Jak blokovat webové stránky na Androidu

Jak blokovat webové stránky na Androidu
Blokace webových stránek na zařízeních Android může být z různých důvodů zásadní, jako je ochrana dětí před škodlivým obsahem nebo zvýšení produktivity omezením rozptylování. Tento komplexní průvodce vám pomůže naučit se, jak efektivně blokovat webové stránky na zařízeních Android pomocí různých metod a nástrojů.

Metoda 1: Použijte aplikaci pro rodičovskou kontrolu

Aplikace pro rodičovskou kontrolu jsou navrženy tak, aby pomáhaly rodičům sledovat a spravovat online aktivity svých dětí. Tyto aplikace často obsahují blokování webových stránek na Androidu funkci, která může být užitečná pro každého, kdo chce blokovat konkrétní webové stránky na svém zařízení Android.

Nejlepší Aplikace pro Rodičovskou Kontrolu pro Android

 1. Avosmart: Avosmart je jednou z předních světových platforem pro rodičovskou kontrolu, která umožňuje rodičům řídit čas strávený na hrách a webových stránkách. S Avosmartem mohou rodiče umožnit přístup pouze ke vzdělávacím webovým stránkám a aplikacím, čímž se zajišťuje, že děti prožívají optimální vývoj při používání digitálních médií.
Výběr nejlepší aplikace pro rodičovskou kontrolu , jako je Avosmart, vám pomůže účinně blokovat webové stránky na vašem zařízení Android a vytvořit bezpečné online prostředí pro vaše děti. Jak blokovat webové stránky na Androidu

Metoda 2: Blokování webových stránek prostřednictvím vašeho mobilního prohlížeče

Některé mobilní prohlížeče, jako je Google Chrome a Firefox, mají vestavěné možnosti blokování konkrétních webových stránek. Postupujte podle následujících kroků pro blokování webových stránek ve vašem preferovaném prohlížeči:

Blokování webových stránek v Google Chrome

 1. Otevřete Chrome a přejděte na webovou stránku, kterou chcete zablokovat.
 2. Klepněte na třítečkové menu v pravém horním rohu.
 3. Vyberte 'Přidat na úvodní obrazovku'.
 4. Stáhněte a nainstalujte aplikaci BlockSite z obchodu Google Play Store.
 5. Otevřete BlockSite, udělte nezbytná oprávnění a klepněte na ikonu "+".
 6. Vyberte 'Chrome' a vyberte webovou stránku, kterou jste přidali na úvodní obrazovku.
 7. Klepněte na ikonu zaškrtávacího políčka pro blokování webové stránky.

Blokování webových stránek v Firefoxu

 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci BlockSite doplňek pro Firefox.
 2. Otevřete prohlížeč Firefox a klepněte na třítečkové menu.
 3. Přejděte na 'Doplňky' a vyberte 'BlockSite'.
 4. Klikněte na ikonu "+" a zadejte URL webové stránky, kterou chcete blokovat.
 5. Potvrďte akci kliknutím na ikonu fajfky.

Metoda 3: Modifikace souboru Hosts na zařízení s rootem

Pokud je vaše zařízení Android rootováno, můžete blokovat webové stránky upravením souboru hosts. Tato metoda je pokročilejší a vyžaduje root přístup k vašemu zařízení.
 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci pro procházení souborů s root přístupem, jako je například ES File Explorer .
 2. Otevřete správce souborů a navigujte do adresáře '/system/etc/'.
 3. Najděte a otevřete soubor 'hosts'.
 4. Na konec souboru přidejte nový řádek ve formátu '127.0.0.1 example.com', kde 'example.com' nahraďte webovou stránkou, kterou chcete blokovat.
 5. Uložte soubor hosts a restartujte své zařízení, aby se změny projevily.
Poznámka: Úprava souboru hosts může potenciálně poškodit vaše zařízení. Pokračujte opatrně a ujistěte se, že máte zálohu před provedením změn.

