Kiedy moje dziecko jest uzależnione od gier?

Kiedy moje dziecko jest uzależnione od gier

Czy martwi Cię, że Twoje dziecko spędza niezdrowo dużo czasu na smartfonie grając w gry? Kiedy moje dziecko jest uzależnione od gier? Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko uzależnia się od gier, nie jesteś jedynym rodzicem. Około 47% z 1000 rodziców uważa, że ich dziecko jest uzależnione od telefonu i gier .

Uzależnienie dzieci od smartfonów i gier jest powodem do niepokoju dla rodziców. Gry mobilne są tak kuszące, że bardzo trudno jest dzieciom przestać grać i zająć się czymś innym, gdy już zaczną. Co mogą zrobić rodzice w takich przypadkach? Jednym ze sposobów na utrzymanie uzależnienia dziecka od gier w ryzach jest skorzystanie z Avosmart.

Co robi Avosmart i dlaczego warto rozważyć korzystanie z Avosmart?

Avosmart jest jednym z wiodących oprogramowań do kontroli rodzicielskiej i jeden z najlepszych sposobów na ochronę dzieci przed wszelkimi uzależnieniami związanymi z technologią. Działa jako platforma ochrony rodzicielskiej all-in-one dla wszystkich urządzeń z Androidem, Windowsem i iOS. Z Avosmart rodzice mogą ograniczyć czas, jaki ich dzieci spędzają w różnych aplikacjach, a nawet mogą blokować uzależniające lub niebezpieczne gry i aplikacje. Oto dodatkowe funkcje, które oferuje Avosmart:

Zatem, przyjrzymy się teraz niektórym objawom uzależnienia od gier u dzieci.

moje dziecko jest uzależnione od gier

Objawy Uzależnienia od Gier u Dzieci. Kiedy moje dziecko jest uzależnione od gier?

Problemy ze snem

Jest to jeden z najczęstszych objawów uzależnienia od gier u dzieci. Jakość ich snu może się pogorszyć; mogą dłużej zasypiać lub nawet mieć bezsenność. Dzieje się tak, gdy zostają do późna grając, kosztem snu. Sen jest niezwykle ważny dla dzieci, które są w wieku rozwojowym.

Kompulsywne zachowanie

Nastolatki uzależnione od gier i telefonów rozwijają nawyk sprawdzania telefonów co chwilę, nawet jeśli nic ważnego się nie dzieje. Panikują i stają się niespokojne, jeśli mają telefon zabrany lub jeśli telefon wyłącza się na chwilę.

Pokazywanie oznak lęku i depresji

Według badań, nastolatki, które preferują kontakt wirtualny zamiast realnej komunikacji, mają większą skłonność do depresji i stają się społecznie niespokojne. To nie koniec. Wszyscy wiemy, jaki wpływ może mieć depresja na życie nastolatka. Komplikuje to relacje z rodziną i wpływa na nie negatywnie.

Dlaczego dzieci stają się uzależnione od smartfonów i gier?

Czerpią z tego przyjemność .

Dzieci grają w gry przez długie godziny, ponieważ są one tak uzależniające. Gry mają system nagród, a gracze mogą wiele osiągnąć, kiedy osiągną określony poziom. Dzieci zyskują wolę, aby grać dalej, aż osiągną określony poziom. Istnieje wiele osiągnięć, dlatego to nigdy się nie kończy, a uzależnienie tylko rośnie.

Uzyskanie uznania

Telefony i gry dają nam szansę stania się częścią większej społeczności. Istnieją różne grupy i społeczności związane z grami konkurencyjnymi, do których dzieci mogą dołączyć. Zyskują one uznanie od tych grup, a więź staje się silniejsza, gdy komentują, dają lajki i grają razem. To nie jest złe, ale uzależnienie od tego nie jest zdrowe.

Służy jako ucieczka od rzeczywistości .

Gry oferują bardzo immersyjne doświadczenie dla osób, które w nie grają. Zabierają je ze świata rzeczywistego i przenoszą do wirtualnego, w którym mogą doświadczyć rzeczy, których nie są w stanie w rzeczywistości. Co więcej, pozwalają one zapomnieć na chwilę o rzeczywistości, stresie i problemach.

Jak uchronić swoje dzieci przed uzależnieniem od gier?

Ustal granice

Ustalenie wyraźnych granic będzie bardzo pomocne w uwolnieniu dzieci od uzależnienia od gier. Jako rodzic powinieneś uświadomić dzieciom, że mają inne, obecnie o wiele ważniejsze rzeczy do zrobienia. Zawsze mogą grać po zakończeniu pracy, może trochę dłużej jako nagrodę, jeśli wykonają swoje zadania sprawnie. Wprowadzi to zdrowy nawyk i pomoże im skupić się na innych rzeczach. Najlepiej będzie, jeśli uświadomisz im wady uzależnienia i dlaczego powinni je trzymać w ryzach.

Wprowadźcie całkowite przerwy od technologii jako rodzina

To doskonały krok w budowaniu zdrowej atmosfery w rodzinie. Powinien być dzień lub dwa, kiedy wszyscy powinni trzymać się z dala od ekranów elektronicznych. Da to wszystkim wystarczająco dużo czasu na nawiązanie więzi ze sobą, poprawienie relacji i robienie wielu rzeczy jako rodzina.

Ustaw strefy bez telefonu w domu

Wprowadzi to poczucie manier i szacunku i jest to rozszerzony sposób wyznaczania granic. Rodzice mogą ustawić strefy bez telefonu w domu. Miejsce, gdzie nikt nie powinien używać telefonów. Oto kilka przykładów, których możesz użyć jako rodzic:

  • Nikt nie powinien używać telefonów przy stole jadalnym podczas jedzenia
  • Brak telefonów w kuchni
  • Nikt nie powinien używać telefonów w nocy w sypialni
  • Nikt nie powinien zabierać telefonów do łazienki

Tak więc, wszystkie te metody będą dla Ciebie bardzo pomocne. Nie tylko stworzą zdrowe środowisko wokół Twoich dzieci, ale również będą je angażować w różne rzeczy i utrzymują je z daleka od uzależnienia od telefonów i gier. Jednak rodzice powinni również pamiętać, że komunikacja i edukacja są kluczowe. Ponadto edukowanie dzieci o szkodliwych skutkach uzależnienia od telefonów komórkowych to świetny sposób. Ponieważ jeśli zrobi się to dobrze, dzieci nie pójdą tą drogą w pierwszej kolejności.