Jak zabránit namáhání očí u dětí?

Jak-zabránit-napětí-ocí-u-dětí

Většina našich rodičů a prarodičů nám říkala, že sezení příliš blízko televizoru nebo trávení příliš mnoho času na obrazovkách má nepříznivé účinky. Někteří dokonce tvrdili, že bychom mohli oslepnout. To není fakt, ale měli důvod nám to říkat. Za posledních padesát let se počet případů krátkozrakosti zvýšil o 50%. Jde o stav, kdy nevidíte objekty, které jsou od vás daleko. Podle studie má růst velkou souvislost s tím, že lidé sedí blízko obrazovek a čtou knihy zblízka.

Navíc další studie tvrdí, že od roku 1997 došlo k významnému zvýšení doby strávené dětmi do dvou let na obrazovkách. Přesněji řečeno, téměř se zdvojnásobila. V roce 1997 byl průměrný čas strávený u obrazovky 1,32 hodiny a v roce 2014 to bylo 3,05 hodiny. Únava očí může být u dětí běžným stavem vzhledem k množství času, které stráví u obrazovek. Jak tedy můžeme únavu očí u dětí zabránit? Jedním ze způsobů je použití Avosmartu.

Jak zabránit únavě očí u dětí

Co dělá Avosmart a jak je to užitečné?

Avosmart je jedním z nejlepších softwarů pro rodičovskou kontrolu a může přímo pomoci předcházet problémům s namáháním očí u dětí. S pomocí Avosmartu mohou rodiče nyní nastavit limity pro dobu strávenou na obrazovce. Celkově to pomůže pečovat o zdraví dítěte. Zde jsou další věci, které můžete dělat s Avosmartem:

Naučit vaše děti o hranicích a limitech je velmi důležitá životní dovednost. Takže vždy se cítte volni nastavit vhodné hranice. Navíc byste nikdy neměli zapomenout konzultovat očního lékaře, pokud vaše dítě zažívá napětí očí nebo podobné problémy. Následující jsou další způsoby, jak můžete zabránit problémům s napětím očí u dětí.

Tipy. Jak se vyhnout napětí očí u dětí?

Pravidlo 20/20/20:  Americká optometrická asociace to navrhuje. Podle toho musí děti každých dvacet minut odvrátit pohled od obrazovek. A soustředit se na objekty, které jsou dvacet metrů od nich po dobu dvaceti vteřin.

Vyhněte se záření:  Může způsobit napětí vašeho oka. Proto se vyhněte používání mobilů nebo jiných zařízení na přímém světle.

Omezte dobu strávenou u obrazovky:  Bude velmi užitečné, pokud omezíte dobu, kterou vaše děti tráví u obrazovky. Avosmart je pro vás v těchto případech nejlepší nástroj.

Snížit používání zařízení: Vyhněte se používání mobilů a jiných zařízení v určitých časech. Například když jste na toaletě nebo když jíte.

Omezení používání:  Děti do osmnácti měsíců by neměly být vystaveny obrazovkám. Americká akademie pediatrie to doporučuje. Navíc pro děti v tomto věku je učení efektivnější prostřednictvím interakce a kreativity. A bude užitečné omezit čas strávený dětmi u obrazovek na maximálně jednu hodinu.

Podmínky v domácnosti:  Použijte zvlhčovač vzduchu s chladnou mlhou, pokud je ve vašem domě suchý vzduch. Pomáhá udržovat sliznice (oči, nos, ústa) vlhké.

Priority:  Bylo by nejlepší, kdyby vaše děti upřednostňovaly hraní reálných her venku místo trávení času u obrazovek. Navíc, pokud čtou zprávy, měli byste je místo telefonů nechat číst je na papíře.

Jako rodič byste měli zajistit, aby digitální média nepřekážela spánku, výživě a cvičení vašeho dítěte. Trávte s vašimi dětmi zdravý čas, abyste je upozornili na zdravotní rizika. Základním tipem je držet mobilní obrazovky alespoň 45-60 cm od očí. Většina dětí je drží nezdravě blízko, přímo pod nosem.

Co je namáhání očí (digitální)?

Je to stav, který vzniká, když své oči používáte příliš mnoho k pozorování věcí zblízka. Některé příznaky digitálního namáhání očí jsou pocit pálení v očích, suché oči a rozmazané vidění. Stane se, když se vaše dítě intenzivně soustředí a neustále se posouvá na telefonu. Sníží vaše mrknutí a vysuší vaše oči.

Nadměrné používání těchto zařízení může vést k bolesti krku, bolesti hlavy a dokonce i stresu v některých případech. V extrémních případech se děti cítí závratě nebo mají nevolnost z příliš mnoha obrazovek. Tyto příznaky se mohou vyskytnout denně a je to docela bolestivé.

Závěrečná slova

Omezení doby strávené u obrazovky je nezbytné, ale někteří rodiče jsou také pod značným tlakem. Rodiče nenechávají své děti sledovat obrazovky s špatnými úmysly. Jedná se o snadné řešení situace, unavený rodič a frustrované dítě.

Je však snadné, aby děti byly k obrazovkám přitahovány a stávají se tak zabrané do toho, že si nevšimnou příznaků. Proto byste jako rodič neměli jen připomínat, že by měli dělat přestávky, ale měli byste jim také vysvětlit důležitost tohoto. Avosmart může být vaším nejlepším přítelem a pomoci vám nastavit limity na aplikacích a mnoha dalších věcech. Celkově to výrazně sníží dobu strávenou u obrazovky, což výrazně sníží zrakové napětí.