Najlepszy przewodnik dla rodziców po TikToku

Najlepszy przewodnik dla rodziców po TikToku

Nadążanie za swoimi dziećmi lub śledzenie każdej ich aktywności w mediach społecznościowych może być trudnym zadaniem. Ponadto, zrozumienie nowych aplikacji staje się dla rodziców bardziej wyzwaniem. Jedną z takich aplikacji jest TikTok .

Na TikTok możesz tworzyć teledyski i filmy o podobnym charakterze. Możesz wybrać muzykę, nakręcić wideo na swoim urządzeniu i używać narzędzi edycyjnych aplikacji do jego dopracowania, ale wideo ma ograniczenie czasowe: nie może przekroczyć piętnastu sekund. Inni ludzie mogą reagować na te filmy lub współpracować, nagrywając wideo w duecie: dwa filmy na jednym ekranie.

W dzisiejszych czasach TikTok to znacznie więcej niż tylko kręcenie filmów. Na przykład, wiele osób stało się sławnych dzięki publikowaniu swoich filmów na TikTok. W miarę jak aplikacja ewoluuje, staje się bardziej czymś, co łączy lukę między YouTube a Instagramem.

Środki bezpieczeństwa TikTok. Najważniejsze wskazówki dla rodziców dotyczące TikTok

Podobnie jak w przypadku każdej platformy społecznościowej, istotne jest, kto ogląda Twoje treści. Dlatego powinieneś omówić i uświadomić dzieci na temat zagrożeń bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem może być poproszenie ich, aby trzymały swoje konto w trybie prywatnym.

Najlepszy przewodnik dla rodziców po TikToku

Co jeszcze mogą zrobić rodzice, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom na TikToku?

Najważniejsze, co należy zrobić z każdą aplikacją społecznościową, to zachęcanie do zdrowej relacji z nią. Z jednej strony aplikacja jest kreatywna, ale może również wciągnąć cię w niekończący się cykl przewijania treści. I pochłonie ogromną część Twojego czasu.

Dlatego warto rozważyć ustawienie ograniczeń czasowych na korzystanie z ekranu i TikToka. W takich przypadkach aplikacja kontroli rodzicielskiej może być Twoim najlepszym przyjacielem. Powinieneś również wprowadzić kilka podstawowych zasad, takich jak następujące:

  1. Dzieci powinny korzystać z TikTok tylko wtedy, gdy mają wolny czas. Powinny unikać korzystania z niego, gdy mają zadania domowe lub inne obowiązki. Jeśli chcesz, możesz nawet założyć konto TikTok dla siebie, aby mieć na nie oko.
  2. Najważniejszą rzeczą, którą rodzice powinni tutaj zrobić, jest komunikacja z dziećmi i upewnienie się, że dzieci wiedzą, jakie są zasady i dlaczego one istnieją. Ponieważ jeśli ustalisz zasadę i wyjaśnisz im powód, dla którego ją ustanowiłeś, są bardziej skłonne ją zrozumieć i przestrzegać. Z kolei jeśli po prostu ustalisz zasadę i nie wyjaśnisz, dlaczego ją ustaliłeś, są bardziej skłonne ją zignorować.

Czy chcesz mieć oko na aktywności swoich dzieci w mediach społecznościowych, w tym na TikTok? Możesz to wszystko osiągnąć, korzystając z Avosmart. Oto kilka informacji o Avosmart.

Avosmart

Avosmart może pomóc rodzicom blokować aplikacje takie jak TikTok, jeśli uważasz, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Jeśli nie, Avosmart może pomóc nałożyć dzienny limit czasu na aplikacje, aby utrzymać wszystko pod kontrolą. Avosmart to jedno z najlepszych oprogramowań do kontroli rodzicielskiej, które pozwala trzymać wiele rzeczy pod radar.

Możesz pobrać Avosmart na telefon swojego dziecka, aby śledzić jego działania. Konfiguracja jest stosunkowo łatwa i automatyczna. Posiada panel kontroli rodzicielskiej, do którego możesz uzyskać dostęp przez przeglądarkę, aby monitorować aktywność dziecka w czasie rzeczywistym. Oto niektóre z głównych funkcji Avosmart, które są bardzo korzystne dla użytkowników:

  1. Limity czasowe : Możesz ustawić limity czasowe na strony internetowe, gry i aplikacje. Pomoże to ustalić harmonogram dla Twoich dzieci.
  2. Filtrowanie : Dzięki Avosmart możesz filtrować i blokować wszelkie treści seksualne w przeglądarkach. Nie tylko treści seksualne, ale możesz również filtrować treści, które uznasz za nieodpowiednie.
  3. Monitorowanie : Możesz także sprawdzić, co Twoje dziecko ogląda na YouTube lub podobnych platformach. Jeśli uznasz, że coś jest nieodpowiednie, możesz zablokować dany film lub kanał.
  4. Lokalizator Rodziny : Jest to jedna z najważniejszych funkcji Avosmart. Dzięki tej funkcji możesz znaleźć, gdzie znajduje się Twoje dziecko lub inny członek rodziny.

Poza tym wszystkim, otrzymasz raporty, które możesz przejrzeć, panel kontrolny, a nawet możesz zobaczyć aktywności swojego dziecka w mediach społecznościowych.

Jakie są zagrożenia TikToka?

Poza kreatywnością TikToka, jest wiele niebezpiecznych filmów na TikToku, które mogą zmusić dzieci do robienia rzeczy, których nie powinny robić. Na przykład, są filmy, na których ludzie wykonują szalone akrobacje, jak skoki z mostu. Osoby, które to robią, mogą mieć profesjonalne szkolenie lub przynajmniej robią to pod nadzorem.

Ale nie jest to tam wspomniane. Takie rzeczy mogą mieć bardzo negatywny wpływ na dzieci, i jest to powód, dla którego powinieneś być świadomy. Dzieci są naiwne i uważają to wszystko za sposób na zdobycie sławy. W związku z tym próbują wykonywać te ekstremalnie niebezpieczne czynności.

Inne zagrożenia obejmują:

  1. Dodatkowe uprawnienia: Kiedy pobierasz TikTok i chcesz go w pełni wykorzystać, musisz umożliwić aplikacji dostęp do wielu rzeczy. Na przykład, do kontaktów, mikrofonu, lokalizacji, itp.
  2. Dane: Wydobywanie danych, przechowywanie i sprzedaż to powszechne zagrożenia w tym scenariuszu. Jest to również obawa wielu użytkowników, ponieważ nie wiedzą oni, gdzie ich dane są przechowywane.
  3. Bezpieczeństwo narodowe: Zawsze istnieje obawa przed spyware, hackowaniem, śledzeniem lokalizacji, itd. Poza tym firma TikTok ujawniła dowody, które proszą moderatorów o cenzurowanie treści, które nie sprzyjają lub są wrażliwe wobec chińskiego rządu lub współinwestorów.