Čelí vaše děti problémům s tělesným obrazem kvůli sociálním médiím?

Čelí Vaše děti problémům s tělesným obrazem kvůli sociálním médiím?

Mnoho dětí si vytváří názor na své tělo už v útlém věku. Různé výzkumy také ukazují, že děti mohou mít problémy se sebepojetím svého těla už ve věku tří let. Na způsob, jakým děti vidí samy sebe, má vliv nespočet věcí. Proto je nezbytné, aby rodiče sehráli svou roli v pomoci dětem vyvíjet pozitivní obraz o svém těle a sebeúctu. Cílem je, aby se viděly a cítily k sobě pozitivně.

Je relativně náročné pro kohokoli uniknout ze spárů ideálního obrazu těla, který lidé propagují na sociálních médiích. Bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíte chránit své děti před toxicitou, v určitém okamžiku se s tím setkají. Může se to stát ve škole, s jejich přáteli, nebo dokonce když pozorují jiné dospělé v jejich životě.

Negativní obraz těla

Řeč těla se neztrácí na dětech a někdy, i když se trochu zamračíte na zrcadlo, zatímco se oblékáte, může to mít značný dopad. Malé gesta jako tato mohou posílit myšlenku, že tělo musí být perfektní určitým způsobem.

Také, tato myšlenka je základem pro přesvědčení, jako je to, že tělo musí být perfektní a pouze ideální tělo může učinit člověka šťastným nebo mu získat akceptaci nebo pozornost od lidí. To vede k tomu, že lidé nejsou spokojeni se svými těly. Ale, musíte svým dětem říct, že dokonalost není definována velikostí na cenovce nebo číslem na váze.

Pravda je, že takzvané "perfektní tělo" neexistuje. Redaktoři často upravují fotografie modelů, aby modely vypadaly štíhleji a zdůraznily jejich rysy. Proto, to někoho jen zklame, pokud se pokusí dosáhnout ideálního těla. Nejen to, ale také to sníží sebevědomí člověka, což může mít významný dopad na další aspekty života.

Dívky jsou ty, které se nejčastěji potýkají s nízkým sebepojetím svého těla, ale mnoho chlapců se s tím také setkává. Mohou mít pocit, že jejich tělo není dokonalé, pokud nejsou svalnatí a nemají viditelné svaly na břiše. Podle výzkumu jsou chlapci s nízkou hmotností vystaveni vyššímu riziku trpět depresí než dívky s nadváhou.

Dívky také trpí negativními účinky, které zahrnují poruchy příjmu potravy, jako je anorexie, bulimie a přejídání se.

Čelí Vaše děti problémům s obrazem svého těla kvůli sociálním médiím

Cesta k pozitivnímu obrazu těla

Nejlepší bude nečekat, až Vaše děti vyrostou, abyste je vedli k jejich pohledu na ideální obraz těla. Proto je teď čas změnit rozhovor s nimi. Způsob, jakým mluvíte o svém těle, velmi ovlivní Vaše dítě. Zde jsou konkrétní kroky, které byste měli podniknout, aby se Vaše děti nesetkávaly s problémy s obrazem svého těla.

Kroky k podniknutí

  • Místo mluvení o módních dietách zkuste mluvit o zdravém stravování.
  • Naučte své děti pochopit, že by měly cvičit, aby byly silnější a udržovaly svou fyzickou kondici. Fyzická kondice zde odkazuje na vysokou odolnost, dobré kardiovaskulární zdraví a vysokou flexibilitu. Výsledky, které lidé vidí na svých tělech, jsou vedlejším produktem pravidelného cvičení a dodržování zdravé stravy. Hlavním cílem cvičení by tedy mělo být dosažení kondice nebo síly, nikoli vypadat určitým způsobem.
  • Nemluvte o tom, že chcete zlepšit své tělo, aby bylo přitažlivější. Místo toho mluvte o práci na svém těle, abyste byli připraveni na každou situaci, kterou vám život přináší.
  • Nebojte se pořizovat fotografie. Místo toho využijte každou příležitost k focení s vašimi dětmi.
  • Místo používání jiných metod měření jídla, naučte své děti zastavit a rozhodnout, kdy se cítí při jídle plné.
  • Nemluvte o vzhledu. Místo toho se více zaměřte na vnitřní já. Více než vypadat dobře, jde o to být zevnitř příjemnou osobou.
  • Neznekladujte jídlo a nedovolte svým dětem vynechávat stravu. Pomůže, když s dětmi promluvíte o důležitosti konzumace alespoň tří plných jídel denně.
  • Místo toho, aby vaše dítě všechna rozhodnutí týkající se jídla, nechají mít slovo. Dejte jim možnost pomoci vybírat potraviny na trhu a vzdělávejte je o vhodných potravinových volbách. Měli byste jim také sdělit, že mít různorodost v jídle je zásadní pro růst a zvýšení síly.
  • Nakonec, namísto používání pouze diety nebo bez tuku, zahrnujte různé druhy libových mas, ovoce a zeleniny.

Závěrečné slovo

Pokud slyšíte své dítě komentovat, jak by mělo vypadat jeho tělo, nenechte to tak. Místo toho o tom mluvte a vysvětlete to. Například, pokud váš malý chlapec řekne, že má příliš velké břicho, nesnažte se to zamést pod koberec. Raději se ho zeptejte, proč si to myslí. Vyvolá to prozřetelný rozhovor, který vám dá příležitost říci mu, co ho činí unikátním.

Poté můžete vést konverzaci na výchovu o zdravém těle. Je také důležité, aby si uvědomili, že zdravá těla se velmi liší od toho, co vidíme v televizi. Nakonec vám rodičovský kontrolní nástroj jako Avosmart vždy může pomoci sledovat aktivity vašich dětí online. S Avosmartem se můžete vždy ujistit, že nejsou pod vlivem špatných lidí.