Jak blokovat kanály na YouTube

Jak blokovat kanály na YouTube
V tomto průvodci poskytneme podrobné instrukce, jak blokovat kanály na YouTube. Chápeme, že uživatelé mohou potřebovat zablokovat určité kanály z různých důvodů, a jsme zde, abychom vám pomohli dosáhnout tohoto cíle. Tento komplexní průvodce vás provede procesem blokování kanálů na YouTube, a to jak na počítači, tak na mobilních zařízeních.

Proč blokovat kanály na YouTube

Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít zablokovat kanály na YouTube:
 1. Nevhodný obsah: Některé kanály mohou obsahovat obsah, který považujete za urážlivý, nevhodný nebo nevhodný pro vaši rodinu nebo pracovní prostředí.
 2. Spam nebo klamavý obsah: Kanály, které využívají lákavé titulky, spamový obsah nebo klamavé informace, mohou znehodnotit vaši zkušenost s YouTube a plýtvat vaším časem.
 3. Osobní preference: Může se jednoduše stát, že vás obsah z určitých kanálů nezajímá a raději byste neviděli jejich videa ve svých doporučeních nebo výsledcích vyhledávání.

Blokování kanálů na počítači

Postupujte podle těchto kroků při blokování kanálů na YouTube pomocí vašeho stolního počítače:
 1. Přihlaste se ke svému účtu na YouTube: Navštivte youtube.com a přihlaste se pomocí údajů svého účtu Google.
 2. Najděte kanál, který chcete zablokovat: Použijte vyhledávací pole k nalezení kanálu, který chcete zablokovat, nebo se k němu dostaněte z videa.
 3. Přejděte na stránku O kanálu: Až budete na hlavní stránce kanálu, klikněte na záložku "O kanálu".
 4. Klikněte na ikonu vlajky: Pod statistikami kanálu na pravé straně stránky najdete ikonu vlajky (?). Klikněte na ni a otevře se rozevírací menu.
 5. Vyberte "Blokovat uživatele": V rozevíracím menu klikněte na možnost "Blokovat uživatele".
 6. Potvrďte své rozhodnutí: Objeví se vyskakovací okno, které vás požádá, abyste potvrdili své rozhodnutí zablokovat kanál. Klikněte na "Odeslat" pro dokončení procesu.

Blokování kanálů na mobilních zařízeních

Pokud chcete blokovat kanály na YouTube pomocí svého mobilního zařízení, postupujte podle těchto kroků:
 1. Otevřete aplikaci YouTube: Spusťte aplikaci YouTube na svém smartphonu nebo tabletu.
 2. Přihlaste se ke svému účtu: Ujistěte se, že jste přihlášeni ke svému účtu Google.
 3. Najděte kanál, který chcete zablokovat: Využijte funkci vyhledávání k nalezení kanálu, který chcete zablokovat, nebo se k němu dostaněte z videa.
 4. Přejděte na stránku O kanálu: Klepněte na název kanálu nebo profilový obrázek, pak klepněte na kartu "O kanálu".
 5. Klepněte na menu se třemi tečkami: Uvidíte ikonu menu se třemi tečkami (⋮) v pravém horním rohu obrazovky. Klepněte na ni, abyste otevřeli rozevírací menu.
 6. Vyberte "Blokovat uživatele": V rozevíracím menu vyberte možnost "Blokovat uživatele".
 7. Potvrďte své rozhodnutí: Objeví se vyskakovací okno, které vás vyzve k potvrzení vaší volby. Klepněte na "Blokovat", abyste dokončili proces.
Jak blokovat kanály na YouTube

Odblokování kanálů

Pokud se rozhodnete odblokovat dříve zablokovaný kanál, postupujte podle těchto kroků:

Na počítači:

 1. Navštivte stránku O kanálu: Navigujte na kanál, který chcete odblokovat, vyhledáním nebo přístupem k němu z videa.
 2. Klikněte na ikonu vlajky: Ikonu vlajky (?) najdete pod statistikami kanálu na pravé straně stránky a kliknutím na ni otevřete roletové menu.
 3. Vyberte "Odblokovat uživatele": V roletovém menu klikněte na možnost "Odblokovat uživatele".
 4. Potvrďte své rozhodnutí: Objeví se vyskakovací okno, které vás požádá o potvrzení vašeho rozhodnutí odblokovat kanál. Kliknutím na "Odeslat" dokončete proces.

