Slovník herních slangu pro rodiče

Slovník herního slangu pro rodiče

Herní průmysl a hraní her pro jednoho prošly od našeho dětství významným vývojem. V minulosti bylo poměrně jednoduché hrát Super Mario Bros na televizi. Jediný herní termín, který jsme se z hry naučili, byl “1-Up”. To znamenalo, že jsme právě získali extra život v hře.

V dnešní době mnoho dětí a dokonce i dospělých hraje videohry které jsou připojeny k internetu. To jim umožňuje připojit se k dalším hráčům z celého světa na stejné platformě. Pokud tyto hry také disponují notoricky známou funkcí hlasového chatu, je hotovo. Hra nyní nabídne úplně ponořující zážitek hráčům, se svým vlastním slangem, zkratkami a mnoha dalšími věcmi.

Proto, pokud váš dítě je také velmi zapojeno do hraní her , může to také působit jako by mluvili zcela novým jazykem, když je míjíte. Ano, je to mnohem odlišnější než běžný jazyk teenagerů, který vidíte. Abychom vám pomohli pochopit, co tyto termíny znamenají, připravili jsme některá z nejpopulárnějších herních slangových slov, která děti dnes používají, a tady jsou.

Některé z nejpopulárnějších herních termínů a zkratek

AFK: AFK je zkratkou pro 'away from the keyboard.' Hráči to říkají, když musí na chvíli odstoupit od klávesnice, z jakéhokoli důvodu. Podobný termín, který mohou hráči v této situaci použít, je 'BRB', což znamená 'Be right back.'

Avatar: Avatar je to, jak postava konkrétního hráče vypadá ve hře. Ve mnoha hrách mohou hráči tyto avatary přizpůsobovat mnoha funkcemi, rekvizitami, oblečením a různými dalšími věcmi. Pro ty, kteří jsou obeznámeni s používáním Snapchatu, je Avatar spíše jako Bitmoji pro hráče ve hře.

Boss: Boss má poměrně srozumitelný a snadno pochopitelný význam. Mnoho z nás již ví, co Boss znamená. Boss nebo konečný šéf je zlý kluk nebo postava, kterého musí určitý hráč porazit, aby dokončil hru. Boss je obvykle nejnáročnějším soupeřem. Pokud se na to podíváme z pohledu filmu, Boss je hlavním antagonistou. Hráči se obecně setkávají s Bossem v bitvě na posledním levelu hry. Boss je větší, drsnější a těžší na poražení než ostatní záporáci ve hře.

Slovník herních slangových výrazů pro rodiče

Camping: Je to, když postava zůstává skrytá na jednom místě, čeká na nepřítele, který jde okolo, aby ho hráč mohl přepadnout. Když hráč je v jednom místě, hráč získává nekalou výhodu tím, že útočí na postavy tajně, nebo ještě lépe, z skrytého výhledového bodu, aniž by byl viděn.

Crafting: Vytváření je, když hráč vytvoří ve hře virtuální předmět pro sebe. Může to být cokoli, například když hráč postaví dům pro postavu, ve kterém bude žít, nebo cokoli podobného.

DLC: DLC je zkratkou pro ‘stahovatelný obsah.’ Stahovatelný obsah je obsah, který si hráči mohou zakoupit pro videohru . Stahovatelný obsah může sahat od něčeho tak jednoduchého jako kosmetické úpravy až po něco složitého jako zcela nová úroveň v hře nebo doslova mini-hra v hře.

Velikonoční vejce: Může to být cokoli, co je těžké najít, ale pro hráče nebo pro hru to něco znamená. Může to být obrázek, zpráva, tajná zbraň nebo dokonce tajné místo ve hře. Například může být v domě postavy plakát, který znázorňuje oblíbený hororový film nebo televizní pořad vývojáře.

Esporty: Mnoho lidí může znát význam tohoto termínu. Je to označení pro profesionální a soutěživé hraní her, kde se hráči utkávají o značné peněžní ceny.

FPS: FPS je zkratka pro ‘first-person-shooter.’ Může to být dobrodružství, akční hra nebo prostě střílečka, ve které hráč vidí skrze oči své herní postavy a interaguje se světem, jak ho vidíme svýma vlastníma očima. Naše tváře nevidíme, pokud nejsme před zrcadlem v reálném životě. Koncept ve hrách FPS je podobný.

GG: GG je zkratka pro termín ‘dobrá hra’. Hráči často používají tento termín v chatovacím okně po skončení hry. Obvykle to znamená, že odehráli dobrou hru, což je zřejmé z jeho plné formy.

Killstreak: Je to celkový počet, kolikrát hráč může za sebou zabít jiné hráče, než je sám zabit. Například, pokud hráč zabil v hře deset hráčů, než ho sám někdo zastřelil, jeho killstreak je 10.

Noob: Noob je slang odvozený od a je více modifikovanou verzí slova ‘Newbie.’ Odkazuje na hráče, který nemá tolik zkušeností, a proto nedokáže hrát dobře.

Mod: Jde o zkratku pro slovo ‘modifikace.’ Mod se vztahuje na případ, kdy hráč vylepší svou postavu, změní část hry pro vývoj nové vlastnosti, nebo dokonce když hra sama sebe upraví pro vytvoření nové vlastnosti.

Jsou vaše děti na internetu v bezpečí?

Je to jedna z největších obav moderních rodičů, jejichž děti jsou aktivními uživateli sociálních médií a her. Pokud je to jednou z vašich obav také, použití nástroje pro rodičovskou kontrolu jako je Avosmart vám může velmi pomoci.

Poskytne vám denní přehledy o online aktivitách vašich dětí, od jejich historie prohlížení až po jejich chaty. Také můžete blokovat webové stránky , hry nebo kanály, které mohou obsahovat pro vaše děti potenciálně škodlivý obsah. Navíc můžete získat fyzické umístění svého dítěte kdykoli budete potřebovat, díky Avosmart.