Informační průvodce o AI pro děti

Informační průvodce o umělé inteligenci pro děti

Umělá inteligence je nepochybně jedním z nejoblíbenějších témat dnešní doby. Aplikace umělé inteligence se také staly běžnou součástí našeho života. Otázky, které se v takových situacích mohou objevit, jsou: Co je to AI a mohou se to naše děti naučit? Pokud ano, jak a kde je nejlepší místo, kde se to naše děti mohou naučit? Takže zde je finální informační průvodce, který odpoví na všechny vaše otázky týkající se AI.

Co je to AI?

Jednoduše řečeno, umělá inteligence je provádění úloh vyžadujících lidskou inteligenci počítači. Například učení, řešení problémů, rozhodování, vnímání a mnoho dalšího. Algoritmy umělé inteligence jsou nejlépe trénovány na identifikaci vzorců, předpovídání a doporučení akcí tím, že jim je poskytnuto velké množství datových vstupů. Pokud jste kdy interagovali s online chatbotem pro zákaznický servis nebo s OTT aplikací, která vám doporučila, co dál sledovat, byla to právě AI, která to udělala!

Proč by se to měly vaše děti naučit?

UNICEF tvrdí, že největší dopad bude mít umělá inteligence na děti. Stejně tak, jako u jiných žádaných dovedností, jako je data science, je rozumné ji naučit. Náš svět se rychle mění a je velmi technologicky řízený. V takovém světě je důležité zajistit, aby naše děti byly vybaveny znalostmi a dovednostmi v oblasti umělé inteligence, což také zajistí jejich kariérní potenciál.

Podobně je důležité učit naše děti umělé inteligenci, protože hraje klíčovou roli v jejich životě, i když si toho nejsou vědomi. Je zde ve videohrách, virtuálních asistentech a v mnoha dalších technologiích a zařízeních, se kterými naše děti každodenně interagují. Je velmi běžné, že naše děti přeceňují potenciál umělé inteligence vzhledem k jejich interakcím s ní. Proto může být nejlepší způsob, jak začít s kritickým myšlením, vyučování principů, využití a nevýhod umělé inteligence dětem v raném věku. Také je to připraví na přechod na chytré spotřebitele technologií v budoucnosti.

Jaký je ideální věk dětí pro učení AI?

Neexistuje žádná konkrétní věková hranice a také neexistuje nic, co by nemohli naučit. Dokonce i žáci ve věku 3 let mohou skutečně začít zkoumat svět AI na základní úrovni. Děti jsou zvědavé a rychlé učení. Takže s vhodným přístupem a ideálními zdroji může být učení AI uspokojivým a vzrušujícím vzdělávacím zážitkem pro děti všech věkových kategorií.

Jak mohou děti začít učit AI?

Pokud chtějí rodiče, aby se jejich děti učily AI, často se diví, kde začít. Je to proto, že se jim to může zdát jako 'daleký' koncept. Skutečnost ale je, že AI obklopuje děti této generace. Tudíž, v mnoha případech vědí, jak to funguje, lépe než my.

Informační průvodce AI pro dětí

Děti do 9 let

Ruční práce je nejlepším nástrojem pro počáteční fázi učení se umělé inteligence. Umožní dětem vykreslit základní koncepty umělé inteligence nebo jiné nástroje pro psaní příběhů. Všechno to také motivuje děti k vykreslení příběhu.

Děti od 9-14 let

Děti v této věkové skupině se mohou učit s interaktivními aktivitami. Pomůže jim to pochopit, jak jsou algoritmy umělé inteligence nejdůležitější částí. Tyto aktivity a hry posílí schopnost dětí učit se umělou inteligenci při stavění věcí a hraní se.

Také online zdroje a hodiny jsou nejužitečnějším způsobem učení pro děti, takže zde jsou některé z nejlepších zdrojů pro vaše děti!

Nejlepší online zdroje pro učení se umělé inteligence a strojového učení

YouTube

Bez ohledu na téma je YouTube nejlepším a nejjednodušším zdrojem poznání, včetně AI. Vše, co je potřeba ke začátku učení, je vyhledat 'AI pro děti'. Poté získáte okamžitý přístup k tunám studijního materiálu. Po zhlédnutí několika videí začne YouTube také navrhovat videa podobného typu. Za tím také stojí AI!

Strojové učení pro děti

Strojové učení pro děti je uživatelsky příjemná platforma, která dětem nabízí praktické zkušenosti s učením ML. Poskytuje krokové pokyny, které pomohou dětem vytvořit modely ML, které rozpoznají texty, čísla, obrázky nebo zvuky. Strojové učení pro děti nabízí dětem ohromující učební zážitek.

Závěr

Takže to byly všechny informace o učení AI pro děti. Existuje mnoho dalších výukových zdrojů, ale tyto byly mezi těmi nejlepšími. Pokud chcete sledovat online aktivity svých dětí, Avosmart vám může být nejlepší pomocí. Poskytuje vám důležité informace o jejich aktivitách. Také můžete blokovat potenciálně škodlivý obsah na internetu, ať už jde o webovou stránku nebo kanál na YouTube.