Je Facebook Messenger bezpečný pro děti?

Je Facebook Messenger bezpečný pro děti?

Jedná se o jednu z nejslavnějších sociálních mediálních platforem pro dospělé a dospívající. Více než 2 miliardy uživatelů používá Facebook ke zůstat v kontaktu se svými přáteli a pro podobné účely. Z těchto uživatelů jich téměř polovina používá Messenger , který je zpravodajskou a video chatovací aplikací pro Facebook. Mnoho dospívajících také využívá aplikace jako Instagram a TikTok, ale mnoho mladých dospívajících používá aplikaci Messenger Kids.

Messenger Kids byl uveden na trh v roce 2017. Jedná se o video chatovací a zpravodajskou aplikaci pro děti, aby zůstaly ve virtuálním kontaktu se svou rodinou a přáteli. Jednou z důležitých částí aplikace je, že umožňuje rodičům dohlížet na to, co dělají jejich děti, ale rodiče se mohou také spolehnout na kontaktní seznam svého současného seznamu přátel. Tímto způsobem se děti cítí autonomní a rodiče jsou bez starostí, protože vidí vše, co jejich dítě na aplikaci dělá. Pokud vaše dítě tuto aplikaci používá, tento článek vám pomůže.

Jak se liší od ostatních platforem?

Obecně platí, že děti do 13 let se nemohou registrovat na sociálních mediálních platformách. Důvodem je zákon COPPA, který chrání online data dětí. Messenger Kids tento požadavek přehlíží, protože rodiče se registrovají a spravují účet za své děti.

Děti používají aplikaci v prostředí, kde jejich rodiče spravují všechny aspekty. Je to jakýsi předstupeň před jejich první významnou zkušeností se sociálními médii. Na Messenger Kids nemají děti veřejný profil. Takže je ostatní uživatelé Facebooku nemohou vidět. Rovněž rodiče si mohou vybrat, zda budou mít své jméno a profilovou fotografii viditelné pro ostatní kontakty a přátele na Facebooku, či nikoliv. Celkově platí, že neexistuje jiná sociální platforma, která by poskytovala rodičům takovou úroveň kontroly nad sociálními účty svých dětí.

Je Facebook Messenger bezpečný pro děti?

Jak funguje Messenger Kids?

Nejprve musíte stáhnout Messenger Kids na telefon svého dítěte. Účet pro ně můžete nastavit pomocí svého účtu. Zde je přehled toho, co všechno mohou rodiče dělat se svým účtem Messenger Kids pro své děti:

  • Nastavit časové limity pro využití aplikace
  • Odhlásit své dítě z aplikace
  • Přijmout nebo odmítnout požadavky, které jejich děti obdrží, a dokonce ovládat jejich seznam kontaktů
  • Používat rodičovský účet Messengeru k hovoru s dítětem pomocí Messenger Kids
  • Rodiče mohou kdykoli stáhnout chaty svých dětí

Messenger Kids je aplikace, která počítá s aktivní účastí rodičů. Je zde průhlednost z obou stran, aby nedošlo k podezřelé aktivitě.

Ochranná opatření na Messenger Kids

V roce 2019 bylo náhodně povoleno, aby se cizinci dostali do skupinových chatů. Byla to důsledek technické chyby. Experti ji však brzy opravili. Kromě toho je Messenger Kids vysoce bezpečná aplikace. Zde je přehled toho, co mohou rodiče dělat na Messenger Kids:

  • Vidět, s kým jejich dítě mluví
  • Zkontrolovat, kolik času na tom stráví
  • Zjistit, koho jejich dítě blokovalo a odblokovalo
  • Přijímejte každý obrázek, který posílají nebo přijímají

Děti nemohou na této aplikaci nic smazat; rodiče tedy mohou procházet a číst jakýkoli chat, který si přejí číst na svém účtu. Dále děti nemohou v aplikaci posílat odkazy na videa z YouTube nebo jakékoliv jiné odkazy. Tím se významně snižuje možnost vystavení dítěte potenciálně škodlivému obsahu.

Jaká jsou rizika v Messenger Kids?

Bez ohledu na bezpečnostní opatření v Messenger Kids existují stále některé obavy. Ve skutečnosti jsou cizinci na Messenger Kids menším problémem než jejich přátelé. Šikana je běžná u adolescentů. Stejně tak je běžné i kyberšikana mezi nimi. Videochat však je na této aplikaci slepou skvrnou.

Takže můžete vidět, s kým vaše děti videohovorí, ale neexistuje žádný záznam o chatu. Takže nebudete vědět, o čem vaše děti mluví. Proto by neexistovaly žádné důkazy, pokud by vaše dítě zažilo kyberšikanu během videohovoru s někým.

Dalším obavou je, že rodiče často věří, že je příliš brzy vystavit své děti sociálním mediím. Myslí si, že je to z nich udělá závislé na těchto aplikacích. Toto riziko nehrozí pouze u Messenger Kids, ale i u všech ostatních platform sociálních médií. Rodiče mohou využít různých metod pro nastavení hranic a časových limitů na těchto aplikacích. Jednou z těchto cest je využití nástrojů pro rodičovskou kontrolu, jako je Avosmart.

Jak pomáhá Avosmart?

Je to jedna z nejlepších softwarů pro rodičovskou kontrolu kterou můžete použít k sledování online aktivit svých dětí. S Avosmartem můžete nastavit časové limity na aplikace a webové stránky. Nejen to, můžete také blokovat webové stránky , aplikace , a dokonce YouTube kanály, které se zdají být nevhodné pro vaše děti. Budete dostávat pravidelné zprávy o čase, který stráví online, a můžete dokonce kontrolovat jejich chaty. Celkově vzato, mít nástroj jako Avosmart je nejlepší způsob, jak se ujistit, že vaše dítě je online v bezpečí a zcela daleko od nevhodného obsahu.

Závěr

Messenger Kids je bezpečná aplikace, kterou rodiče mohou svým dětem umožnit udržovat kontakt se svými přáteli. Ačkoli se podílela na několika únicích dat, takové věci se stávají téměř na každé jiné sociální mediální platformě. Celkově musíte být důslední v dohledu. Kontrola vašeho dítěte se může na dlouhou trať ukázat jako velmi prospěšná, protože je to vynikající způsob, jak se ujistit, že jsou v bezpečí.