Jak bezpečný je Crunchyroll pro děti?

Jak bezpečný je Crunchyroll pro děti

Crunchyroll , spuštěná v roce 2006, je platforma pro streamování anime. Ačkoli je aplikace podobná Netflixu, není určena pro děti do 13 let. Navíc široká škála obsahu na ní sahá od mírně nevhodného po intenzivní dospělý obsah. Kvůli rozsahu kolekcí nikdy nemůžete říct, co přesně vaše dítě na něm sleduje.

Mnoho rodičů stále přesně neví, co je to anime. Anime je termín, který se odkazuje na animovaný obsah vyráběný v Japonsku nebo ovlivněný japonskou animací. Jednoduše řečeno, anime jsou kreslené seriály, ale s odlišným stylem než západní animace. Kreslené seriály se od anime liší v tom, že jsou obecně určeny konkrétně pro děti. Na druhou stranu, anime je kreslený seriál s širokou škálou cílových diváků na mysli, od dospělých po děti. Proto si myslíme, že je to červená vlajka, s ohledem na různorodost obsahu.

Klíčovou otázkou vznikající ve vaší mysli by bylo: "Jak bezpečný je Crunchyroll pro mé děti?" Odpověď by byla vůbec nebezpečný. Žádné dítě mladší 16 let by nemělo mít přístup k této aplikaci bez dohledu dospělého. Pokud je vaše dítě fanouškem japonské animace, Crunchyroll je ideální. Musíte však sledovat jejich aktivity, abyste se ujistili, že nesledují nevhodný obsah.

Proč je to pro vaše děti nebezpečné?

Existuje několik důvodů, proč tato aplikace není mezi rodiči populární. Její funkce jsou určitě dobré, ale neomezuje přístup pro děti do 13 let. Zde jsou některé klíčové faktory, které byste měli zvážit, než dovolíte svým dětem používat aplikaci:

  • Pro streamování obsahu musí být uživatelé starší 16 let. Dále musí mít platnou emailovou adresu pro vytvoření účtu. Aplikace však neobsahuje nástroj pro ověření věku. Proto se každý jednotlivec s jakoukoli emailovou adresou může přihlásit a streamovat obsah. Tohle je důvod k obavám pro mnoho rodičů, jejichž děti jsou závislé na anime.
  • Jakmile někdo získá službu, existuje možnost vypnout přístup k 'dospělému obsahu'. Ačkoli je to dobrá funkce, tuto možnost lze zapnout nebo vypnout ručně. Navíc odstraňuje pouze přístup k dospělému obsahu. Vaše děti se stále mohou dívat na některá anime s sexuálně narážkovými tématy nebo dospělými tématy.
  • Aplikace vlastní největší sbírku anime a má také přijatelný balíček předplatného. Je to skvělá aplikace pro fanoušky anime po celém světě. Děti se stále mohou dívat na určitý obsah v Crunchyroll, ale většina z nich by vyžadovala dohled.
  • Po získání předplatného mohou být vytvořeny samostatné profily, jako na Netflixu. Tak mohou rodiče snadno vytvořit profil jen pro sledování aktivit svých dětí. To je dobrá věc, není-li?

Jak můžete udělat Crunchyroll bezpečným pro své děti?

Jak bezpečný je Crunchyroll pro děti

Existují mnohé obavy ohledně této platformy pro streamování anime. Ale děti nejsou vždy nejsnazší k přesvědčení, že? Mnoho z vás může mít děti, které jsou nadšenými fanoušky anime. Mohou vás také nutit, abyste si koupili předplatné této aplikace. Pokud to musíte udělat, můžete, ale rozhodně existují také jiná opatření, která můžete podniknout. Seznamujeme je pro vás následovně:

  • Rychlé vyhledání pořadu, který si přejí vidět, by poskytlo spoustu informací. Jako rodič můžete vyhledat show, přečíst si shrnutí a poté rozhodnout, zda je to vhodné. Můžete dokonce zhlédnout pár dílů, abyste se ujistili, že tam není žádný zralý obsah.
  • Pokud vaše děti chtějí sledovat jakékoliv anime, nabídněte se, že se na to podíváte s nimi. Tímto způsobem si nejen můžete užít kvalitního obsahu, ale také můžete dohlížet a monitorovat.
  • Vaše dítě by si platformu mohlo užít více, pokud z ní uděláte rodinnou aktivitu. Pokud se tak případně objeví jakýkoliv nevhodný obsah, můžete své dítě vzdělávat, proč je tomu tak. Vaše dítě by pak mohlo mít dostatečné povědomí, aby příště vybralo správný pořad.
  • Aby se snížila expozice, kterou získají díky reklamám, můžete vždy zakoupit prémiovou verzi. Prémiová verze vám také umožňuje vytvářet profily. Takže lze snadno dohlížet na seznam sledovaných pořadů svých dětí a tak dále.

Není možné vaše děti zcela vyloučit z používání internetu. V takových případech je nutné se ujistit, že máte nástroj pro rodičovskou kontrolu, který bude chránit vaše dítě. Zde vstupuje do hry Avosmart.

Je to skvělý nástroj pro rodičovskou kontrolu, pomocí kterého můžete sledovat online aktivity svého dítěte . Také má spoustu funkcí, které pomáhají udržet vaše děti v bezpečí před nebezpečím na internetu .