5 způsobů, jak děti mohou používat sociální média pro dobro

5 způsobů, jak mohou děti využít sociální média pro dobro

Dětské duševní zdraví

Sociální média mají mnoho negativ, jako je kyberšikana. Ale, ne vše na sociálních médiích je negativní. Mnoho dospívajících považuje sociální média za pozitivní, navzdory jejich nedostatkům. Bylo zde mnoho protestů proti kyberšikaně, díky sociálním médiím. Je to vše díky důmyslnému využití sociálních médií. Navíc, je to výhodné, když se děti připojí a učí online. Jsou zde negativní efekty, pokud děti intenzivně využívají nástroje sociálních médií .

Podobně, jsou zde pozitivní efekty, pokud děti používají tyto nástroje upřímně. Taktéž to jim dá smysl pro odpovědnost vysílat věci do světa pár klepnutími. Takže, zde je pět způsobů, jak mohou děti využít sociální média k dobru.

5 způsobů, jak mohou děti využít sociální média k dobru

Pokud mají účel

Když se děti přihlásí na sociálních mediích jako Twitter, Facebook a Instagram, nejsou vystaveny jen jinému rušivému materiálu, ale také se dozví o vážných problémech ve světě. To se může stát pouze v případě, že se zaměří na tyto věci místo na ostatní věci na sociálních médiích.

Děti si mohou uvědomit, že nyní mají hlas, který před sociálními médii neexistoval. Mohou dělat různé pozitivní věci, jako je crowdfundingové projekty, tweetování pozitivních věcí nebo jednoduše vznesení hlasu proti něčemu špatnému.

Pro posílení vztahů

Nejen studie naznačují, ale všichni víme, že sociální média pomáhají posilovat vztahy a dokonce nám umožňují spojit se s našimi dlouho ztracenými přáteli. Proto, pokud děti používají sociální média ideálním způsobem, mohou se spojit s lidmi, vytvářet vztahy a posilovat je. Měli by si také pamatovat, že nezveřejňují osobní údaje neznámým lidem, které najdou na sociálních médiích. Proto byste měli být opatrní a nedostat se příliš blízko k neznámým lidem online.

Pokud se vyjadřují

Sebevyjádření je velmi důležité a každý by měl mít právo se vyjadřovat. Navíc se věci ještě zlepšují, pokud pro to získáme platformu. Většina lidí vyjadřuje, co cítí, v médiích. Producenti, umělci to všechno používají k vyjádření toho, co cítí. Podobně digitální technologie umožňují dětem sdílet svou práci nebo své myšlenky na globální platformě.

S jeho pomocí mohou dokonce spolupracovat s ostatními lidmi a postupovat v životě. Pokud jsou děti vážné, sociální média jim mohou dát zásadní zpětnou vazbu pro vylepšení svých dovedností.

Mohou vést příkladem .

Sociální média nám nejen umožňují pomáhat jiným lidem, ale také nám mohou pomoci. Děti to mohou udělat tím, že vytvoří pozitivní online přítomnost. Obrovsky se to vyplatí, když musíte žádat o práci nebo stipendia. Jako rodič musíte své dítě učit, aby vždy, když jsou online, vyniklo. Nejen že si budou pomáhat, ale také budou vynikající příklad pro své vrstevníky.

Pro pomoc někomu

Mnoho dětí uchyluje k sociálním médiím a sdílí velmi osobní informace o sobě. Má to své výhody a nevýhody. Většinou se tyto příspěvky týkají dospívajících, kteří prosí o pomoc, protože si myslí, že na ně nikdo neslyší.

Jako rodič můžete své děti vést k tomu, aby pomáhali svým spolužákům. Pokud je někdo, kdo potřebuje pomoc, vaše dítě může poskytnout poslech a povzbudit ho. Sociální média jsou velmi užitečná, pokud jde o pomoc lidem. Mnohokrát se stalo, že osoba potřebovala nějakou pomoc. Když lidé vidí příspěvek, sdílejí ho, dokud nedosáhne osoby, která může pomoci. A nakonec se problém vyřeší a osoba dostane pomoc.

Jak jsou sociální média prospěšná pro děti?

Sociální média dávají pocit sounáležitosti .

Nadměrné používání sociálních médií může děti izolovat, ale podle studie dnešní američtí teenagéři mají méně přátel než jejich předchozí generace, když byli teenagery. Ale jsou méně osamělí než jejich předchozí generace. Necítí se izolovaně ani osaměle díky přítomnosti sociálních médií v jejich životě. Stali se také sociálně zručnějšími díky jejich používání.

Sociální média poskytují podporu .

Je vysoká akceptace sociálních médií . Pokud se vaše dítě zajímá o téma, které se ve škole neučí, vždy existuje internet. Navíc, dokonce i sebevražední dospívající mají okamžitý přístup k podpoře na sociálních médiích.

Stalo se mnoho takových případů, kdy online komunita přemluvila mladistvého, aby nespáchal sebevraždu. Jedním takovým incidentem byl případ, kdy online komunita na Redditu přesvědčila mladistvého, aby nepoužil hlasový konferenční software pro sebevraždu. Pokud chcete sledovat online aktivity vašich dětí, měli byste zvážit použití Avosmartu.

Co je Avosmart?

Avosmart je přední software pro rodičovskou kontrolu. S Avosmartem můžete dělat mnoho věcí, například sledovat polohu členů vaší rodiny nebo nastavit časová omezení na aplikacích. Následující jsou funkce Avosmartu:

  1. Můžete filtrovat webové stránky, které obsahují sexuální, násilné nebo podobný dospělý obsah
  2. Umožňuje vám nastavit časová omezení na aplikacích, hrách a prohlížečích
  3. Můžete vzdáleně spravovat nastavení
  4. Posílá zprávy
  5. Můžete zkontrolovat současné místo pobytu vašeho dítěte nebo dokonce předchozí polohu
  6. Má bezpečný vyhledávací režim pro Google a YouTube
  7. Můžete zkontrolovat, co vaše dítě vidí na YouTube
  8. Pokud zjistíte, že je něco v historii YouTube nevhodné, můžete kanál zablokovat