6 způsobů, jak blokovat nevyžádané textové zprávy

6 způsobů, jak blokovat spamové textové zprávy

Tento článek je pro ty, kteří si myslí, že spamové texty jsou otravné a jsou jimi unaveni. Tyto texty slibují nabídnout různé věci, jako jsou úlevy od dluhů, zdarma dárky a nízké úrokové sazby na kartách. Cíl všech těchto zpráv je však stejný, a to vás podvést a ukrást vaše peníze. Ale dobrá stránka toho je, že existují mnohé věci, které můžete udělat, abyste těmto textům zabránili. Potřebujete však pochopit, jak telemarketingové společnosti a další lidé získávají vaše telefonní číslo. Takže tady je otázka.

Jak tyto společnosti získávají vaše mobilní číslo na prvním místě?

  1. K vašemu překvapení, sociální mediální stránky prodávají data společnostem, včetně vašeho telefonního čísla a dalších věcí. Platformy jako Facebook a Twitter sledují, co děláte online, a poskytují data inzerentům a marketérům. Takže pokud je vaše telefonní číslo veřejně přítomno na vaší sociální mediální stránce, můžete předpokládat, že je také přítomno v databázích různých marketingových organizací.
  2. Systém ANI sbírá vaše číslo, pokud voláte na čísla 800, 888 nebo 900. ANI je systém automatické identifikace čísla. Nejenom že identifikuje a ukládá vaše číslo, ale také ho páruje s dalšími digitálními informacemi, které se k vám vztahují.
  3. Nakonec jste možná vědomky nebo nevědomky poskytli své číslo společnostem. Když vyplňujete registrační formulář online, nebo vyplníte formulář pro účast v soutěži, nebo se přihlásíte k něčemu podobnému online, odevzdáte své číslo organizaci. Tyto věci způsobí, že váše číslo padne do rukou nesprávným lidem.
Způsoby, jak blokovat nevyžádané texty

Jak blokovat nevyžádané texty a hovory?

Automatizované hovory a spamové zprávy jsou v dnešní době docela běžné. Pro mnoho lidí je to jakýsi nutné zlo. Například, pokud máte mobilní telefon, přijímání takových hovorů a zpráv je jednou z mnoha obětí, které musíte učinit. Bez ohledu na to, co děláte, pamatujte, že byste nikdy neměli odpovídat ani kliknout na žádné odkazy v textu. Čím více těmto věcem odoláváme, tím méně budou úspěšné.

Musíte jim říct, aby s tím přestali .

Mnoho organizací vám dává možnost přestat od nich přijímat zprávy. Ale musíte být také opatrní, protože někteří podvodníci používají stejnou metodu k ověření vašeho čísla. Požádají vás, abyste odpověděli 'STOP' na jejich zprávy, aby přestali odesílat své zprávy, ale pouze jim to prospěje.

Blokujte je

Blokace čísel je jednoduchá úloha. Ale musíte také pamatovat, že tyto společnosti se mohou pokusit poslat vám text z jiného čísla. Pokud jste uživatel iPhone, otevřete spamový text a klepněte na ikonu (i). Budete moci klepnout na číslo odesílatele na obrazovce Detaily. Pak můžete zvolit zablokování kontaktu.

Pokud jste uživatelem Androidu, otevřete aplikaci Telefon a klepněte na třítečkovou ikonu v pravém horním rohu. Vyberte Nastavení a klepněte na Zablokovat číslo. Budou zde mnohé možnosti, od blokování neznámých volajících po nedávné volající až po kohokoli ve vašem seznamu volajících. Můžete to zvolit nebo ručně zadat číslo pro blokování.

Nahlásit

Nejlépe je v takové situaci udělat udavač. Takže nahlašování těchto spamových textů a hovorů je skvělý způsob, jak proti nim bojovat. Vše, co musíte udělat, je přeposlat text na 7726. Je to bezplatná metoda, která se vztahuje na uživatele AT&T, Verizon, Sprint, Bell a T-Mobile.

Podat oficiální stížnost

Podle Federální obchodní komise (FTC) je zasílání takových zpráv bez požádání o váš souhlas nelegální. Zahrnuje to také zasílání SMS na váš mobil. Je také nelegální odesílat nechtěné zprávy z automatického voliče. Musíte si však pamatovat, že transakční a nekomerční zprávy, jako jsou politické texty, vztahové zprávy a zprávy o sbírce, jsou výjimkou. Ale pokud dostáváte komerční textové zprávy, které nechcete, můžete podat stížnost asistentovi pro stížnosti FTC.

Tajné nastavení telefonu

Není to vlastně tajemství, ale je to něco, na co většina lidí nemyslí. Můžete se zbavit spamových textů filtrováním spamu z vašeho telefonu. Uživatelé iPhonu musí jít do svých Nastavení, klepnout na Zprávy, jít na Filtr neznámých odesílatelů a zapnout ho.

Pro uživatele Androidu otevřete telefonní aplikaci, klepněte na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu a vyberte Nastavení. Povolte volbu ID volajícího a Spam v nastavení pro filtrování nevyžádaných zpráv.

Získat více pomoci

Existují různé aplikace a nástroje třetích stran, které vám pomohou proti těmto textům. Tyto aplikace jsou k dispozici pro Android i iOS. Tyto aplikace vás mohou stát předplatné, ale jsou velmi efektivní při filtrování a blokování spamu.

Avosmart

Avosmart je nástroj pro rodičovskou kontrolu, který má různé funkce, které zajišťují online bezpečnost. Je to software, který vás ochrání před podvodníky a spamovými webovými stránkami. Můžete kontrolovat SMS, kontakty, blokovat webové stránky, aplikace, a dokonce i kanály YouTube. Navíc můžete na aplikace nastavit časový limit ke snížení času stráveného na obrazovce a dokonce dostávat živé aktualizace oznámení.