Metoda 4: Nakonfigurujte filtrování DNS

Filtrování DNS je metoda, která zahrnuje změnu nastavení systému názvů domén (DNS) na vašem zařízení pro blokování specifických webových stránek. Několik poskytovatelů DNS nabízí funkce filtrování obsahu, které lze použít k blokování webových stránek na zařízeních Android.

Jak nastavit filtrování DNS na Androidu

 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci pro změnu DNS, jako je   DNS Changer z obchodu Google Play Store.
 2. Otevřete aplikaci DNS Changer a vyberte poskytovatele DNS, který nabízí filtrování obsahu, jako je OpenDNS nebo CleanBrowsing.
 3. Nastavte nastavení DNS dle instrukcí poskytovatele pro aktivaci filtrování webových stránek.
 4. Uložte nastavení a restartujte zařízení, aby změny byly účinné.

Metoda 5: Použijte aplikaci Firewall od třetí strany

Aplikace firewall od třetí strany vám umožňují blokovat webové stránky na vašem zařízení Android omezením jejich přístupu k internetu. Tyto aplikace často přicházejí s dalšími funkcemi, jako je sledování použití sítě a správa oprávnění aplikací.

Top aplikace Firewall pro Android

 1. NetGuard: NetGuard je aplikace firewallu bez potřeby root přístupu, která vám umožňuje blokovat webové stránky a spravovat oprávnění aplikací na vašem zařízení Android.
 2. NoRoot Firewall: NoRoot Firewall je uživatelsky přívětivá aplikace firewallu, která vám pomáhá blokovat webové stránky a ovládat přístup aplikací k internetu bez potřeby root přístupu.
 3. AFWall+: AFWall+ je pokročilá aplikace firewallu pro zařízení Android s root přístupem, nabízející širokou škálu funkcí, včetně blokování webových stránek a správy oprávnění aplikací.
Blokování webových stránek na zařízeních Android je možné pomocí různých metod, v závislosti na vašich potřebách a technické odbornosti. Aplikace pro rodičovskou kontrolu, nastavení mobilního prohlížeče, úpravy souboru hostitelů, filtrování DNS a aplikace firewallu třetích stran jsou všechny účinné způsoby blokování webových stránek na Androidu. Vyberte si metodu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a udržujte svůj online zážitek bezpečný a bez rušení.

FAQ. Jak blokovat webové stránky na Androidu

Jak mohu blokovat webové stránky na mém Androidu bez aplikace?

Webové stránky můžete blokovat na svém zařízení Android bez použití aplikace tak, že upravíte soubor hosts (vyžaduje root přístup) nebo konfigurací DNS filtru. Mějte na paměti, že úprava souboru hosts může být riskantní a DNS filtr nemusí být tak efektivní jako použití aplikace.

Jak mohu blokovat webovou stránku na svém telefonu?

Webovou stránku můžete blokovat na svém telefonu pomocí aplikace pro rodičovský dohled, konfigurací nastavení mobilního prohlížeče, úpravou souboru hosts (vyžaduje root přístup), nastavením DNS filtru nebo použitím aplikace třetí strany jako firewall.

Jak blokuji konkrétní webovou stránku?

Chcete-li zablokovat konkrétní webovou stránku, můžete použít aplikaci pro rodičovský dohled, změnit nastavení v mobilním prohlížeči, upravit soubor hosts na zařízení s root přístupem, konfigurovat DNS filtraci nebo použít aplikaci třetí strany jako firewall. Každá metoda se liší z hlediska efektivity a technických požadavků.

Jak zablokuji konkrétní webovou stránku na Google?

Pokud chcete blokovat konkrétní webovou stránku na Google, můžete použít aplikaci BlockSite ve spojení s Google Chrome. Jednoduše se navigujte na webovou stránku, kterou chcete blokovat, klepněte na třítečkové menu v pravém horním rohu a vyberte možnost 'Přidat na úvodní obrazovku'. Poté stáhněte a nainstalujte aplikaci BlockSite z obchodu Google Play, otevřete ji, udělte potřebná oprávnění a klepněte na ikonu "+". Vyberte možnost 'Chrome' a vyberte webovou stránku, kterou jste přidali na úvodní obrazovku. Klepnutím na ikonu fajfky zablokujete webovou stránku.