Oto, co rodzice powinni wiedzieć o Discordzie

Co rodzice powinni wiedzieć o Discord

Czy słyszałeś, jak twoje dziecko mówi o Discordzie? Jeśli tak, ten blog pozwoli ci dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród dzisiejszej młodzieży. Pośrednio, wielu nastolatków szuka rzeczy, które ich wciągną i zabiją czas. Discord to miejsce dla dzieci o różnych zainteresowaniach, które mogą się spotkać i być z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Uwielbiają być na Discordzie ze względu na jego fantastyczną obsługę i wygodne funkcje. Ludzie mogą na nim rozmawiać o wszystkim i dyskutować na różne tematy, urozmaicając swoje rozmowy zdjęciami, filmami i linkami. Zazwyczaj dzieci używają tej aplikacji do udostępniania informacji o nowych i istniejących grach, więc wszyscy rodzice powinni wiedzieć o Discordzie.

Discordzie

Jest to konwencjonalna aplikacja społecznościowa jak inne, ale ma również pewne specyficzne różnice. Discord ma wiele dodatkowych funkcji i nie jest dokładnie jak Facebook czy Instagram, gdzie można zobaczyć treści innych ludzi. Ludzie mogą dołączać do kanałów czatu i grup, gdy inni ich zapraszają.

Jedną z godnych uwagi rzeczy na Discordzie jest to, że możesz tworzyć prywatne serwery i pokoje czatu. Możesz zaprosić tam swoich przyjaciół, grać w gry i rozmawiać z nimi. Discord wspiera komunikację bez granic, i możesz tam omawiać cokolwiek. Ludzie w dużej mierze korzystają z Discorda, ponieważ aplikacja ma wielu aktywnych użytkowników. Według badań i statystyk, Discord ma ruch przekraczający 19 milionów dziennie.

Jest to dość podobne, ale jednak inne niż Skype, ponieważ możesz rozmawiać o swojej grze i różnych strategiach podczas jej grania. Chociaż Discord pojawił się w 2015 roku, rozwija się w doskonałym tempie. Możesz pobrać Discorda na PC i telefony. Możesz wymieniać wiadomości, filmy, zdjęcia i audio na Discordzie. Dzieci głównie używają Discorda, aby znaleźć coraz więcej osób do gry, aby ich gry były zabawniejsze i bardziej wymagające.

Co rodzice muszą wiedzieć o Discordzie

Jak działa aplikacja Discord?

Jeśli ktoś chce rozpocząć rozmowę z kimś na Discordzie, może go zaprosić i wysłać mu zaproszenie do znajomych. Jednak, tylko starsi ludzie i biznesmeni wolą korzystać z aplikacji w ten sposób. Nastolatki i dzieci używają funkcji Discorda do dołączania do prywatnych serwerów i grup. Na przykład, są serwery poświęcone grze Fortnite, muzyce, Robloxowi i wszystkim innym. Konkretne serwery głównie gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Mogą one prowadzić rozmowy za pomocą wiadomości, wideo, audio i zdjęć.

Niektóre serwery są otwarte dla wszystkich, podczas gdy inne są prywatne. Podczas grania, gracze mogą nieustannie komunikować się z innymi graczami i omawiać metody oraz odpowiednio działać.

Czy aplikacja Discord jest bezpieczna dla dzieci?

Każda aplikacja ma swoje zalety i wady, podobnie jak Discord. Bez wątpienia jest to przydatna przestrzeń online dla dzieci, nastolatków i ludzi w każdym wieku, aby prawidłowo używać aplikacji. W pośpiechu adrenaliny, istnieją szanse, że dzieci mogą powiedzieć coś pochopnego do współgraczy. Ludzie zauważyli przypadki, gdy dzieci mówią rzeczy takie jak 'zabij się,' 'jestem szefem,' i 'nie wiesz jak grać.' Może to być szkodliwe, jeśli te rzeczy się rozwiną, a były przypadki, że ludzie udostępniali rasistowskie treści w aplikacji.

Szczerze mówiąc, na Discordzie jest szerokie użycie wulgarnego języka. Nie tylko to, ale niektórzy ludzie rozmawiają nawet o grach, które fantazjują o agresji i przemocy, torturach, narkotykach, a nawet seksie. Mimo że nie ma miejsca dla grup nienawiści na Discordzie, to jednak jakoś ludzie potrafią ukrywać swoje prawdziwe tożsamości i rozmawiać potajemnie. Bardzo niefortunne wydarzenie miało miejsce w zeszłym roku, kiedy ludzie rozbili grupy na Discordzie z klipami pornografii dziecięcej.

Jeśli chcesz utrzymać swoje dzieci bezpieczne na Discordzie, musisz upewnić się, że nie dołączają do publicznych serwerów i dołączają tylko do prywatnych serwerów. Aplikacja stara się jak najlepiej, aby uczynić ją dostępną od 13. roku życia. Jednakże, złożoność rośnie, jeśli monitorowanie nie jest intensywne. Jako rodzic, musisz dokładnie sprawdzać serwery, grupy i czas, jaki Twoje dzieci spędzają na Discordzie.

Avosmart

Jednym ze sposobów na dobre monitorowanie aktywności dzieci jest użycie Avosmart . Ta aplikacja jest jednym z wiodących programów kontroli rodzicielskiej, które możesz uzyskać, aby monitorować swoje dzieci. Korzystając z Avosmart, możesz blokować strony internetowe i aplikacje, które nie są odpowiednie dla dzieci. Możesz również monitorować, co robią na aplikacjach społecznościowych i otrzymywać raporty na ten temat. Ponadto, możesz ustawiać limity czasowe na aplikacje i strony internetowe, po czym Twoje dzieci nie będą miały do nich dostępu.

Możesz również wybrać, z kim mogą rozmawiać, z niewielką modyfikacją ustawień. Jeśli znajdziesz kogoś nieodpowiedniego, możesz go zablokować od razu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepsze narzędzie, które możesz uzyskać, aby monitorować działania online swoich dzieci.

Końcowe Słowa

Nie ma nic złego w tym, że dzieci korzystają z Discorda. Jednak niesprawiedliwe jest to, że niektórzy ludzie szerzą nienawiść i inne nieodpowiednie treści na aplikacji. Dlatego musisz mieć aplikację z funkcjami kontroli rodzicielskiej, które pozwolą ci monitorować ich działania, taką jak Avosmart . Wreszcie, musisz uświadomić swoje dzieci o niebezpieczeństwach i trikach, na które mogą natrafić na Discordzie. Jako rodzic musisz zapewnić im bezpieczeństwo i jasno z nimi komunikować.