Jak mohou rodiče vybudovat digitální odolnost u svého dítěte

Jak rodiče mohou u svého dítěte vybudovat digitální odolnost - kopie

Více než polovina dětí ve věku devět-šestnáct let má svůj vlastní smartphone. Mnoho dětí pravidelně využívá internet. Tudíž, můžeme usuzovat, že sociální média a internet se staly klíčovou součástí života mnoha dětí. Nyní, namísto toho, abychom naše děti hned zastavili v používání internetu, měli bychom s nimi mluvit a vzdělávat je o něm.

A právě zde má důležitost digitální odolnost. Potřebujete rozvíjet digitální odolnost vašich dětí a říct jim, jak používat internet zdravě. Měli by ho používat tak, aby jim byl prospěšný a podporoval učení, ale ne na úkor jejich emocionálního či mentálního zdraví . Takže zde je vše, co potřebujete vědět, abyste učinili své děti digitálně odolnými.

Co to je?

Když hovoříme o odolnosti, myslíme tím schopnost člověka zvládnout a zotavit se z jakékoliv nepřízně, která mu přijde vstříc. Stejně tak digitální odolnost je schopnost vyrovnat se a zotavit se z problémů, kterým čelí online. Děti s vysokou digitální odolností pravděpodobněji těží z internetu pozitivním způsobem a jsou méně pravděpodobné, že se setkají s nebezpečím.

Digitální odolnost je vedlejším produktem dobrého rodičovství, dobrých digitálních dovedností dítěte a pozitivního technologického postoje. Pokud jde o dobré rodičovství, mělo by být důsledné a reagující.

Jaké jsou vaše povinnosti jako rodiče?

Na začátek musíte své děti učit o online povědomí a odolnosti. Jednoznačná komunikace je nezbytná. Měli by vědět, že šikana je špatná, a pokud ji vidí na internetu, měli by ji zastavit tím, že ji nahlásí nebo o tom informují vás nebo důvěryhodného dospělého. Zde jsou věci, které byste měli udělat pro rozvoj digitální odolnosti u svého dítěte.

Jak mohou rodiče budovat digitální odolnost u svého dítěte

Budování digitální odolnosti u vašeho dítěte

Stanovte limity

Stanovování hranic může být pro obě strany - rodiče i děti - poměrně náročné. Děti potřebují vědět, proč se limity stanovují. Pokud tomu nerozumějí, mohou to chápat jako trest.

Spravujte dobu strávenou na obrazovce

Víme, jaké to je, když jsme neustále na našich telefonech nebo počítačích. Stejně tak je to pro děti rovněž návykové. A protože do toho jdou už od útlého věku, může se to stát jejich životním stylem, jak stárnou. To je něco, co byste nechtěli. Takže musíte vytvořit ideální rovnováhu mezi časem stráveným u obrazovky a offline. Měli byste je to naučit a také vysvětlit výhody obou stran.

Využijte rodičovská bezpečnostní nastavení .

Mnoho webových stránek, aplikací a širokopásmových připojení má rodičovská nastavení pro bezpečnost. Můžete je využít k ochraně vašeho dítěte na Internetu a k udržení je daleko od potenciálně škodlivého obsahu. Dokonce se můžete uchýlit k určitým aplikacím, které mají dětskou verzi svých aplikací.

Ukažte své zapojení do jejich života .

Nedělejte z používání Internetu samostatnou aktivitu. Místo toho byste měli ukázat své zapojení a sledovat, co dělají na sociálních médiích. Měli byste také vést konverzace o tom, co dělají online. Pokud vidíte, že nesledují to, co jste řekli, měli byste s nimi promluvit a vysvětlit jim, jak je důležité být na Internetu v bezpečí.

Buďte ideální digitální občan .

Musíte se se svými dětmi bavit o podstatě být ideálním digitálním občanem. Měli by se vás ptát a pro to musíte být dobrým digitálním občanem. Děti by měly vědět, že pokud na internetu nejsou viditelné, neznamená to, že by se měly chovat špatně. Být laskavý na internetu je stejně důležité jako mimo internet.

Nezapomeňte být asertivní .

Měli byste jim dát najevo, že pro ně budete vždy tu, pokud se na internetu setkají s problémem. Nejen to, měli by vědět, že se vždy mohou na dospělého obrátit se svými problémy, a diskutovat a mluvit o věcech je ideální způsob, jak se s tím vypořádat.

Celkem vzato, dodržování všech těchto kroků postupně pomůže vytvořit digitální odolnost vašeho dítěte. Nyní zde je něco, co byste měli udělat, abyste zajistili, že vaše děti zůstanou na internetu v bezpečí.

Stáhněte si nástroj pro rodičovskou kontrolu

Stažení nástroje pro rodičovskou kontrolu významně pomůže, protože se stará o online bezpečnost vašeho dítěte, když nejste v jeho blízkosti. Už se nemusíte obávat, protože použití těchto nástrojů eliminuje téměř všechna nebezpečí na internetu pro vaše dítě.

Jedním z těchto nástrojů je Avosmart. Jedná se o přední software pro rodičovskou kontrolu, který má mnoho funkcí, které pomáhají udržet online nebezpečí na uzdě. Zde jsou některé z nejlepších funkcí Avosmartu.

Celkově je to nástroj, který vám dává hodně kontroly do vaší ruky. Současně chrání vaše dítě na internetu a udržuje vás bez starostí.