Czy zbyt dużo mediów społecznościowych szkodzi mózgowi Twojego dziecka?

Czy zbyt dużo mediów społecznościowych szkodzi mózgowi Twojego dziecka?

Media społecznościowe zostały stworzone, biorąc pod uwagę potrzebę łączenia ludzi. Główne platformy mediów społecznościowych używane obecnie na szeroką skalę to WhatsApp, Instagram i Facebook. . Istnieje wiele innych, które są bardzo znane. Według badań, przeciętny użytkownik smartfona spędza więcej czasu na tych słynnych platformach społecznościowych niż na jakiejkolwiek innej czynności życiowej, jak ćwiczenia fizyczne czy rozmowy z bliskimi w wolnym czasie. Popularne powiedzenie dotyczące mediów społecznościowych brzmi: przybliżają odległości i oddalają bliskich. To powiedzenie pasuje do obecnego scenariusza, gdy widzimy ludzi patrzących na swoje telefony za każdym razem w metrze lub podczas wolnych zajęć. Więc pojawia się pytanie: Co sprawia, że ci ludzie są przyklejeni do telefonów komórkowych, zwłaszcza do platform społecznościowych. Odpowiedź nie jest zbyt trudna; to nie jest żadna magia, która wiąże ludzi z mediami społecznościowymi. W mediach społecznościowych ludzie lubią dowiadywać się o świecie, a zwłaszcza o swoich przyjaciołach, dzięki mediom społecznościowym mogą być zawsze w kontakcie z przyjaciółmi i tym, co dzieje się na świecie. Mogą nawet zabierać głos w ważnych sprawach i przekazywać swoje przesłanie światu. Ale czy media społecznościowe działają tak prosto? Nie! nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych może wpłynąć na mózg Twojego dziecka. Poznajmy, jak.

Jak media społecznościowe mogą wpływać na mózg dziecka?

Media społecznościowe mogą wpływać na mózgi dzieci na wiele sposobów ; mogą być zarówno dobre, jak i złe. Jeśli Twoje dziecko korzysta z kontrolowanych mediów społecznościowych i śledzi pożyteczne strony, może się zainspirować do zrobienia czegoś dobrego. Z drugiej strony, zbyt dużo mediów społecznościowych może mieć również negatywny wpływ na dzieci. Aby zrozumieć negatywne skutki nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych, musimy wiedzieć. Jakie rzeczy, na które można być narażonym za pośrednictwem mediów społecznościowych?

Czy zbyt dużo mediów społecznościowych jest złe dla mózgu Twojego dziecka?

Korzystając z mediów społecznościowych, osoba może być narażona na wiele rzeczy. Pierwszą rzeczą, na którą mogą się natknąć, są bogaci influencerzy mediów społecznościowych. Widząc luksusowy styl życia tych ludzi w mediach społecznościowych, wzrasta pościg za materializmem. Czasami ci influencerzy promują niewłaściwe sposoby zarabiania pieniędzy, takie jak gra w pokera, etc. Ci influencerzy sprawiają, że percepcja narkotyków i substancji odurzających staje się bardzo powszechna w umysłach ludzi. Ludzie widzą ich życie i zaczynają się z nimi porównywać, próbując ich naśladować, przynajmniej w zakresie imprezowania z użyciem narkotyków i substancji odurzających. Media społecznościowe są obecnie największym narzędziem marketingowym, a nastolatki wpadają w te strategie.

Na mediach społecznościowych ludzie czasami konkurują w pokazywaniu siebie. Każdy pragnie pokazać swoją najlepszą stronę na mediach społecznościowych, jak swoje osiągnięcia, wydarzenia, w których uczestniczą, i wiele innych. Dzisiejsza nowa generacja nastolatków liczy liczbę polubień lub komentarzy. Małe kliknięcie wykonane przez innych podczas przewijania ekranu w wolnym czasie staje się nagrodą dla kogoś. Upewniają się, że opublikują lepsze zdjęcia, które zdobędą więcej polubień. Taki sposób korzystania z mediów społecznościowych nie tylko tworzy korupcję w prawdziwym motcie mediów społecznościowych. Ludzie również zaczynają wpadać w depresję, szczególnie gdy nie otrzymują więcej polubień i obserwujących. Czasami ludzie zaczynają nienawidzić siebie, patrząc na inne konta w mediach społecznościowych. To smutny, ale prawdziwy zły efekt mediów społecznościowych na mózg dziecka.

Media społecznościowe to morze ludzi i można skontaktować się z każdym, nikt nie wie, jakie mogą być intencje osoby, z którą rozmawia dziecko. Jeśli pod przykrywką przyjaźni inna osoba odniesie sukces w wywarciu wpływu na twoje dziecko, może to wpłynąć na jego mózg i skierować go na złą drogę. Dlatego ważne jest zrozumienie negatywnego wpływu nadmiernego czasu przed ekranem na mediach społecznościowych na mózg dziecka. Kiedy ktoś pyta, co jeśli? Jeśli ktoś korzysta z mediów społecznościowych, nie rozmawiając z nieznajomymi i nie angażując się w biznes "lajków" i komentarzy, odpowiedź brzmi: w tym scenariuszu twoje dziecko nie będzie bezpośrednio dotknięte. Jednak dla nastolatka jest trudne zrezygnowanie z tych rzeczy, ale nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych to tylko strata czasu. Podobnie jak oglądanie telewizji i granie w gry. Dlatego konieczne jest zabezpieczenie dziecka przed tym problemem.

Jak chronić mózg dziecka przed nadmiernym używaniem mediów społecznościowych?

Aby chronić mózg Twojego dziecka przed nadmiernym korzystaniem z mediów społecznościowych. Avosmart stworzył inteligentne funkcje dla rodziców. Aplikacja pozwala rodzicom monitorować media społecznościowe dzieci. Dzięki temu można uchronić dziecko przed wejściem na złą drogę. Możesz ustawić, jak dużo prywatności chcesz dać swojemu dziecku.

Avosmart oferuje funkcje, dzięki którym rodzice mogą ograniczać czas spędzany na mediach społecznościowych przez swoje dzieci. Dzięki temu mogą uchronić dzieci przed wieloma negatywnymi skutkami nadmiernego użytkowania mediów społecznościowych. Funkcje ograniczania czasu ekranu dają rodzicom możliwość ustalenia wcześniej określonego czasu korzystania z ekranu, a w przypadku jakiegokolwiek naruszenia, są powiadamiani.

Oprócz korzystania z Avosmart aplikacji, które chronią Twoje dzieci. Rodzice powinni również rozmawiać z dziećmi o ich mediach społecznościowych, uświadamiać ich o złych rzeczach i motywować do prawidłowego korzystania.

Tego pokolenia nie da się odizolować od mediów społecznościowych. Musimy stać się dobrymi cyfrowymi obywatelami i zachęcać nasze dzieci do przestrzegania właściwych rzeczy, ponieważ zarówno dobre, jak i złe będą obecne. Zgodnie z Twoimi wytycznymi, Avosmart pozwala to śledzić, czy Twoje dziecko je przestrzega, czy nie.