Jak bezpečná je aplikace twitch pro vaše dítě?

Jak bezpečná je aplikace Twitch pro vaše dítě?

Je aplikace Twitch bezpečná pro vaše děti?

V dnešní době existuje mnoho trendů na internetu, ale živé vysílání je takovým trendem, který zaráží rodiče. Jde o to, když lidé provádějí živé vysílání sebe sama na internetu. Věci se stávají složitějšími, když se děti stanou posedlými těmito videi, ať už jde o sledování nebo nahrávání. Tato videa mohou být cokoli - od někoho, kdo hraje hru, po někoho, kdo mluví. Na Twitch je přibližně 15 milionů návštěvníků a 2 miliony živých vysílání, které se dějí v libovolný čas. Je to takřka nesporný šampion mezi platformami pro živé vysílání.

Pro ty, které toto téma zaujme, nabízejí živé vysílání mnoho věcí. Hlavně to děti milují, protože nabízí akci v pravém čase. Navíc živé vysílání také dětem poskytuje možnost interagovat s YouTubery a celebritami, které provádějí živé vysílání. Mohou kontaktovat komentováním a lidé provádějící živé vysílání mohou číst komentáře. Takže, je tato platforma vhodná pro děti?

Co je Twitch?

Je to platforma pro živé vysílání, kterou většinou používají hráči. Zhlédnutí vysílání je zdarma, ale získáte mnohem více výhod, které přicházejí s prohlížením vysílání. Například si můžete vysílat svůj kanál tím, že se zaregistrujete pro bezplatný účet. Většinou na Twitchi dominují herní vysílání populárních her, ale probíhají i jiná vysílání. Můžete sledovat a sledovat živá vysílání ne-herních kanálů. Existuje mnoho uměleckých představení, kuchařských pořadů a podcastů, které můžete na Twitchi sledovat.

Jak bezpečná je aplikace Twitch pro vaše dítě?

Je platforma Twitch bezpečná pro dětské uživatele?

Twitch může být pro děti riskantní, stejně jako všechny ostatní platformy, dokonce i ty pro živé streamování. Platforma sice má moderátory, kteří dohlížejí na dodržování pravidel. Má také mnoho pravidel pro sexuální a jiný explicitní obsah. Ale Twitch nenabízí filtry nebo věkové bariéry pro konkrétní kategorie videí nebo her, například pro hry pro osoby starší 18 let jako série Grand Theft Auto.

Navíc vysílači na Twitchi také žádají o dary a placené předplatné. Někteří z nich dokonce překročí hranice tím, že nosí odhalující oblečení a nabízejí exkluzivní obsah, pokud přispějí darem nebo získají placené předplatné. To jsou velmi nesprávné způsoby, jak povzbudit uživatele k posílání peněz. Filtry vyhledávání pro konkrétní kategorie zablokují obsah pro dospělé. Ale nemůžeme popřít, že vysílači nesou odpovědnost za vytváření takového obsahu, který vytváří nesrovnalosti.

Jaký je bezpečný věk pro děti k používání Twitch?

Twitch vyžaduje, aby děti, které přistupují k platformě, byly starší třinácti let. Nicméně doporučujeme, aby věk uživatelů pro přístup na Twitch byl více než patnáct let pro bezpečnost dětí. Děti se také musí postarat o svou bezpečnost kvůli nepředvídatelné povaze platformy Twitch. Na Twitchu probíhá živé streamování a otevřené chatování, a je také snadný přístup k explicitnímu obsahu.

Mohou děti na Twitchi chatovat s cizími lidmi?

Podél všech streamů Twitch svým uživatelům nabízí možnost chatovat s lidmi. U některých streamů jsou chaty omezeny pouze na určité uživatele, například na sledující a předplatitele konkrétního vysílatele. Ale i když nemůžete účastnit v chatu, stále můžete vidět, co ostatní píší. Feed je pro nováčky obtížné pochopit, protože obsahuje spoustu memů a emojis. Uživatelé Twitchu používají hodně memů a emotikonů k komunikaci. Chaty můžete skrýt, ale nemůžete je vypnout. Uživatelé také mohou posílat přímé zprávy jiným uživatelům na Twitchi, ačkoli můžete omezit, kdo vám může psát a kdo ne.

Je Twitch pouze herní platformou?

Ačkoli se převážně používá pro hraní her, pokrývá téměř každé téma pod sluncem. Některé ne-herní kategorie zahrnují sport, tanec, hudbu, vlogging a mnoho dalších. Někteří vysílači dokonce mají jeden kanál nebo více, který pokrývá více než jedno téma. Většina streamerů používá více platforem, jako je Instagram, Snapchat, Twitter, Discord a YouTube pro sebepropagaci. Dělá se to také proto, že děti získají přístup k různému obsahu sledováním streamera na všech platformách.

Jaké jsou způsoby, jak blokovat nevhodné věci na Twitchi?

Twitch je platforma, která nenabízí rodičovskou kontrolu ani jiné dodatečné metody pro blokování explicitních streamů. Uživatelé, kteří se přihlásí, mohou nastavit filtry chatu pro blokování diskriminačního a sexuálně explicitního jazyka. Mohou to také použít k tomu, aby se vyhnuli nepřátelství a sprostým slovům. Nicméně, není žádná úplná záruka, protože tyto nastavení nejsou stoprocentně spolehlivé.

Je možné omezit používání Twitchu dětmi?

Ne, na Twitchi neexistuje žádná speciální možnost nastavení časového limitu pro něčí užívání platformy. Ale můžete použít nástroj pro rodičovskou kontrolu, jako je Avosmart, abyste sledovali, co vaše děti dělají na Twitchi. Obdobně, můžete také jejich použití omezit a zablokovat kanály, které se zdají být nevhodné.

Je Twitch placená aplikace?

Ne. Platforma je zdarma, ačkoli má reklamy a náklady s tím spojené. Existuje více způsobů, jak uživatelé mohou na Twitchi utrácet peníze. Některé z nich jsou dary, bitcoiny a předplatné. Bitcoiny jsou měnou na platformě Twitch. Uživatelé je mohou použít k podpoře svého oblíbeného streamera prostřednictvím chatu. Bitcoiny se prodávají po svazcích. Streamer získá jeden cent na každý bitcoin. Streamer také může přijímat přímé dary pomocí tlačítek na jejich stránce.