7 online výzev, které jsou pro vaše děti naprosto nebezpečné

7 online výzev, které jsou pro vaše dítě naprosto nebezpečné

Absolvování online výzev je stále běžnější. Tyto kousky mohou vypadat směšně nebo neškodně, ale stačí jen 15 minut směšného hledání slávy, aby se z nich stala nebezpečná a smrtelná katastrofa. Stávalo se to i předtím, než se začalo masově využívat internetu.

Dříve jsme také chtěli zkoušet věci, které dělají ostatní. Mohlo by to být zaklinání "Bloody Mary" před zrcadlem. Nyní dnešní děti mají pocit, že chtějí dělat to, co vidí na internetu jako virální výzvu. Takže zde jsou sedm takových online výzev, které jsou naprosto nebezpečné pro vaše děti, bez ohledu na jejich vzhled.

Výzva Cha-Cha Slide

Jedná se o novou a potenciálně škodlivou výzvu na TikTok. V této výzvě řidiči řídí a přitom hrají píseň 'Cha-Cha Slide' od rappera Caspera, která byla vydána před dvaceti lety. Slavné texty písně zahrnují "slide to the left, slide to the right." Řidiči říkají tyto věty, zatímco zpívají texty. Výzva je nebezpečná, vede k nepředvídatelné a nezodpovědné jízdě a dokonce způsobila téměř převrácení aut.

Výzva Skok na lebku

Už samotný název naznačuje, že může způsobit zranění. Výzva se virálně rozšířila na TikTok , a je potřeba k ní tři dobrovolníci. Takže výzva Skok na lebku začíná tím, že dva chlapci stojí na opačných stranách třetího chlapce. Třetí osoba netuší, co se chystá stát.

Takže, tři kluci stojí vedle sebe a všichni musí skočit. Ale skáče jen ten uprostřed. Myslí si, že skočí i ostatní dva, ale oni ne. Namísto toho kopnou směrem dovnitř, aby chlapce ve skoku srazil, a kopne ho to nohama vpřed. Takže padá zpět a bolestivě dopadne na zem, hlavou napřed. Je to výzva, která je 100 % škodlivá pro dobrovolníka ve středu. 

Penny Challenge

Možná jste slyšeli o této výzvě, kde děti zaznamenávají, co se stane, když položí penny mezi zásuvku a nabíječku. Nejenže je to naprosto nebezpečné, ale může být fatálně nebezpečné pro ty, kteří se výzvy zúčastní, a může také vést k smrti. Generuje jiskry elektrické energie, které mohou zabít člověka. Není to zábava a pokud vidíte své dítě, jak to dělá, měli byste mu říci, aby se nikdy nezúčastnilo takových věcí, protože mohou mít dlouhodobý dopad.

Fire Challenge

Vyvstává jednoduchá, ale trapná otázka: proč musí děti zapalovat samy sebe. Může to být žert, ale nevypadá to tak. V této výzvě se dobrovolník musí nasákout tělo hořlavou kapalinou jako je alkohol a zapálit ji, zatímco natáčí celou scénu. Výzva se rozšířila v roce 2014. Dokonce už tehdy ti, kteří to zkusili, utrpěli vážné popáleniny. Výzva s ohněm se znovu objevila během posledních dvou let.

7 online výzev, které jsou pro vaše děti naprosto nebezpečné

Výzva: sebeškrcení

Začalo to v roce 2009, ale v roce 2018 se to opět objevilo velmi šokujícím způsobem. Výzva sebeškrcení vedla k smrti žáka 5. třídy. Další případ byl v roce 2019, kdy dospívající byl při příjezdu do nemocnice mozkově mrtvý kvůli této výzvě. Tento mladík byl nalezen v bezvědomí ve svém pokoji poté, co zkusil výzvu sebeškrcení. Je to hloupá výzva, kde se účastníci musí dusit, dokud nepadnou do bezvědomí.

Výzva: výplach oka

Výzva se stala v roce 2019 virální na TikToku. V Eye Bleach Challenge děti vybělují své oči, aby jim daly světlou barvu. Podivné je, že děti drží bělicí prostředek nebezpečně blízko svým nahým očím. Naproti tomu, původce výzvy Eye Bleach měl na očích kontaktní čočky. Takže změna barvy očí původce byla transparentní lež. Pokus o to způsobuje nejen chemické popáleniny, ale může také vést k trvalému očnímu zranění.

Výzva sůl a led

V rámci výzvy sůl a led dobrovolník vysype sůl na své rameno a položí na ně led. Poté musí snášet pocit pálení, který se cítí jako omrzlina, po značně dlouhou dobu. Když to začalo v roce 2014, zanechalo to u mnoha dětí popáleniny. Objevilo se to znovu a byly hlášeny případy, kdy děti opět utrpěly popáleniny druhého stupně.

Výzva Tide Pod

Výzva vznikla v roce 2018 a mnoho teenagerů si kvůli ní ohrožovalo život. Účastníci výzvy musí natočit video, jak se snaží sníst kapsli s pracím práškem Tide. Jakmile to natočí, mohou výzvu předat někomu dalšímu. Musí do toho kousat, dokud prací prostředek nezačne z kapsle vytékat. Poté to musí okamžitě vyplivnout.

Použijte nástroje rodičovské kontroly a udržte své děti v bezpečí

Používání nástrojů rodičovské kontroly jako je Avosmart pomáhá zajistit, aby se vaše dítě drželo dál od takových výzev v aplikacích . Avosmart má mnoho funkcí, které vám pomůžou udržet je v bezpečí . Poskytne vám užitečné náhledy a dokonce vám umožní blokovat stránky a aplikace, které obsahují nevhodný obsah. Ačkoli používání rodičovské kontroly odstraňuje většinu nebezpečí, není to vše. 

Měli byste také vzdělavat své děti o dopadech těchto sociálních mediálních výzev. Takové výzvy jsou jen malé kaskadérské kousky, které přinášejí dočasnou slávu, která není ani pravá. Tyto kousky někoho neproslaví kvůli talentu. Proslaví člověka jen proto, že provedl hrůzný kousek a to není ideální způsob, jak děti dosáhnou slávy.