatnych usług cyfrowych. Zawsze otrzymują coś w zamian. Najczęściej zbierają od ciebie cenne dane. Ustawienia prywatności ukryją to, co publikują przed innymi ludźmi, ale wiele organizacji nadal ma do tego pełny dostęp.

Kiedy zrozumieją, że wykorzystujesz media w idealny sposób, będą się od ciebie uczyć. Następnie powinieneś powiedzieć im, co warto udostępniać, a czego nie powinni. Zawsze pamiętaj, że jasna komunikacja jest kluczowa.

Myśl o dużym obrazie

Dopóki twoje dzieci nie będą wystarczająco dorosłe, aby legalnie zakładać swoje konta w mediach społecznościowych, masz dużą kontrolę nad tym, jak chcesz, aby inni widzieli je online. Zacznij więc od zadania sobie tych pytań, zanim opublikujesz cokolwiek o nich w Internecie.

  1. Czy chciałbyś, aby twoi rodzice udostępniali coś takiego o tobie, kiedy byłeś w ich wieku?
  2. Jak osoby spoza rodziny zinterpretują te obrazy?
  3. Czy te informacje, niezależnie od ich niewinności, są naprawdę niezbędne do udostępnienia?
  4. Czy to coś, co inni ludzie muszą wiedzieć?

Nie tylko powinniście myśleć o tych rzeczach w kontekście mediów społecznościowych, ale również w podobny sposób o ich telefonach, zabawkach, urządzeniach śledzących i podobnych narzędziach. Pomocne będzie, jeśli dokładnie przyjrzycie się kierunkowi danych. Musisz znać warunki, na które zgadzasz się przy umieszczaniu posta.

Przyjmij przemyślane podejście

Gdy nasze dzieci dorastają, najlepszą rzeczą będzie nauczyć je myśleć perspektywicznie. Najlepiej będzie, jeśli pokażesz im, gdzie znaleźć ustawienia prywatności i jak prawidłowo ich używać. Muszą znać ich funkcje i konfiguracje. Najlepiej będzie, jeśli również nauczysz ich, o czym rozmawiać, a o czym nie rozmawiać z przypadkowymi osobami, które spotykają w Internecie.

Zainstalowanie narzędzi kontroli rodzicielskiej, takich jak Avosmart, zawsze przyniesie korzyści obu stronom. Będzie to bardzo pomocne, jeśli również wyjaśnisz im, dlaczego ufasz narzędziom kontroli rodzicielskiej. Powinni wiedzieć, że im więcej jest narzędzi, tym bezpieczniejsze będą w Internecie.

Avosmart

Zainstalowanie narzędzia kontroli rodzicielskiej, takiego jak Avosmart, wiąże się z wieloma korzyściami. Możesz blokować aplikacje i strony internetowe, które wydają się być nieodpowiednie dla Twoich dzieci. Ponadto możesz ustawić limity czasowe na aplikacje i gry, aby upewnić się, że Twoje dzieci nie spędzają zbyt dużo czasu na telefonie. Avosmart również dostarczy Ci pełne informacje o aktywności Twojego dziecka w mediach społecznościowych.

Otrzymasz również przydatne spostrzeżenia i raporty o ich działalności . Instalacja Avosmart jest stosunkowo łatwa. Wystarczy się zarejestrować i zainstalować na telefonie dziecka. Po tym, aplikacja działa magicznie i utrzymuje dziecko całkowicie bezpieczne w Internecie. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z narzędzia takiego jak Avosmart jest niezbędne, ponieważ informuje rodziców i chroni dzieci.