Doba strávená u obrazovek. Nutné zlo. 3 kroky k ochraně dětí

Doba strávená u obrazovky - nezbytné zlo chránící děti

Během poslední dekády technologie pokročila ve všech povoláních na světě. Převzaly nás notebooky, chytré telefony, tablety, chytré televize a konzole. Tak se doba strávená u obrazovky stala přirozenou součástí našeho dne. Při práci jsou našimi nejlepšími přáteli notebooky, protože nám umožňují vykonávat jakýkoli úkol, který byl zadán. Navíc, mobilní telefony se staly nutností pro každého. Mluvíme po telefonu, píšeme SMSky, prohlížíme si internet nebo posloucháme hudbu na našich mobilech. Avšak příliš mnoho času stráveného u obrazovky za den může být pro naše zdraví smrtelné. Proto bychom měli tento čas co nejvíce omezit.

Doba strávená u obrazovky

Od pandemie Covid-19 se práce z domova stala přirozeným prostředím. Pro studenty vysokých škol a školní studenty jsou online přednášky novou normou. Ačkoli se tím všechno snižuje riziko nákazy virem, rychle se zvyšuje doba strávená u obrazovky. Například studenti musí sedět u svých denních přednášek 6 hodin denně. Navíc pro dokončení svých každodenních akademických úkolů vždy potřebujete notebook. Průměrně mají studenti denně minimálně 8-12 hodin strávenými u obrazovky.

Aplikace pro sledování času stráveného u obrazovky

Proč je nadměrná doba strávená u obrazovky špatná?

Může být mnoho výhod vlastnit notebooky a jak vám usnadňují život. Nicméně, existují mnohé nevýhody a temné stránky zírání na obrazovku příliš dlouho.

 • Vidění:  Dlouhé zírání na obrazovku může způsobit mnoho problémů s vaším zrakem. Množství zátěže, kterou pixelový displej může způsobit vašim očím, bylo prezentováno v nespočetných výzkumných pracích a případových studiích. Navíc, špatné držení těla a poloha mohou způsobit bolesti zad a napětí v krku.
 • Spánek:  Mnoho studií odhaluje, že zvýšené používání notebooků a tabletů způsobuje více rušení ve spánku. Je nesmírně důležité, aby tělo získalo dostatek odpočinku pro aktivity následujícího dne. Avšak nadměrný čas strávený u obrazovky může narušit váš spánkový cyklus a nakonec skončíte tím, že budete neustále unaveni.
 • Učení:  Děti a mladí dospělí, kteří tráví hodně času sledováním televize nebo na svých telefonech, nejvíce pravděpodobně trpí poruchou pozornosti. Navíc, cokoli, co ovlivňuje pozornost, nejvíce pravděpodobně ovlivní učení. Tedy to by mohlo být fatální pro budoucnost vašeho dítěte.
 • Emoce a osobnost:  Výzkumníci zjistili, že děti, které hrají videohry více než 2 hodiny denně, zažívají mnoho psychických potíží. Hraní násilných her může způsobit zvýšení agresivity a snížení citlivosti na jiné záležitosti. Navíc může závislost na hrách zmenšit oblasti mozku odpovědné za empatii, soucit a kontrolu pudů. Je výzvou odhadnout, jak dlouho trvá mozku vrátit se zpět do normálu po tomto.
 • Hmotnost a celkové zdraví:  Denní sledování televize na dvě a více hodin skutečně může ovlivnit vaši hmotnost a platí to pro všechny věkové skupiny. Je to obzvláště smrtelné, pokud jste teenager. Studie také předpověděly vysoký cholesterol a krevní tlak u dětí. To by mohlo být pro vaše zdraví smrtící, obzvláště když máte před sebou celý život.
 • Sociální dovednosti:  Online zkušenosti a sociální média skutečně mohou pomoci navázat kontakt s lidmi, podporovat komunikaci a kreativitu. Toto však neplatí, když neustále jen zíráte na obrazovku. Teenageři obvykle používají své telefony k vyhýbání se rozhovoru s lidmi. Skutečně to bude ničit jejich sociální dovednosti a nedodá jim dostatek sebevědomí, aby vedli tváří tvář rozhovor. Proto je třeba maximálně omezit dobu strávenou u obrazovky.

Jak se stát odborníkem na čas strávený u obrazovky?

 • Chápeme, že notebooky a telefony jsou nutné pro průběh vašeho dne. Dokonce i pro vysokoškolskou práci se od vás v současnosti vyžaduje, abyste zírali na obrazovku. Proto by se to mělo omezit na to. Studenti by měli omezit svůj čas strávený u obrazovky pro akademické účely a mít přísné omezení na rekreaci.
 • Teenageři v dnešní době jsou vždy aktuální na sociálních médiích. Snapchat, Instagram, Twitter tvoří jejich oblíbené aplikace. Je naprosto klíčové omezit veškeré posouvání a psaní na značnou část. Musíte stanovit přísný časový limit pro použití těchto aplikací a dodržovat ho. Je to nezbytné pro váš cíl snížit dobu strávenou u obrazovky.
 • Pokud žijete se svou rodinou, bylo by výhodné, aby všichni v domě měli dobu zmrazení obrazovky. Každý musí odložit své telefony, notebooky a tablety. Navíc byste se všichni mohli ponořit do zábavné aktivity, abyste zlepšili soudržnost a snížili nudu. Pár hodinová přestávka od vašich obrazovek je pro každého zdravá. Můžete také použít Avosmart k omezení doby u obrazovky.

Jaké jsou funkce Avosmart?

Avosmart je přední nástroj pro rodičovskou kontrolu a zde jsou věci, které s ním můžete dělat.

 • Kontrola S pomocí Avosmart můžete filtrovat stránky a nastavit časový limit na herní aplikace a cokoli, co přichází do cesty práce vašich dětí. Můžete také nastavit časové limity na aplikacích pro Android, iOS a Windows.
 • Spravovat Můžete také spravovat nastavení a získávat podrobné zprávy o aktivitách vašich dětí odkudkoli.

Je zde také režim bezpečného hledání pro platformy jako Google a YouTube. Avosmart kontroluje obsah webu a blokuje ho, pokud stránka není vhodná pro děti.

Navíc rodiče mohou sledovat YouTube aktivity svých dětí. Mohou zablokovat konkrétní kanál nebo video, pokud zjistí, že pro ně není vhodné.