Co rodzice powinni wiedzieć o ustawieniach prywatności swojego dziecka na Twitterze

Co rodzice powinni wiedzieć o ustawieniach prywatności swojego dziecka na Twitterze

Twoje dziecko może wkroczyć na scenę mediów społecznościowych za kilka lat. Albo, mogą być w punkcie, w którym właśnie się do tego przygotowują. Jednakże, ma to wiele znaczeń. Mogą stać się częścią społeczności online, uczyć się od innych, a nawet odkrywać nowe rzeczy.

Twoim zadaniem jako rodzica jest zapewnienie ich bezpieczeństwa w sieci, podczas gdy oni to wszystko robią. Teraz, jeśli Twoje dziecko ma konto na Twitterze, a Ty nie masz, są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć o tej aplikacji. Oto wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o ustawieniach prywatności swojego dziecka na Twitterze.

Jak to działa?

Jak niemal wszystkie platformy mediów społecznościowych, użytkownicy mogą szybko i łatwo interaktywnie działać na Twitterze poprzez tweety. Możesz publikować krótkie teksty na tej platformie. Obecnie Twitter pozwala na 280 znaków na tweet. Więc użytkownicy muszą starać się, aby ich wiadomości były zrozumiałe i trafne w ramach limitu znaków.

To, co wyróżnia Twittera, to fakt, że użytkownicy mają dużo kontroli nad treściami, które chcą oglądać. Mogą wybierać, które marki obserwować, a także które celebryty, członków rodziny, przyjaciół lub obcych obserwować. Jednakże, jeśli Twoje dziecko obserwuje jakąś osobę, może zobaczyć jej retweety. Więc jeśli retweetuje czyjś tweet, Twoje dziecko może uzyskać dostęp do wielu kont stamtąd.

Nie tylko to, ale istnieje wiele szans, że Twoje dziecko może napotkać nieporozumienia i dezinformację. Nie każdy jest uczciwy na Twitterze. Ale Twitter podjął kroki w celu ochrony swoich użytkowników przed takimi informacjami. Niemniej jednak, najlepiej będzie, jeśli porozmawiasz z dzieckiem o tym, że nie powinno zbyt szybko wierzyć i dochodzić do wniosków po zobaczeniu czegoś na Twitterze.

Co rodzice powinni wiedzieć o ustawieniach prywatności swojego dziecka na Twitterze

Czy Twitter jest bezpieczny dla Twoich dzieci?

Jeśli Twoje dziecko korzysta z Twittera, musisz upewnić się, że nie jesteś nieświadomy, jak go używa. Musisz regularnie i nieustannie rozmawiać z dzieckiem o jego bezpieczeństwie w sieci. Musisz także regularnie monitorować jego konto. Oto kilka rzeczy na temat Twittera i jego ustawień prywatności, które powinieneś znać.

Nie możesz kontrolować, kto Cię śledzi.

Możesz kontrolować, kto Cię śledzi w innych aplikacjach, ale nie na Twitterze, ponieważ jest to bardziej otwarta platforma. Więc jeśli Twoje dziecko jest na Twitterze, nie zawsze będzie znało swoich obserwujących. Jedynym sposobem, aby kontrolować listę obserwujących na Twitterze, jest uczynienie profilu prywatnym. Po tym możesz osobiście sprawdzać i akceptować obserwujących. Większość nastolatków tego nie robi, ale powinieneś poprosić dziecko, aby to zrobiło dla jego bezpieczeństwa.

Retweetowanie może prowadzić do cyberprzemocy.

Retweet to sytuacja, kiedy osoba udostępnia tweet innej osoby na swoim koncie. Ludzie zazwyczaj robią to, gdy uznają tweet za adekwatny do ich sytuacji. Retweetowanie oznacza również, że retweet może stać się popularny. Wiele osób może go zobaczyć na całym świecie.

Nie tylko to, ale ludzie mogą również komentować to, co chcą na retweecie Twojego dziecka. Niestety, gdy ludzie komentują retweety, nie zawsze są one miłe. Te komentarze mogą być niegrzeczne i niepokojące do czytania. Treści, które publikujesz, są natychmiast widoczne, a ich usunięcie może być trudne.

Tweety są automatycznie publiczne.

Kiedy Twoje dziecko zakłada konto na Twitterze, konto jest domyślnie publiczne. Zmieni się na prywatne tylko wtedy, gdy Twoje dziecko zmieni to ręcznie. Oznacza to, że każdy użytkownik może zobaczyć, kogo Twoje dziecko obserwuje, kto obserwuje Twoje dziecko, co Twoje dziecko publikuje i wiele podobnych rzeczy, chyba że Twoje dziecko ręcznie zmieni ustawienia.

Udostępnienie lokalizacji jest niebezpieczne.

Usługi lokalizacyjne pozwalają Twojemu dziecku zameldować się w określonym miejscu i udostępnić swoją lokalizację publicznie, aby poinformować znajomych, gdzie się znajduje. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ obcy lub prześladowca mogą to wykorzystać, aby do nich podejść. Dlatego musisz upewnić się, że Twoje dzieci wyłączają te ustawienia podczas korzystania ze swoich kont.

Użytkownicy mogą wysyłać teksty na Twitterze.

Prywatne wiadomości są możliwe na Twitterze i nie tylko – stanowią istotną część platformy. Tak więc, jeśli ktoś chce nękać, śmiać się lub nawet groomować kogoś, może to zrobić za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Bezpośrednie wiadomości oferują również prywatność. Aby upewnić się, że to się nie stanie, Twoje dziecko musi dostosować ustawienia wiadomości bezpośrednich swojego konta na Twitterze. Obcy nie będą mogli się z nimi kontaktować po zmianie tych ustawień.

Subtweeting.

Odnosi się to do tweetowania o kimś lub czymś w negatywny sposób bez bezpośredniego wymieniania nazwy. Może to wyglądać nieszkodliwie, ale takie nie jest. W rzeczywistości może prowadzić do tego, że ofiara będzie pod dużym stresem. Często prowadzi to do cyberprzemocy, co nie jest dobre dla ofiary. Jeśli twoje dziecko tego doświadcza, najlepiej będzie wyciszyć negatywne słowa i hashtagi, a nawet zablokować takie konta.

Jak chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą na Twitterze?

Jasna rozmowa i edukacja na temat niebezpieczeństw na portalach społecznościowych są konieczne. Oprócz tego przydatne będzie posiadanie narzędzia kontroli rodzicielskiej takiego jak Avosmart. Umożliwia ono śledzenie aktywności Twojego dziecka na Twitterze. Jeśli uważasz, że obserwuje kanał, który wydaje się być dla niego nieodpowiedni, możesz go również zablokować za pomocą Avosmart.