Na mobilních zařízeních:

 1. Otevřete aplikaci YouTube: Spusťte aplikaci YouTube na svém smartphonu nebo tabletu.
 2. Najděte kanál, který chcete odblokovat: Pomocí funkce vyhledávání najděte kanál, který chcete odblokovat, nebo k němu přejděte z videa.
 3. Přejděte na stránku O kanálu: Klepněte na název kanálu nebo profilový obrázek, pak klepněte na kartu "O kanálu".
 4. Klepněte na menu se třemi tečkami: Uvidíte ikonu menu se třemi tečkami (⋮) v pravém horním rohu obrazovky. Klepněte na ni, abyste otevřeli rozevírací menu.
 5. Zvolte "Odblokovat uživatele": V roletovém menu vyberte možnost "Odblokovat uživatele".
 6. Potvrďte své rozhodnutí: Objeví se vyskakovací okno, které vás požádá o potvrzení vaší volby. Kliknutím na "Odblokovat" dokončete proces.

Avosmart pro blokování kanálů na YouTube

Avosmart je jednou z předních světových platforem pro rodičovskou kontrolu, která umožňuje rodičům sledovat a řídit dobu, kterou jejich děti stráví hraním her a na webových stránkách. S Avosmartem mohou rodiče pečlivě sledovat množství času, které jejich děti tráví na různých mediálních platformách.

Monitorování aktivity na sociálních médiích

Avosmart umožňuje rodičům pečlivě sledovat aktivity svých dětí na sociálních médiích, pomáhá jim identifikovat a řešit případy kyberšikany nebo emočního zneužívání online.

Sledování a blokování na YouTube

Avosmart rovněž poskytuje rodičům podrobný pohled na videa, která jejich děti sledovaly na YouTube. Tato funkce usnadňuje rodičům blokování konkrétních videí nebo kanálů jediným kliknutím v rodičovském panelu. Začleněním Avosmartu do našeho průvodce nabízíme rodičům další vrstvu kontroly nad online zážitky jejich dětí, a zajišťujeme bezpečné a příjemné digitální prostředí.

Alternativní způsoby, jak si přizpůsobit svůj zážitek z YouTube

Kromě blokování kanálů existují další způsoby, jak přizpůsobit vaši zkušenost s YouTube vašim preferencím:
 1. Odebírejte kanály: Odebíráním kanálů, které se vám líbí, zajistíte, že jejich obsah se objeví častěji ve vašich doporučeních a ve feedu.
 2. Použijte možnost "Nezajímá mě": Pokud se ve vašich doporučeních objeví video, které nechcete vidět, klikněte na třítečkové menu (⋮) vedle videa a vyberte "Nezajímá mě". To pomůže algoritmu YouTube lépe pochopit vaše preference.
 3. Vytvořte playlisty: Organizujte svá oblíbená videa do playlistů, což usnadní hledání a sledování obsahu, který vás baví.
 4. Upravte omezený režim YouTube: Aktivujte omezený režim YouTube pro filtrování potenciálně nevhodného obsahu z vašich výsledků vyhledávání a doporučení.
Blokování kanálů na YouTube je jednoduchý a účinný způsob, jak přizpůsobit svůj zážitek z užívání a vyhnout se nechtěnému obsahu. Díky našemu komplexnímu průvodci můžete snadno blokovat a odblokovávat kanály na stolních i mobilních zařízeních. Navíc objevujte alternativní metody na přizpůsobení vašeho zážitku na YouTube podle vašich preferencí.

FAQ Jak blokovat kanály na YouTube

Můžu blokovat kanál YouTube z vyhledávání?

Přestože nemůžete přímo blokovat kanál YouTube, aby se neobjevoval ve výsledcích vyhledávání, můžete blokovat kanál, abyste se vyhnuli jejich obsahu ve vašich doporučeních a komentářích. Tato akce může nepřímo snížit jejich přítomnost ve vašich výsledcích vyhledávání. Můžete také využít nástroje pro rodičovskou kontrolu od třetích stran, jako je Avosmart, pro správu a omezení konkrétního obsahu.

Jak odstraním nechtěné kanály na YouTube?

Chcete-li odstranit nechtěné kanály z vašeho zážitku na YouTube, můžete postupovat podle těchto kroků:
 1. Přejděte na hlavní stránku kanálu.
 2. Klepněte na tlačítko "Odběr" pro zrušení odběru daného kanálu.
 3. Pokud se obsah kanálu stále objevuje ve vašich doporučeních, klikněte na třítečkovou nabídku (⋮) vedle videa a vyberte "Nezajímá mě."
Blokování kanálu vám také pomůže vyhnout se jejich obsahu v doporučeních a komentářích, jak bylo vysvětleno dříve v tomto průvodci.

Jak zablokuji YouTube kanál pro děti?

Blokování YouTube kanálu pro děti se provádí stejným způsobem jako blokování jakéhokoli jiného kanálu. Odkazujte se na pokyny uvedené v tomto průvodci pro blokování kanálů na stolních a mobilních zařízeních. Dále zvažte aktivaci omezeného režimu YouTube nebo použití aplikace YouTube Kids, která nabízí více kurátorské a pro děti přívětivé prostředí. Rodičovské kontrolní platformy jako Avosmart vám mohou také pomoci lépe sledovat a spravovat YouTube aktivitu vašich dětí.