Aplikace pro sledování času stráveného u obrazovky. Jak regulovat dobu, kterou vaše dítě tráví u obrazovky před spaním?

Aplikace pro dobu strávenou u obrazovky

Děti dnes upřednostňují sledování televize před četbou knihy kdykoli. Je to interaktivnější, zábavné a jednoduché. Mnoho rodin a dětí sleduje televizi předtím, než jdou spát. Může být těžké to neudělat, po dlouhém dni práce. Koneckonců, všichni se chceme odpojit a relaxovat.

Nicméně, mnoho studií ukázalo, že doba strávená u obrazovky před spaním může být škodlivá pro zdraví vašeho dítěte. Může vést k problémům se spánkem - jako je nespavost - špatné zdraví, ztráta soustředění atd. Ale regulace času stráveného u obrazovky může být něco, co je těžké kontrolovat, protože obrazovky jsou tak návykové.

Jedním ze způsobů, jak si tuto úlohu usnadnit, je použití aplikace pro kontrolu času stráveného u obrazovky , jako například Avosmart. Pro vaše použití je k dispozici mnoho bezplatných rodičovských kontrolních aplikací, ale Avosmart patří mezi ty nejlepší. Můžete nastavit časový limit pro hry a internet. Zablokovat určité aplikace, nastavit daný časový limit nebo vytvořit vlastní hodinový plán! A to není vše, můžete také sledovat polohu svého dítěte. Nejlepší na tom? Vše může být provedeno na dálku. Aplikace je zdarma ke stažení a zdarma k použití.

Jak obrazovky ovlivňují čas spaní vašeho dítěte

Především obrazovky vydávají modré paprsky. Tyto paprsky klamou vaši mozkovou činnost tím, že je den, když není. Zároveň zpožďují uvolňování melatoninu, důležitého hormonu potřebného pro spánek. Toto je ale pouze fyzický faktor škod, které mohou obrazovky způsobit. Ztratili jste někdy přehled o čase, když jste procházeli Instagramem nebo se dívali na svoji Facebookovou stránku? Byli jste někdy rušeni něčím jiným na svém telefonu, když jste chtěli jen zkontrolovat čas? To je psychologický efekt obrazovek. Vystavení vašeho dítěte obrazovkám těsně před spaním jen podnítí jejich závislost. Navíc modré paprsky dělají vašemu dítěti těžké se svého zařízení vzdát. V důsledku toho je jejich spánek odkládán nebo omezen.

Nicméně odkládání spánku není jediný problém. Nedostatek spánku může způsobit nespavost a depresi mezi dalšími komplikacemi. To povede ke špatnému fyzickému i mentálnímu zdraví.

Kolik času stráveného u obrazovky je dostatečné?

Nyní se pravděpodobně ptáte, kolik času u obrazovky je pro vaše dítě dostatečné. Existuje jednoduchý plán, kterého se můžete držet, abyste zajistili, že vaše dítě dostává dostatek spánku:

● Pokud je vaše dítě mladší 18 měsíců, snažte se ho od obrazovek držet co nejdál. ● Po 18 měsících můžete začít vaše dítě k obrazovkám přibližovat. Snažte se však, aby byla jejich zkušenost co nejvzdělávací. Hrajte interaktivní hry, sledujte videa, provádějte digitální výukové cvičení atd.

Chcete-li své dítě co nejlépe regulovat, používejte zařízení s ním vždy, když je to možné. Takto se můžete ujistit, že zařízení využívají moudře. Můžete také sledovat dobu, kterou stráví na obrazovce, pomocí aplikací pro rodičovskou kontrolu zdarma. Toto opatření přinese výhody jak vám, tak vašemu dítěti.

aplikace pro kontrolu času stráveného u obrazovky

Správa doby strávené vaším dítětem u obrazovky

Kromě aplikace pro kontrolu času stráveného u obrazovky , existují i jiné způsoby, jak můžete ovlivnit, kolik času je vaše dítě vystaveno obrazovce:

Vytvořte večerní rutinu

Především si můžete vytvořit jednoduchý spánkový harmonogram, který bude pro vás a vaše dítě snadné dodržovat. Ujistěte se, že z tohoto plánu eliminujete jakékoli rušivé prvky, jako jsou obrazovky. Harmonogram může zahrnovat cokoli od čtení knihy, poslechu podcastů, až po hraní. Všimněte si, že se jedná o všechny uklidňující aktivity. Pokud budete svůj harmonogram každý den dodržovat, zůstane vám.

Nastavte časový limit

Na obrazovky můžete vyčlenit určité množství času nebo je zcela blokovat. Jak se k tomu rozhodnete, je na vás. Můžete to udělat ručně nebo použít aplikace pro kontrolu času stráveného u obrazovky . Právě však používání aplikací pro rodičovskou kontrolu zdarma se ukazuje být trochu pohodlnější. Mohou nastavit časový limit na hodinovém základě, upravený podle vašich potřeb. Takto se můžete ujistit, že je vaše dítě připraveno na spaní.

Udržujte dobré prostředí pro spaní

Na chvíli zapomeňte na řízení času stráveného u obrazovky. Nemůžete donutit dítě jít spát, pokud je v nepořádku. Místo musí být dostatečně lákavé, aby s usínáním v noci neměli problémy. Ujistěte se, že vaše dítě spí na místě daleko od svého zařízení, aby nebylo nuceno ho používat. A nakonec se ujistěte, že jejich postel je pohodlná a že vaše dítě má před spaním jiné zdravé aktivity. To může zahrnovat knihy, hračky atd.

Shrnutí

Možná už víte, jak mohou obrazovky škodit zdraví dítěte. Neovlivňují je jen fyzicky, ale také psychicky. Proto je na vás, abyste kontrolovali dobu, kterou dítě tráví před obrazovkou. Ale přimět dítě dodržovat spánkový režim může být poměrně náročné. Můžete si vždy stanovit vlastní pravidla, ale zvažte použití aplikace pro kontrolu doby strávené u obrazovky, jako je Avosmart. Aplikace pro rodičovskou kontrolu vám umožní nastavit omezení obrazovky a časové limity. Je také zdarma k použití a přístupu. Navíc můžete nastavit noční rutinu, kterou bude vaše dítě dodržovat každou noc. Možná zvažte pravidlo "bez obrazovek". A nakonec se ujistěte, že vaše dítě spí v prostředí, kde není nuceno používat svůj telefon.