Jak zablokovat někoho na Facebooku

Jak zablokovat někoho na Facebooku

Nejpodrobnější průvodce blokováním někoho na Facebooku 2023

Facebook je platforma, která podporuje spojení, umožňuje nám udržovat kontakt s přáteli, rodinou a známými. Nicméně, mohou nastat situace, kdy potřebujete zajistit svou online bezpečnost nebo klid. Zde se stává funkce blokování někoho na Facebooku nezbytnou. Provedeme vás krok za krokem procesem, abyste měli všechny potřebné informace.

Proč byste mohli chtít blokovat někoho

Existují různé důvody, proč by někdo mohl na Facebooku zablokovat jiného uživatele:
 • Osobní bezpečnost: Někteří uživatelé mohli zažít hrozby nebo obtěžování.
 • Obavy o soukromí: Je možné, že chcete udržet určité aspekty svého života soukromé před určitými jednotlivci.
 • Vyhnout se rozptylování: Někteří přátelé nebo stránky mohou přidávat obsah, který považujete za irelevantní nebo rozptylující.

Postup k blokování někoho na Facebooku

1. Přístup k nastavení Facebooku

Přejděte do pravého horního rohu domovské stránky Facebooku a klikněte na ikonu šipky dolů. Z rozevírací nabídky vyberte 'Nastavení a soukromí', následované 'Nastavení'.

2. Nalezení sekce Blokování

Na levém bočním panelu najdete sekci s názvem 'Blokování'. Klikněte na ni, abyste přistoupili ke kontrolám blokování.

3. Blokování uživatele

V sekci 'Blokování uživatelů' je místo pro zadání jména nebo e-mailové adresy. Zadejte jméno osoby, kterou chcete blokovat, a objeví se seznam možných shod. Vyberte správnou osobu a klikněte na tlačítko 'Blokovat' vedle jejího jména.

4. Potvrzení blokování

Objeví se vyskakovací okno, které vás vyzve k potvrzení blokování. Klikněte na tlačítko 'Potvrdit'. Tato osoba bude nyní blokována, což jí zabrání zobrazovat váš profil, příspěvky nebo vás kontaktovat.

Co se stane, když někoho zablokujete?

 • Žádné další interakce: Blokované osoby vás nebudou moci označovat, zvát na události nebo do skupin, zahájit konverzace nebo vás přidat jako přítele.
 • Neviditelnost profilu: Váš profil se pro ně stane zcela neviditelným.
 • Automaticky odstranění z přátel: Pokud jste dříve byli přáteli, zablokování automaticky odstraní danou osobu z přátel.
 • Předchozí značky: Staré značky vás od zablokované osoby mohou stále existovat, ale nebude vás moci znovu označit.

Odblokování někoho na Facebooku

Pokud si rozmyslíte, odblokování někoho je stejně jednoduché:
 • Přejděte do 'Nastavení' a poté do 'Blokování'.
 • V sekci 'Zablokovaní uživatelé' uvidíte seznam uživatelů, které jste zablokovali. Klikněte na 'Odblokovat' vedle jména osoby, kterou chcete odblokovat.
 • Objeví se potvrzovací okno. Potvrďte a osoba bude odblokována. Nezapomeňte, že budete muset odeslat novou žádost o přátelství, abyste se znovu spojili.
Zajištění vaší online bezpečnosti a pohody na platformách jako je Facebook je nejvyšší prioritou. Blocking je funkce, která uživatelům umožňuje ovládat své online interakce. Ať už je to z důvodů osobní bezpečnosti, soukromí, nebo jednoduše snížení rušivých elementů, vězte, že máte možnost ji využít. Vždy ji používejte zodpovědně a zvažte své důvody předtím, než se rozhodnete jednat. Jak zablokovat někoho na Facebooku

Vylepšení rodičovské kontroly s Avosmart

Zajištění bezpečnosti a pohody našich dětí při navigaci na online platformách, jako je Facebook, je nesmírně důležité. Avosmart je přední aplikace, která nabízí nadřazené monitorovací schopnosti rodičům, kteří chtějí sledovat aktivity svých dětí na Facebooku.

Avosmart: Komplexní sledování pro Facebook

Zde je několik důvodů, proč se Avosmart vyznačuje jako efektivní nástroj pro rodičovskou kontrolu na Facebooku: Zatímco Facebook nabízí řadu příležitostí pro učení a sociální interakci, rodičovský dohled je nezbytný k zajištění bezpečného online prostředí. S nástroji jako Avosmart mohou rodiče získat klid, vědě že mají k dispozici robustní systém pro sledování a řízení internetových aktivit svých dětí efektivně.

FAQ. Jak na Facebooku zablokovat někoho

Můžou vás přátelé na Facebooku vidět, pokud je zablokujete?

Ne, Facebook neuvedomuje uživatele, když byli zablokováni. Avšak mohou si všimnout, že vás již nemohou najít ve vyhledávání, vidět váš profil nebo s vámi komunikovat prostřednictvím příspěvků a zpráv. Ze strany Facebooku se jedná o diskrétní proces, ale pozorný uživatel by mohl pochopit, co se stalo, na základě náhlého vymizení interakce.

Můžete na Facebooku zablokovat přítele?

Ano, na Facebooku můžete zablokovat kohokoli, včetně těch, kteří jsou momentálně ve vašem seznamu přátel. Jakmile přítele zablokujete, Facebook automaticky oba odpojí. To znamená, že si ani jeden z vás nebude moci prohlížet profily, příspěvky nebo příběhy druhého a nebudete moci komunikovat prostřednictvím Facebook Messengeru.

Jak vytvořit událost na Facebooku a zablokovat někoho?

 • Vytvoření události:
  • Přejděte na levou stranu vašeho Facebook News Feed a klikněte na "Události".
  • Nalevo klikněte na "+ Vytvořit událost".
  • Vyplňte podrobnosti o události a klikněte na "Vytvořit" nebo "Publikovat".
 • Zablokování někoho z události:
  • Poté, co jste vytvořili svou událost, přejděte na stránku události.
  • Klikněte na "Další" pod hlavní fotografií.
  • Vyberte "Upravit událost".
  • Přejděte na "Seznam hostů" na pravé straně.
  • Najděte osobu, kterou chcete z události zablokovat.
  • Klikněte na 'X' vedle jejich jména, abyste je odstranili ze seznamu hostů.
Poznámka: Zablokování někoho z události jej odstraní ze seznamu hostů, ale na Facebooku je nezablokuje. Pokud je chcete úplně zablokovat, postupujte podle kroků uvedených v hlavním článku.

Související blogový příspěvek

https://avosmart.com/blog/cz/jak-zablokovat-nekoho-na-tik-toku/ https://avosmart.com/blog/cz/jak-zablokovat-instagram/