Doba strávená dětmi u obrazovek

Přečtěte si to, než začnete sdílet fotografie svých dětí na internetu.
Je snazší než kdy dříve se bavit, něco se naučit a zůstat v kontaktu. Na dlani máme přístup ke všemu, co si oblíbíme, ať už je to zábava, hudba, sociální sítě nebo nejnovější zprávy. Naše děti si to užívají stejně jako my. Je toho opravdu až moc. Stále mladší a mladší děti jsou pravidelně vystavovány obrazovkám díky dostupnosti televizí, iPadů, videoher a další technologie v jejich domovech. Nezapomeňte, že můžete použít rodičovskou kontrolu aplikace Avosmart pro nastavení časových limitů pro aplikace a weby a pro nastavení denního rozvrhu .

Množství času, který máte, je důležité, dětský čas a čas strávený u obrazovky

Tyto čísla vás mohou překvapit. Existuje mnoho publikací, které uvádějí průměrný denní čas pro jednotlivé věkové skupiny:
  • Doporučený čas pro děti mezi osmi a deseti lety je šest hodin denně.
  • Pro děti mezi 11 a 14 lety je to celkem devět hodin.
  • Mezi 15 a 18 lety: 7,5 hodiny
Podle těchto čísel mladí lidé tráví mnohem méně času na obrazovkách na domácí úkoly než hraní her nebo sledování televize.

Jak to ovlivní fyzickou pohodu jedince

Rodiče musí být si vědomi škod, které může příliš mnoho času stráveného u obrazovek způsobit zdraví jejich dětí a schopnosti navázat smysluplné vztahy s rodinou a přáteli. K dispozici je bohaté množství informací od vašeho lékaře. Je nejlepší smluvit schůzku co nejdříve. Posledních deset let lékaři pravidelně diskutují o tomto tématu s dětmi a jejich rodiči. Obezita, deprese, behaviorální problémy a úzkost jsou spojeny s mladými lidmi, kteří tráví příliš mnoho času před obrazovkami Podle výzkumu to také negativně působí na jejich zdraví a akademický výkon, protože nedostávají vhodné množství spánku každou noc. Přerušení vzdělávání, zatímco jsou děti doma, je ztrátou času. Toto také ovlivňuje jejich sociální vývoj. Netrpělivost v reálných interakcích je jedním z nejzávažnějších důsledků nadměrného používání obrazovek. S obrazovkou není třeba být trpělivý. Poskytuje okamžitý pocit pohody. Ano i při rozhovoru tváří v tvář, je třeba trpělivosti. Studentům bude díky této zkušenosti vyučováno trpělivost, poslech a reakce. Kromě toho, že jim to pomáhá komunikovat se svými vrstevníky, to také usnadní jejich schopnost hrát si kooperativně, protože je pro děti kritické, aby se střídali s hračkami. To všechno vytváří základ pro děti, aby si vytvořily trvalé vztahy, jak dospívají.

Omezení dostupného času. Doba strávená dětmi před obrazovkou

Vzhledem k dnešnímu rozšířenému používání technologických zařízení, jak mohou rodiče stanovit hranice pro své děti? Jako obecné pravidlo, pediatři doporučují následující:
  • Děti do dvou let by neměly být vystaveny žádnému druhu obrazovky.
  • Společné sledování s rodičem nebo sourozencem ne déle než jednu hodinu denně pro děti ve věku od 2 do 5 let
  • Věk 5 až 17 let: Kromě domácích úkolů, ne více než dvě hodiny denně.
Použitím tohoto nástroje mohou rodiče pomoci svým dětem pochopit přiměřené množství času stráveného u obrazovky, stejně jako kdy a kde to mohou dělat.

Rodiče mohou také přijmout následující preventivní opatření:

Ložnice bez obrazovek: V ložnici by neměly být žádné obrazovky a děti by neměly sledovat televizi alespoň dvě hodiny před spaním. Proč je to důležité? Protože obrazovky vydávají modré světlo, které je pro mozek signálem, že je čas jít spát. Před spaním by děti neměly sledovat televizi, ale místo toho by měly číst nebo něco jiného vzdělávacího. Vyplňte mezery: Nenechte vaše dítě zjistit, co dělat s jejich volným časem, pokud potřebujete omezit jejich čas strávený u obrazovky použití. Jděte ven nebo se věnujte jiným aktivitám, které vás baví. Investujte do interakce tváří v tvář. To, co menší děti vidí na obrazovce, není totéž, co vidí ve skutečném životě. Na obrazovce se nepředávají podvědomé zprávy, které komunikujeme během osobních interakcí, stejným způsobem," dodala. Když si hrajete s malým dítětem, učíte je, jak komunikovat se světem kolem nich. Lidé jsou v lepším stavu, když jsou schopni více využívat svých smyslů, jako je sluch, hmat a čich, když jsou s vámi více zapojeni. Pokud jde o pohodu mladého člověka, neexistují náhrady za interakci tváří v tvář, bez ohledu na věk. Jde o to budovat vztahy. Udržování vynikajících vztahů v pozdějším životě je nezbytné." Pokud nemáte zkušenosti a porozumění tomu, jaké by měly být vztahy od raného věku, nebudete je schopni později napodobit.