Skrývá závislost vašeho dítěte na hrách duševní zdravotní problémy?

Skryvá závislost vašeho dítěte na hrách duševní zdravotní problém?

Pro ty, kteří neví, WHO prohlásila nutkavé hraní videoher za problém duševního zdraví . Pokud je to i váš případ s vaším dítětem, bylo by nejlepší je seznámit s alternativami jako stolní hry, fyzické sporty nebo dokonce setkání s přáteli.

Jedním z velmi běžných problémů, kterými trpí naše mládež dnes, je závislost na videohrách. Existuje významný nárůst rodičů, kteří hledají pomoc od odborníků pro své děti, protože tráví hodně času hraním videoher. Kvůli závažnosti tohoto problému ho WHO prohlásila za duševní poruchu. To se vztahuje na lidi, kteří hrají videohry nadměrně tak, že to značně narušuje jejich život v osobní, sociální, vzdělávací, pracovní a mnoha dalších aspektech po dobu minimálně dvanácti měsíců. Takže níže jsou odpovědi na všechny vaše obavy a otázky.

Kdy byste měli být znepokojeni tímto problémem?

Mnoho dětí, ale i dospělých, hraje videohry pro rekreační účely. S ohledem na tyto věci, kdy by se rodič měl začít obávat? Pokud vaše dítě vykazuje některé z níže uvedených příznaků, je čas se problémem zabývat. Zde jsou příznaky.

  • Vaše dítě je neustále zaujaté hrami, a skoro to vypadá, jako by se jeho život točil kolem nich. Dítě vždy buď hraje hru, nebo o ní mluví. Celkově to vždy působí tak, že hry jsou jediným zdrojem motivace v jeho životě.
  • Sociální interakce dítěte se výrazně snížila. Poklesla natolik, že se ani necítí vyjít z domu a setkat se s přáteli.
  • Hodnocení vašeho dítěte se rychle zhoršuje. Také odmítají dělat domácí úkoly a nezdá se jim, že by je akademické věci nějak zvlášť zajímaly.
  • Pokud jim zakážete hrát videohry nebo je odstraníte, dojde u nich k psychickému zhroucení, výbuchu hněvu, nebo se stávají výjimečně podráždění.
  • Vaše dítě vždy lže o času, který stráví hraním her. V některých případech také může krást peníze na hraní videoher.

Proč by vás tento problém měl znepokojovat?

Pokud tyto problémy u svého dítěte vidíte, je čas být znepokojen.

Snížený spánek

Většinou se děti hrají mnoho videoher, zejména v noci, protože je nikdo nebude rušit. To způsobuje, že jsou připraveny o spánek, což je velmi škodlivé, protože jejich mysl by se měla v tomto věku rozvíjet. Když musí také jít následující den do školy, ovlivňuje to také jejich pozornost a učení. Nedostatek spánku způsobuje, že mají bolesti hlavy a cítí se unavené po celý den.

Snížené tělesné cvičení

Děti, které hrají hodně videoher, často moc necvičí. Všechny tyto věci také přispívají k vedlejším tělesným problémům, jako je obezita. Navíc cvičení je pro rozvíjející se mozky nezbytné.

Jiné zdravotní problémy

Nadužívání myši a ovladače více než obvykle může také vést k syndromu karpálního tunelu. Mezi další stížnosti patří suché oči, bolesti hlavy a bolesti zad. V některých závažných případech hráči zanedbávají také svou hygienu.

Sociální izolace

Když děti hrají hodně videoher, také se značně snižuje jejich interakce s členy rodiny. Většinou jsou samy, což je zbavuje vývoje mnoha sociálních dovedností, které by se mohly naučit jen tím, že jsou se svými kamarády. I když jsou mnozí online hráči sociální, dovednosti, které se tyto děti mohou naučit na těchto platformách, jsou velmi omezené, protože zde není žádná interakce v reálném životě.

Bez zájmu o čtení nebo jiné vzdělávací aktivity

Když dítě hraje hodně videoher, nezdá se mít moc zájem o jiné koníčky, které rozvíjejí dětský intelekt. Čtení knih a zapojení do kreativních aktivit jsou některé dovednosti, které budou v budoucnu potřebovat.

Vyhnout se lidem

Mnoho dětí zažívá ve svém životě hodně stresu. Pro ně je herní svět spíše únikem před realitou. Pomáhá jim vyhnout se čelit problémům a hledání jejich řešení. Je to vysoce důležitá dovednost, kterou by děti měly rozvíjet, zatímco jsou mladé.

Co jako rodič s těmito věcmi dělat?

Komunikujte se svým dítětem

Komunikovat s nimi o těchto problémech může být nejlepší věc na řešení. Měli byste svým dětem vysvětlit, proč se o ně bojíte a jak jim s tím pomoci.

Udržujte stálé hranice

Doba strávená hraním videoher by měla být omezena na jednu hodinu denně, podle mnoha slavných institucí. Nejlepší věcí na řešení je setrvat na časovém limitu a vyvážit následky za překročení limitu herní doby.

Jak se ujistit, že je vaše dítě na internetu v bezpečí?

Avosmart je vynikající nástroj pro rodičovskou kontrolu to vám pomůže zajistit online bezpečí vašeho dítěte. S Avosmartem můžete blokovat webové stránky a aplikace, které mohou být pro vaše děti docela škodlivé. Také můžete blokovat kanály na YouTube které se mohou ukázat jako škodlivé pro vaše děti. Poskytuje vám vhled do jejich online aktivit. Také můžete být vědomi jejich polohy s pomocí Avosmartu.