Kyberšikana u dětí: Rozpoznávání příznaků

Kyberšikana

Vzhledem k rychlému pokroku technologií, děti nyní získávají přístup k telefonům mnohem dříve v jejich životě. Ačkoli to může být dobrá věc, existují určité aspekty, které rodiče musí kontrolovat. Nejbrutálnější efekt zvýšeného používání telefonů by mohl být kyberšikanování.

Kyberšikanování je jednáním obtěžujícím jinou osobu digitálně nebo prostřednictvím technologií.

Pokud někdo obtěžuje, vyhrožuje, trapí nebo cílí na jinou osobu prostřednictvím chytrých telefonů nebo PC, je to známé jako kyberšikanování. Rodiče by měli být obeznámeni s takovými situacemi, když jejich děti pravidelně používají telefony. Existují některé znaky, které by rozhodně měli znát. Navíc, existují některá pravidla, která mohou prosazovat, aby předešli šanci na kyberšikanování.

Pokračujte ve čtení a zjistěte tyto varovné signály a metody, jak snížit šanci, že se vaše dítě stane obětí.

Známky kyberšikanování

Chcete udělat maximum pro prevenci šikany vašeho dítěte? Nebo chcete okamžitě zakročit při prvním projevu kyberšikany? Nemějte strach, protože jsme sepsali některé zřejmé znaky kyberšikany, které byste měli vědět. Navíc byste měli také vědět, jaké kroky podniknout poté, co si všimnete těchto znaků.

  • Nepohodlný, nervózní, nebo vystrašený z vycházení ven nebo do školy: Věříme, že je to vážné upozornění. Pokud se vaše dítě cítí ve škole nepohodlně, může to být znak šikany. Potřeba vyhnout se škole, přijít domů dříve nebo nejet autobusem jsou přesvědčivější určitě. Nicméně nejlepším způsobem je všimnout si chování dítěte v exteriéru.
  • Nervózní při psaní zpráv nebo používání sociálních médií: Mnohokrát uvidíte, že vaše děti nevypadají při pohledu na obrazovku sehraně. Někdy se jim prostě nelíbí text, který čtou. Jinékrát mohou být nervózní kvůli něčemu nebo někomu. Je nejlepší se je na to často ptát. Tímto způsobem mohou rodiče také zůstat ve smyčce.
  • Najednou se stává tajnůstkářský ohledně online aktivit: Obecně děti většinou moc nesdílejí o svém online životě. Pokud se ale stávají příliš tajnůstkářské, něco může být divné. Navíc to může být velké varovné znamení, že je něco/někdo online obtěžuje.
  • Nevyrovnanost nebo frustrace po online aktivitě: Některé děti okamžitě projeví svůj hněv nebo smutek po připojení online. Celé procházení sociálních médií je může okamžitě rozrušit. Tento případ by mohl být dalším znamením kyberšikany. Určitě je důvod, proč se po pouhém připojení online tak rozčilují. Možná budete muset zasáhnout.
  • Potíže se spaním v noci nebo ospalost během dne: Bezsenost nebo nespavost je běžným důsledkem šikany obecně. Děti mohou začít mít problémy se spaním v noci. Navíc, mohou se pak cítit příliš ospalé ve škole nebo během dne. Rodiče by měli tento signál brát jako jasný případ určitého druhu problémů s kamarády, ať už ve škole nebo online.
  • Ztráta zájmu o koníčky nebo oblíbené aktivity: Někdy děti ztrácejí zájem o některé ze svých nejlepších koníčků během takové doby. Kyberšikana je zodpovědná za tuny špatného psychického traumatu, jako je úzkost a deprese. Tyto hrají hlavní roli v narušení nálady dětí. V důsledku toho nenacházejí radost v aktivitách, které jim dříve byly oblíbené.
  • Občasné výroky o pokusu o sebevraždu: Jak jste si možná již uvědomili, takový případ je naprostým červeným praporkem. Toto chování byste zaznamenali jako poslední kapku. To znamená, že vaše dítě potřebuje okamžitou terapii nebo duševní úlevu. Proto musíte mít oči a uši otevřené pro různé takové scénáře.
Kyberšikanování

Jak mohou rodiče pomoci?

Pokud se s vaším dítětem děje něco tak brutálního, jako je kyberšikana, je čas jednat. Existuje několik způsobů, jak můžete pravidelně pomoci:

  • Nabídněte útěchu a podporu: Vaše dítě se může velmi rychle po šikaně stát depresivním. Musíte jim nabídnout svou podporu a prostě si o všem promluvit. Rodiče mohou své děti přimět, aby se otevřeli a zmínili problém. Tímto způsobem můžete navrhnout způsoby, jak se s celým problémem vypořádat. Měli byste také zajistit, aby váš domov byl pohodlným a otevřeným prostorem.
  • Dejte svému dítěti vědět, že to není jejich vina: Šikany stále obviňují své oběti a činí je nešťastnými. Jako rodič je vaší povinností ubezpečit je, že za to vůbec nemohou. Navíc byste mohl šikanu trochu urazit, aby se vaše dítě cítilo lépe.
  • Informujte školu: Pokud pochází tyrana ze školy, je vždy lepší zapojit i vedení. Jsou lépe vybaveni k řešení takových situací. Ředitel, stejně jako učitelé, musí vědět, co se děje v jejich instituci. Je také jejich povinností vyřešit celý skandál.

Ať už děláte cokoli, je také důležité zajistit bezpečí vašeho dítěte. Tuto vánoce nainstalujte Avosmart na všechna zařízení a posilněte digitální zabezpečení. Nejenže by to pomohlo krátkodobě, ale také by vaše děti byly více obeznámené s nebezpečím kybernetické kriminality.

Avosmart je úžasný nástroj pro sledování online aktivit vašich dětí a zajistit, že zůstanou na správné cestě. Také vám to dává hodně kontroly. Například můžete blokovat webové stránky a aplikace, které se zdají mít potenciálně škodlivý obsah pro vaše děti. Můžete nastavit časové limity na aplikace , a můžete také znát jejich přesnou polohu a kontrolovat jejich historii na internetu. Celkově je to vynikající nástroj rodičovské kontroly.